Šílená depka.. nebo jsem takový sobec?

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu

Anonymní  10.05.18 14:24
Silena depka.. nebo jsem takovy sobec?

Dobry den,
Stydim se za to, ale zajimalo by me, jestli to nektera take mivate. Myslim tim, ze v posl. dobou me silene nebavi pece o dite. Porad varit, furt pliny prebalovat, takove ty povinnosti kolem ditete. Do toho pece o domacnost. Nemam vubec chut na nic, prestalo me vse zajimat. S dcerkou si rada pohraju, jdu s ni ven, ale porad to starani se.. chtela bych zas myslet jen na sebe.. sebrat se a jit si na pivo, zatancit, nebo se jen projit. Sama. Je mi smutno z toho, ze chci byt sama a venovat se jen sobe. Nikomu nevarit a nevymyslet furt nejake chody a premyslet jestli je to zdrave! Uz asi 10.den me boli v krku a porad jen neco prechazim. Partner porad pracuje abychom meli penize. Nebavi me v posledni dobe nejak zivot. Chce se mi brecet a nekdy si rikam, jake maji nekteri lide stesti kdyz jsou sami. Treba zit u more v majaku :-)) pak zas se vyspim a chvili me zas tesi ze mam tu nejkrasnejsi a nejzlatickovanejsi holcicku. Budou ji dva. Ale pak staci par narocnejsich dnu, kdy vstava brzy a neco po me chce a ja chci jen to, aby tu bylo rano ticho a deset minut po probuzeni na me nikdo nemluvil. Tak to mam rada. Ticho. Mel nekdo z vas taky takove obdobi ze proste vas nejak zvlast netesi zit? Ja tak chtela objevovat svet.. a misto toho se jen staram o vsechny a o vsechno. Pripadam si jako v pasti. Miluju dcerku nade vse, ale co bych dala za to, kdyby se o ni nekdo postaral misto me na par dni? Ale to ne. Kazdy ma porad praci, vcetne moji mamky a tchyne i partnera. Mam chut vyskocit z okna, a zlomit si nohu aby konecne nekdo MUSEL pomoct.. dekuji za vasi reakci, potrebovala jsem to asi jen hodit do eteru. :,(

Stránka:  1 2 Další »

Reklama

Reakce:

nostress
Extra třída :D 12614 příspěvků 10.05.18 14:30
@Anonymní píše:
Dobry den,
Stydim se za to, ale zajimalo by me, jestli to nektera take mivate. Myslim tim, ze v posl. dobou me silene nebavi pece o dite. Porad varit, furt pliny prebalovat, takove ty povinnosti kolem ditete. Do toho pece o domacnost. Nemam vubec chut na nic, prestalo me vse zajimat. S dcerkou si rada pohraju, jdu s ni ven, ale porad to starani se.. chtela bych zas myslet jen na sebe.. sebrat se a jit si na pivo, zatancit, nebo se jen projit. Sama. Je mi smutno z toho, ze chci byt sama a venovat se jen sobe. Nikomu nevarit a nevymyslet furt nejake chody a premyslet jestli je to zdrave! Uz asi 10.den me boli v krku a porad jen neco prechazim. Partner porad pracuje abychom meli penize. Nebavi me v posledni dobe nejak zivot. Chce se mi brecet a nekdy si rikam, jake maji nekteri lide stesti kdyz jsou sami. Treba zit u more v majaku :-)) pak zas se vyspim a chvili me zas tesi ze mam tu nejkrasnejsi a nejzlatickovanejsi holcicku. Budou ji dva. Ale pak staci par narocnejsich dnu, kdy vstava brzy a neco po me chce a ja chci jen to, aby tu bylo rano ticho a deset minut po probuzeni na me nikdo nemluvil. Tak to mam rada. Ticho. Mel nekdo z vas taky takove obdobi ze proste vas nejak zvlast netesi zit? Ja tak chtela objevovat svet.. a misto toho se jen staram o vsechny a o vsechno. Pripadam si jako v pasti. Miluju dcerku nade vse, ale co bych dala za to, kdyby se o ni nekdo postaral misto me na par dni? Ale to ne. Kazdy ma porad praci, vcetne moji mamky a tchyne i partnera. Mam chut vyskocit z okna, a zlomit si nohu aby konecne nekdo MUSEL pomoct.. dekuji za vasi reakci, potrebovala jsem to asi jen hodit do eteru. :,(

Rozumím ti vemi dobře. Ty potřebuješ prostě jenom vypnout aspoň na víkend. Zkus promluvit s mamkou, nebo někým s rodiny, a vysvětlit jim, jak se cítíš, tak jak jsi to napsala tady, a popros je, jestli by si nevzali malou aspoň na jdenu noc.Nebo si zaplať někoho na hlídání, a občas někam vypadni, třeba do fitka, nebo jen tak po obchodech. A neboj, toto období nepotrvá věčně. Za čas dáš malou do školky, půjdeš do práce, dostaneš se mezi lidi, a bude to zase dobré. :hug:

elot
Ukecaná baba ;) 2481 příspěvků 10.05.18 14:31

Taky mám někdy horší dny, ale možná to zní otřepaně ale přestaň se litovat, nemá cenu přemýšlet jaké by to bylo kdyby… Udělej si něčím radost, mysli na ty co mají nemocné děti, naplánujte výlet na víkend, prostě žij a nepřežívej, vždyť s jedním dítětem se toho dá dost podniknout. Ty nemáš žádné kamarádky?

elinka90
Ukecaná baba ;) 2394 příspěvků 10.05.18 14:33

Mně strašně pomohl návrat do práce. Nejsem také vysloveně mateřský typ, co by ho naplňovala jen péče o dítě. Do práce si chodím odpočinout a odpoledne už se těším na dceru.

lilithlilith
Kecalka 190 příspěvků 10.05.18 14:39

Buď v klidu kočko. Každý občas máme splín z aktuální situace kterou prožíváme. Mateřství pro mě bylo šíleně vyčerpávající, jsem takový pohodlný člověk který má rád klid. Teď jsem dá se říct ráda, že už nemám vedle sebe miminko které mě potřebuje, nýbrž parťáka, většinu času mám pro sebe a pro to co mě baví, ale přesto se dojímám nad půlročními až čtyřletými dětmi a šla bych do toho ještě jednou 8)
Přidej spánku, vitamínů, dej si sklenku vína, a drž se - bude zase líp :kytka:

Nmdl
Kecalka 459 příspěvků 10.05.18 14:41

Tady nepomůže nic jiného, než se prostě kousnout a nějak to přečkat. Návrat do práce pak většinu těch chmur zažene. (Ale zase přibudou další starosti.)

lilithlilith
Kecalka 190 příspěvků 10.05.18 14:41

@elinka90

jo a tohle je taky pravda…mám skvělý kolektiv. Taky někdy skřípe, to by nebylo normální, ale jinak se tu s ženskými fakt nasmějeme až k slzám, poradíme si, vyslechneme se :potlesk:

Helileli
Ukecaná baba ;) 2494 příspěvků 10.05.18 14:43

A co děláš pro sebe? Čteš? Vyrábíš něco? Jseš si třeba večer zaběhat, když už je otec dítěte doma? Nebo máš jiné koníčky? Pustíš si doma hudbu?
Vedeš dítě k samostatnosti? Dvouleté už zvládne hodně, vyndat si jogurt z lednice, lžičku ze šuplíku, mladší syn už byl v tomto věku odplenkovany a chodil sám na záchod, uměl si sám pohrát se stavebnici, vlackodrahou, na stole měl vždy připravené pítko s pitím, třeba piškoty, ovoce… Ono se to samo od sebe nestane, dítě musí být vychovávané v tom, že i maminka je člověk a potřebuje klid. A samozřejmě odpolední spánek, po obědě se mašírovalo do pelechu. Večer brzo spát, v 8 večer už doma bylo ticho jak v kostele. Možná to zní i trochu starosvětsky, ale některé rady maminek a babiček vůbec nejsou tak špatné ;)

růžový achát
Závislačka 3430 příspěvků 10.05.18 14:44

Hrozně rychle to všechno letí ;), za chvilku se budeme opírat o chodítko místo kočarku a budeme si říkat jake to bylo, kdyz jsme mohly ještě chodit ;)

lilithlilith
Kecalka 190 příspěvků 10.05.18 14:47
@Helileli píše:
Dvouleté už zvládne hodně, vyndat si jogurt z lednice, lžičku ze šuplíku,
úplně jsem si díky tobě vzpomněla, jak mi malá vyhazovala kelímek od jogurtu i se lžičkou do odpadkového koše :D :D o kolik lžiček jsem přišla když jsem si toho nevšimla, ani nepočítám…teď se tu směju jako blázen :palec:

Perrry
Povídálka 45 příspěvků 10.05.18 14:49

Tak tohle asi proziva skoro kazda maminka, ze je unavena a nekdy by to nejradeji zabalila. Ale ze by me nebavil kvuli tomu zivot, to ne. To uz trosku problem mas, nemyslis? Chapu, jestli ti nikdo nepomaha a jsi na vse sama, pak je to pro tebe narocny. Proc nekoho tedy nepozadas, nebo si o tom s mamkou nepromluvis? Nevim, jaky vztah mas s tchyni, ze by jsi pozadala i ji. Ale je pravda, ze jejich povinnost to neni. Kdyz nechteji, nedonutis je. Taky mam dvouletou dceru a u nas je opacny problem… vsichni ji chteji az moc. A kdyby jsem povolila, tak dceru skoro vubec nevidam :D Je skoda, ze prarodice neprojevuji takovy zajem, o hodne prichazeji. Jednou tydne chodim s kamaradkou na sklenku vinka a kavu. Vzdy se domluvime kdo chce byt s malou a ma ji zhruba od 15 hodin do 19. Ja si odpocinu, mala si pohraje s babickama, nebo tetickama a jsme vsechny spokojeny. A vzdy se na malou moc tesim. Tohle by prospelo i tobe. :mavam:

pikola
Neúnavná pisatelka 18533 příspěvků 10.05.18 15:08

Muz asi neni v praci nonstop, domluv si třeba večer s kamarádkama, o vikendu treba odpoledne bez ven sama. At hlida on.

inkakřivák
Extra třída :D 11862 příspěvků 10.05.18 15:10

Nemáš se zač stydět, myslím si, že tohle občas mívá každá máma - únava ze strereotypu. Takže jednoduše - pokud můžeš jenom trošku a chlap nedělá o víkendu, mu dítě strč a seber se a vyraz si třeba za kamarádkou. Ona pochopí, že si chceč vorazit, chvilku se ráno povalovat v posteli, místo vaření si koupit třeba hamburgra a večer jít na skleničku anebo si prostě sedět u Tv a nikdo po tobě nic nechce. A pak to zase půjde.

Ou
Závislačka 4511 příspěvků 10.05.18 17:53

Je to úplně normální. A potřebujete už začít předělávat režim tak, abyste měla alepsoň jednou týdně chvilku pro sebe. A taky pro partnera.
A ne - fakt nemusíte vařit pořád zdravě. A ano, dítě i vy může jíst to samé za sebou několikrát.

A ne- fakt se od toho neodvíjí kvalita mateřství. Čím je spokojenější máma, tím spokojenější a zdravější dětství svému dítěti dopřáváte.

Nebojte - už jen chvíli a bude to mnohem lepší, dítko bude samostatnější.

Lalelale
Ukecaná baba ;) 1344 příspěvků 10.05.18 18:05

Zakladatelko, nemáš se za co stydět. A máma s tchyní ti odpomítnou pomoci i na odpoledne? Případně by se měl starat manžel. Někdy přece je doma a dítě je i jeho. Domluv si kavárnu nebo vinárnu s kamarádkou, vyšvihni se a jdi ven. Jinak se z toho tímhle tempem zblázníš. Jinak nevím, jak jste na tom s penězi, ale já bych si zaplatila hlídaní, pokud se v celé rodině nenajde nikdo, kdo by byl ochoten dítě na pár hodin pohlídat.

Stránka:  1 2 Další »

Reklama

Váš příspěvek

Reklama

Poslední články

OSVĚDČENO: Výlety, které zabaví děti a neunaví rodiče

Zavřené školky a letní prázdniny si žádají jediné – vyrazit na... číst dále >

Nákup na AliExpressu: Jak ho zvládnout krok po kroku?

Dámské, pánské i dětské oblečení, hračky, dekorace, nábytek, šperky… zkrátka... číst dále >

Články z Expres.cz

Xenofobní radní z ODS: Žloutenka v Paříži, osahávání v Německu a kyselina v Londýně!

Strach, nenávist a panika! Radní Prahy 4 Klára Cingrošová (ODS) se pravidelně... číst dále >

Tajný agent Bond by zbledl závistí: Tofi s krycím jménem Igas vydělal balík!

Sagvan Tofi (53) měl dlouho pověst barového povaleče, který miluje drahá... číst dále >

Články z Ona Dnes

Zuby moudrosti: trhat, nebo ne? Když nezlobí, mohou být i prospěšné

Každý o nich slyšel, ne každý je má a nikdo je nikomu nezávidí. Třetí... číst dále >

Tajemství krásy herečky Halle Berry: cvičení a silný vývar z kostí

V jednapadesáti letech vypadá Halle Berry stále skvěle, může za to cvičení a... číst dále >

Reklama