Šílená úzkost, strach, Zoloft, uz nemůžu...

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu
Uzkostnamamina
Kecalka 116 příspěvků 20.11.18 09:10
Silena uzkost, strach, Zoloft, uz nemuzu...

Ahoj, uz sem pisu po nekolikate do ruznych temat. Jsem zoufala. Potrebuji nekoho, kdo zazil neco podobneho a muzu si s nim o tom promluvit. V cervenci po porodu se mi rozjely uzkosti, byla jsem i hospitalizovana 3 tydny na psychiatrii, nasadili Mirtazapin. Ten pomohl jen castecne, takze od minuleho tydne mi doktorka nasadila jeste Zoloft. Strasne jsem se zhorsila jen po 3/4 tabletky (padesatky), rano mam silene uzkosti, zimnice, strach a hlavne mi hlavou koluje nespocet blaznivych myslenek a obav, mam strach, ze se mi rozjizdi schizofrenie nebo ocd nebo ja nevim. Jsou tyto myslenky u uzkosti normalni? A take to zhorseni po Zoloftu?

Stránka:  1 2 Další »
Reakce:
K82
Ukecaná baba ;) 1135 příspěvků 4 inzeráty 20.11.18 09:22

@Uzkostnamamina
temer po kazdem nasazeni AD se projevy zhorsi,uleva je az tak po 3 tydnech nejdriv.budte v kontaktu s psychiatrem,ne­bojte se konzultovat,na prechodnou dobu se davaji k AD tez anxiolytika,abyste tu krizovou cast prezila trochu lepe.chodite na terapie?urco chodte.pokud je to ted tak hrozne,zkuste se poptat na denni podpurny stacionar nebo opet na hospitalizaci.a snazte se byt s temi,co mate rada a duverujete jim,at Vam pomohou.drzte se.

Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 20.11.18 09:24

Sice vlastni zkusenost nemam, ale vim, ze po Zoloftu se uzkost muze docasne zhorsit, je to vcelku bezny vedlejsi ucinek, ale obvykle vymizi sam po 2-3 tydnech. Ale nebylo by od veci tohle prodiskutovat s tvym psychiatrem, muze ti dat neco na uklidneni pro nejblizsi 2-3 tydny, pro prekonani tech vedlejsich ucinku.

Uzkostnamamina
Kecalka 116 příspěvků 20.11.18 09:27

Na terapie chodim od zari kazdy tyden, s psychiatrem v kontaktu jsem, denne, mam skvelou doktorku. Mam recept na lexaurin, tak si pro nej dnes zajdu, ale bojim se ho brat, ze budu uplne oblbla…dalsi hospitalizace nepripada v uvahu, mam pulrocni miminko, ktera uz je na me zavisla. Kdyz jsem byla hospitalizovana predtim, byl dcerce mesic a jeste me tak jako mamu nevnimala a bylo ji celkem asi jedno, kdo se o ni stara, ale ted je to jine. Neni mi ani tak hrozne jako tenkrat, to jsem ani nemohla jist a spat, ale desi me ty blaznive myslenky, ten paralyzujici strach, ze se zblaznim, ze se mi rozjizdi nejaka psychoza a bude ze me totalni blazen

Uzkostnamamina
Kecalka 116 příspěvků 20.11.18 09:29

A je mi i cely den lehce spatne od zaludku, trochu na zvraceni, to muze byt taky zoloftem?

Pukrle
Kecalka 291 příspěvků 20.11.18 09:38

Tak se toho Lexaurinu neboj. Uividis, jak na tebe pusobi, hodne lidi rika, ze utlumuje. Je zbytecne se tak trapit, kdyz existuji leky. Jen se nema braz dlouhodobe, ale to asi vis. Spatne od zaludku ti muze byt i od uzkosti, i od Zoloftu.

K82
Ukecaná baba ;) 1135 příspěvků 4 inzeráty 20.11.18 09:41

@Uzkostnamamina
ano to take muze byt tim. pokud nekojite, dojdete si pro ten lexaurin a nevytvarejte si dalsi strachy.to,ze budete zblbla neni tak uplne pravda (pokud nepresvihnete davkovani) a navic jste psala, ze spatne Vam je v noci a tam je to, aby jste byla oblbla primo zadouci. akorat to polrve vemte v neci pritomnosti, at vidite, jak na to reagujete a hl. abyste se mohla starat o dcerku.

edit. spatne v noci bylo v sousedni diskusi, omlouvam se za mystifikaci

Příspěvek upraven 20.11.18 v 10:18

baimoli
Kecalka 406 příspěvků 20.11.18 09:47

Pokud vám je takhle šíleně, nebojte si vzít ten Lexaurin, dokud vám nesednou AD. Za pár týdnů to bude lepší. Může s vámi třeba být někdo přes den doma a pomoci vám - např. maminka či kamarádka nebo ségra? Abyste se necítila sama a nemusela pořád myslet na to, že je vám mizerně. Jinak je mi to moc líto, že vás něco takového potkalo. :hug:

Uzkostnamamina
Kecalka 116 příspěvků 20.11.18 09:50
@Pukrle píše:
Tak se toho Lexaurinu neboj. Uividis, jak na tebe pusobi, hodne lidi rika, ze utlumuje. Je zbytecne se tak trapit, kdyz existuji leky. Jen se nema braz dlouhodobe, ale to asi vis. Spatne od zaludku ti muze byt i od uzkosti, i od Zoloftu.

Dobre, zkusim ten lexaurin. Nejhorsi stavy mam rano, nejlepe je mi vecer. Vecery jsou temer uplne dobre, i dobre usinam, bez uzkosti (uzivam na noc jeste Mirtazapin uz 3 mesice, ten prave naplno na uzkosti nepomohl). Ale vzbudim se treba v 6 rano a zacne me polevat uzkost a ty pocity na zblazneni.

Uzkostnamamina
Kecalka 116 příspěvků 20.11.18 09:51

Dekuju vsem za podporu, ten lexaurin tedy zkusim a snad zoloft brzy zabere..dnes jsem ho snizila zas na pulku prasku dle rady doktorky, tak uvidim, co to udela. Ale ty stavy, kdy mam pocit, ze se zblaznim, jsou hrozne

Ou
Kelišová 5454 příspěvků 20.11.18 09:52

To že vám zoloft při nasazení zhoršil situaci znamená, že je to lék, který na vás funguje, jen je potřeba přežít než se usadí hladiny účinné látky v mozku. Zhruba za dva, tři týdny to přestane - vydržte, případně si řekdněte o nějaká doplňkové sedativa na přežití toho, než to zabere defitnitivně.

A v mezičase hledejte psychoterapeutku. Když se podaří najít léky, které budou fungovat, tak se otupí největší propady nálady a úzkostí, ale léky vám prostě nemůžou pomoci pochopit mechanismy, kterými si svou úzkost pěstujete a živíte a už vůbec vám nedodají odvahu a inspiraci, jak se začít měnit k tomu, aby úzkost neměla vládu nad vaším životem.

pro začátek zkuste alespoň knihu https://www.kosmas.cz/…ost-a-obavy/

ale psychoterapii to vážně nenahradí.

Uzkostnamamina
Kecalka 116 příspěvků 20.11.18 09:57
@Ou píše:
To že vám zoloft při nasazení zhoršil situaci znamená, že je to lék, který na vás funguje, jen je potřeba přežít než se usadí hladiny účinné látky v mozku. Zhruba za dva, tři týdny to přestane - vydržte, případně si řekdněte o nějaká doplňkové sedativa na přežití toho, než to zabere defitnitivně.

