Šílená pleť po porodu-poraďte produkty

• Fotoalbum (1)
  • Sledovat e-mailem
  • Přidat k oblíbeným
  • Zapnout podpisy
  • Hledání v tématu
Anonymní
5.7.22 11:50

Šílená pleť po porodu-poraďte produkty

Zdraví všechny,

a prosím o radu. Po porodu se mi naprosto zbláznily hormony a hrozně se mi zhoršila pleť. Zatímco během těhotenství jsem měla pleť moc hezkou, teď vypadám snad hůř než v pubertě.

Pleť je mastná s ucpanými póry a zánětlivými procesy. Každý den si musím vymačkávat několik bílých pupínků.

Poraďte mi cokoliv, co by mohlo pomoct. Hlavně potřebuji nějaký super lehký hydratační fluid. (V čemkoliv, co je krém, jsem hned mastná.) a pleťovou vodu.

Navíc mám super citlivou kůži, takže cokoliv s označením pro akné je pro mě příliš velký driják. Nemůžu mít nic s alkoholem a často reaguji i na jiné složky.

Nemáte nějaké tipy, co pomohlo vám? Nějak nevím, od čeho se odrazit. Stará kosmetika teď nefunguje. :think:

Plus nemáte tip, jak by se daly trochu srovnat ty hormony? Nějaké byliny třeba? :nevim:

Díky moc.

• Citovat
  • Nahlásit
Napsat příspěvek

Reakce:

Velikost písma:
2826
5.7.22 11:54

Používám lehce hydratační krém od Mixy. Vlastně všechno od mixy - čistící gel, čistící mléko.
Přijde mi jako jemná, účinná a hlavně není nijak těžká, takže nejsem hned mastná.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
1154
5.7.22 11:55

Mně pomohlo moc koloidní stříbro. Taky sem to mela z hormonu.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
4034
5.7.22 12:01
@GirlsNick píše:
Mně pomohlo moc koloidní stříbro. Taky sem to mela z hormonu.

Co konkrétně jsi, prosím, používala?

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
1239
5.7.22 12:02

Prestala jsem na sebe patlat miliony blbosti a zacala jsem pouzivat pouze jednou tydne hydratacni masku a kazdy den striknu ruzovou vodu. Hodne se mi to zlepsilo :mavam:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
528
5.7.22 12:04

Měla jsem to stejně! Horší než v pubertě. Mě pomohl Jančův ledvinový čaj, koupíš v bylinách. Pit 3× denně hrnek min. 2 měsíce. Krásné čistí pleť.
Pak jsem pleť čistila hermankovou květovou vodou. Od Nobilis Tilia

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
1154
5.7.22 12:06
@Koty píše:
Co konkrétně jsi, prosím, používala?

Přesně tohle. :palec:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Ou
21597
5.7.22 12:20

Kojíš ještě?

Jinak péče

Kup si nějakou jemnou čistítí pěnu vhodnou pro atopická mimina a mandlový olej.
Pleť čisti tak, že ji večer opláchneš vodou, do dlaně si dáš pár kapek mandlového oleje a trošku vody, rozemneš to na emulizi a emulzí si důkladně promneš mokrý obličej. To očistí všechno, co není vodou rozpustné, ale váže se to na tuk. Pak použiješ tu pěnu, která smyje olej s nečistotami a opláchneš to vodou.

Nemá smysl to dělat ráno - jednou denně stačí. Přílišné čištění vede k narušení bariéry tvé pokožky.

Ze sephora chceš od the Odinery The Ordinary Glycolic Acid 7% Toning Solution Tonikum a Zinc+ Niacinamid

Dále pak v DM drogerii mandlový krém na citlivou pleť.

Ráno a večer očisti pleť tonicem, nanes zinek a přes to mandlovou hydrataci.

Klíčem je kyselit ( nízké PH pomáhá příátelským mikrobům na pleti a zhoršuje situaci těm co vedou k zánětlům), používat hojivé látky - zinek, nianicamid, případně kys. salycilová, a hydratovat něčím co nejméně dráždivým.

Přes den používej sprej od La roceh possay Antehelios proti sluníčku.
https://pripravky-na-opalovani.heureka.cz/…spf50-75-ml/#…

Plus si v drogerii kup nějaký kosmetický jíl a dvakrát týdně smíchej lžíci jílu s lžící

Na pupínky si kup takové ty malé náplasti, stačí obyčejné z drogerie, ale klidně z lekárny a jen co začne rašit, tak to přelep a NENÍPEJ, NECHCEŠ JIZVY!.

Vydrž měsíc s touhle péčí - kyselení, zinek, jemná hydratace, ochrana před sluncem.

Když se to začne lepšit, přidej na noc něco s retionly - tedy pokud nekojíš.

Ohledně doplňků - rybí tuk - tak 2 lžíce denně a zinek (okolo 200 mg citrátu znečnatého či jiných zinkových solí) a B-komplex, zejména ten s vitamínem B. B-komplexu klidně dvojnásobek doporučenné denní dávky, zbytek vyčůráš.

Přes léto nepoužívej žádnou dekorativní kosmetiku (což znamneá že většina té, co máš teď se defintivně zkazí. a bude potřeba ji vyhodit) a vydezinfikuj štětce. Příliš dlouho používaná kosmetika a nečištěné štětce opět zvyšují šance tomu, že se tam chytí nějaký zánět.

čekej vždycky alepsoň měsíc, než zhodnotíš, jestli změna pomáhá a nebo ne.

A teda vždycky můžeš zajít na kožní, kde mají výrazně účinější přípravky.

A klasika - pořádně jíst, s dostatkem vlákniny, nějaké ty kysané věci, dostatek bílkovin a hodně ovoce a zeleniny kvůli antioxidantům + semínka a ořechy kvůli zinku.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
4034
5.7.22 13:14
@GirlsNick píše:
Přesně tohle. :palec:

Moc děkuju! :kytka:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Anonymní
5.7.22 16:11

Děkuji všem za doporučení. Všechno si zatím procházím.

Pokud se ještě někdo ozve, budu ráda.

Holky, co zde psaly, že tím také trpěly, za jak dlouho se vám to srovnalo?

• Citovat
  • Nahlásit
1154
5.7.22 19:16
@Anonymní píše:
Děkuji všem za doporučení. Všechno si zatím procházím.

Pokud se ještě někdo ozve, budu ráda.

Holky, co zde psaly, že tím také trpěly, za jak dlouho se vám to srovnalo?

V podstatě do teď :mrgreen: 4 roky od 1.porodu.
To stříbro mi to hoooodne zmírnilo po cca 14 dnech.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
47
5.7.22 19:35

Taky používám koloidní stříbro :wink: 👍

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu