Šílená zácpa po zavedení přikrmů

867
10.5.20 21:40

Šílená zácpa po zavedení přikrmů

Jdu si pro radu… začala jsem 4m, dosud plně kojenemu, mimcu dávat příkrmy - nejprve mrkev, batáty a dýní, vzdy po 3 dnech. Zácpa začala hned po zavedení přikrmu, ovšem teď poslední 2 dny, tedy 8.den prikrmu je to úplná hrůza. Tlačí úplně zuřivě a vychází jen jakýsi sliz, před pár dny šla tužší stolice. Nechce pít navic nic tekutého, jen MM. Zkousela jsem fenyklový i heřmánkový čaj a nechce.
Nutno podotknout že malý má problémy s vyprazdňováním, bohužel to jde jen přes trubičku, zkouším vše možné, aby to šlo bez, ale taky bohužel bezúspěšně. Říkám si, jestli to nemůže být růstem zubů. V puse má ted ruce nonstop, dře si dásně, hodně slinta.
Prosim o vase zkušenosti a rady, jestli na tom byly vaše děti podobně.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Napsat příspěvek

Reakce:

3582
10.5.20 21:45

U kojeného bych začala později s příkrmy… ale budiž. Dáváš do té zeleniny nějaký tuk? Mrkev zacpává tu bych vysadila případně zatím.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
16111
10.5.20 21:45

Tou mrkví a batatem bych nezačínala, kdyz ma problém se vyprazdnit. Ono to jeste vic stavi. Navic kojeny nemusi mit prikrm hned od 4 měsíců, mela sis aspon mesic jeste pockat, nic by se nestalo.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
867
10.5.20 21:50

Dávám olivový olej. Ještě ty příkrmy asi posunu, s prvním synem jsem zacinala taky ve 4m a vse bez problémů, za to teď to stoji za to. Je mi ho hrozně líto, on tlačí a me se chce brečet.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
3582
10.5.20 21:59
@villa píše:
Dávám olivový olej. Ještě ty příkrmy asi posunu, s prvním synem jsem zacinala taky ve 4m a vse bez problémů, za to teď to stoji za to. Je mi ho hrozně líto, on tlačí a me se chce brečet.

Jestli to nějak vysloveně nevyžaduje, nepotřebuje klidně počkej i dva měsíce zvlášť u kojeného. Není na co spěchat. Já u nekojené nespěchala. Začli jsme tedy před ukončeným 5. měsícem, ale pak jsme jeli hoooodně pomaličku… zelenina, po měsící teprve maso, za další měsíc až ovoce… ani v roce nezkusila vše, a slané až v 18ti měsícich. Myslím že není kam spěchat. Dceři je není čtyři roky za chvíli a sní uplně vše… jak ovoce, zeleninu, maso, ryby, sýry, šunku… tak si dá i kinder vajíčko…

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
495
10.5.20 22:09

Já jsem začala dávat příkrmy až po 6 měsíci. U dcery mi vždycky na vykakání, když jí to nešlo, pomohla švestková šťáva nebo přesnídávka. Během dne bylo vždycky po zácpě

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
305
10.5.20 22:21

Ja zacinala taky uz brzy, cca ve 4 a pul mesicich. Ze zacatku mel taky zacpu, pomohla svestkova stava (stacilo jen trochu) a kdyz tlacil, sundala jsem mu plinu a sbalila ho jakoby do klubicka nad kyblik a to mu docela pomahalo

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Anonymní
10.5.20 22:55

@villa mrkev betonuje, hned vysadit…první prikrmy se dají taky redit MM. Začala bych ale dávat hodně vodnatou zeleninu, cukru např, hodně i naredit vodou…

• Nahlásit
  • Citovat
513
10.5.20 22:55

@villa a pokaždé přidávat trochu oleje, 100% panenskyho olivace např. Hodně pomuze

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
135
11.5.20 04:45

Jestli ma takovy problemy, tak bych urcite s prikrmy prestala! Asi na to jeste neni pripraveny. Pockej treba mesic a pak zkus dyni jeden den a uvidis co to udela :)

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Reklama