A v mezičase hledejte psychoterapeutku. Když se podaří najít léky, které budou fungovat, tak se otupí největší propady nálady a úzkostí, ale léky vám prostě nemůžou pomoci pochopit mechanismy, kterými si svou úzkost pěstujete a živíte a už vůbec vám nedodají odvahu a inspiraci, jak se začít měnit k tomu, aby úzkost neměla vládu nad vaším životem.

pro začátek zkuste alespoň knihu https://www.kosmas.cz/…ost-a-obavy/

ale psychoterapii to vážně nenahradí.

Dekuji, na psychoterapie chodim kazdy tyden pravidelne od zari a tu knihu mam od doktorku pujcenou, mam ji rozectenou :) zkusim tedy vydrzet, snad ty stavy po Zoloftu brzy pominou a bude mi konecne lip..

Pukrle
Kecalka 291 příspěvků 20.11.18 10:12

Drzim pesti, at je ti brzy lip :kytka:

Verurizeckova
Zasloužilá kecalka 1000 příspěvků 20.11.18 10:21

Měla jsem poporodni depresi, ale neskončila jsem hospitalizovana, vše pouze ambulantne. Mám Zoloft 100mg a k tomu ještě Xanax 0,5mg ráno a večer prave na uzkosti. Xanax má postupne uvolňování, takže funguju s malým normálně. Určitě bych řešila s doktorem a bude lip, mě zabral Zoloft cca za 14. dni, ale musel mi zvednout dávku, ze začátku jsem brala jen 50mg. Už beru od července a cítím se skvěle. Dneska na kontrole, v lednu už začneme pomalu vysazovat, bude to dobrý!!! Držím palce :kytka:

Uzkostnamamina
Kecalka 116 příspěvků 20.11.18 12:45
@Verurizeckova píše:
Měla jsem poporodni depresi, ale neskončila jsem hospitalizovana, vše pouze ambulantne. Mám Zoloft 100mg a k tomu ještě Xanax 0,5mg ráno a večer prave na uzkosti. Xanax má postupne uvolňování, takže funguju s malým normálně. Určitě bych řešila s doktorem a bude lip, mě zabral Zoloft cca za 14. dni, ale musel mi zvednout dávku, ze začátku jsem brala jen 50mg. Už beru od července a cítím se skvěle. Dneska na kontrole, v lednu už začneme pomalu vysazovat, bude to dobrý!!! Držím palce :kytka:

Dekuju, tak snad mi Zoloft take zabere! To je dobre,ze uz se citis skvele! Ja prave celkove AD beru take od cervence a porad nic moc no. Zoloft Konkretne beru uz skoro 3 tydny, ale z toho tyden jen asi 12mg, pak tyden 25 mg a pak zvyseni na nejakych necelych 40mg tydne, ale to uz to pocatecni zhorseni bylo hodne znat, takze ted zas snizujem na tech 25 mg, at si telo zvykne. Snad si to sedne no :(

Stránka:  1 2 Další »
Váš příspěvek
Reklama

Poslední články

Budou obědy ve školkách a školách zdarma?

Obědy pro všechny děti zdarma? S tímto návrhem přišla bývalá ministryně... číst dále >

Atopický ekzém: Jde to i bez škrábání?

Atopický ekzém trápí 30 % světové populace. Z toho je téměř 20 % kojenců a... číst dále >

Články z Expres.cz

Pařmenka měsíce: V jakém stavu opouštěla Schneiderová večírek StarDance?

Jitka Schneiderová nepatří jen k nejkrásnějším českým herečkám, ale bezesporu... číst dále >

Netradiční manželství Leové: „Bydlíme se spolubydlícími, na byt nemáme!“

„Bydlíme s manželem zatím v podnájmu se spolubydlícími,“ řekla nám modelka a... číst dále >

Články z Ona Dnes

O 10 let mladší: Život se s nimi nemazlil, teď jsou z nich nové ženy

Magda a Hanka jsou kamarádky a spolubydlící, které se poznaly na ubytovně.... číst dále >

Polohy pro zdravý spánek: nejlepší je na zádech, na klubíčko zapomeňte

Člověk stráví v posteli až dvě pětiny svého života. I proto je podle... číst dále >