Kontrakce 24h a pak se porod zastavil

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu
Stirbrat
Povídálka 42 příspěvků 10.08.19 14:22
Silene kontrakce 24h a pak se porod zastavil.

Ahoj holcicky,

Ve ctvrtek 8.8. Dopoledne mi zacala odchazet hlenova zatka. Ve 21:00 mi zacali docela slabe kontrakce ktere se postupne stupnovaly. Okolo 5:00 rano uz jsem budila manzela at jedeme do porodnice ze me to vazne dost boli a byly kazde 2-4minuty i po x horkych vanach. Dojeli jsme a jak kdyby trosku ustali. Otevrena na spicku prstu, na monitoru byly videt ale nepravidelne. Jeli jsme domu. Doma se zacali neuveritelne stupnovat co se bolesti tyce ale ne pravidelnosti. Kdyz bylo po 20:00 vecer uz sem i brecela bolesti a jeli jsme znovu jestli se neco deje nebo ne. Hlenova zatka stale odchazela a odchazi do tedka. Jenom bych rada rekla ze bricho netvrdlo ani zadne bolesti v oblasti bricha ale STALE JEN KRIZOVE KONTRAKCE! V porodnici me vzaly na monitor a v tu chvili mala kopala jak o zavod, a kontrakce 30minut skoro v kuse bez pauzy. Opravdu mi jen tekly slzy a myslela sem ze umru. Kdyz me videla PA dala mi injekci proti bolesti do zadku ktera ovsem nepomohla. Potom prisel pan doktor a rekl ze je tam progres a ze jsem se za 24h otevrela na prst a ze se treba rano uvidime na porod ( dneska rano). Jeli jsme domu, v aute opet jedna dlouha kontrakce asi 20 minut az sem se mlatila hlavou o sloupek. Doma to trosku ustalo a sla jsem si asi po 40ti hodinach lehnout konecne. Byla jsem totalne vycerpana, bolava. Svete div se a ja usla a spala az do dneska do pul 12 dopoledne. Zatim jsem mela kontrakce dve, hlenova zatka stale trosku odteka, zada citim jak boli, mala se hybe normalne. Pri dosedu a zvedani jak kdyby zacala kontrakce ale nezacne. Boli to.. diky ze jste docetli az sem. Ale i v porodnici mi rikali ze je to porod a najednou se to zastavilo. Jsem prvorodicka a dneska mam termin. Mate s timto nekdo zkusenosti prosim? Mimochodem ty krizove bolesti ani nejvetsimi nepriteli bych je neprala. A to mam velky prah bolesti a jen tak me nic nerozhazi. Ostatne i vsichni v nemocnici rikali ze bohuzel jsou to ty nejhorsi tim jak je miminko natocene v brisku. A bohuzel je tam i delsi doba otevirani, zda vubec.. napiste prosim sve zkusenosti kdo to mel aspon trosku podobne. Ja uz si zacinam myslet ze snad neporodim. Dekuju 8o :nevim:

Reakce:
Helca83
Ukecaná baba ;) 1393 příspěvků 10.08.19 14:28

@Stirbrat Myslim ze to je klasicky pozvolny nastup porodu u prvorodicky… vydrz, kdyz to nepujde, jed do nemocnice a uvidis co Ti reknou. Jestli jit do epiduralu nebo ne apod., to ale takhle nikdo neposoudi, jedine v porodnici. Drz se :hug:

Stirbrat
Povídálka 42 příspěvků 10.08.19 14:30
@Helca83 píše:
@Stirbrat Myslim ze to je klasicky pozvolny nastup porodu u prvorodicky… vydrz, kdyz to nepujde, jed do nemocnice a uvidis co Ti reknou. Jestli jit do epiduralu nebo ne apod., to ale takhle nikdo neposoudi, jedine v porodnici. Drz se :hug:

Ale ono to prave vsechno ustalo a desim se toho kdy to zas prijde. Pri kazdem pohybu male mnou projede bolest v krizi jak zacinajici kontrakce ale zatim nic. Epidural se pry dava pri otevreni 3-4cm nejdriv.. :( :( s timhle tempem budu rodit 10 dni :,(

dickys
Ukecaná baba ;) 1169 příspěvků 10.08.19 14:40

Jestli to ustalo, doporučuju co nejvíc si odpočinout, protože je velká pravděpodobnost že to přijde znovu a už to bude ono :) Já to takhle měla s prvním porodem taky, jeden den a noc nepravidelné kontrakce, ráno jsem byla v porodnici a prý že se nic neděje, já blbec místo abych si lehla, tak jsem šla nakupovat, zařizovat… A odpoledne to přišlo znovu, zase jsem celou noc nespala, ráno jsme jeli do porodnice a to už jsem byla otevřena na 4cm, porodila jsem až odpoledne a to po četných urychlovacich zásazích, jinak bych rodila ještě minimálně další den :lol:

zuzkaholl
Zasloužilá kecalka 743 příspěvků 10.08.19 14:44

Dostala jsem epidural normalně, 12 hodin jsem ležela na porodním sále se silnými kontrakcemi, otevřená na 1 cm a epidural jsem dostala, protože už jsem omdlévala a nakonec to skončilo císařem. Byl to druhý porod @Stirbrat

Bídžej
Ukecaná baba ;) 2494 příspěvků 1 inzerát 10.08.19 15:02

@dickys souhlasím, odpočívat co nejvíc to jde, dokud to jde! :palec:

@Stirbrat křížové bolesti jsou svinstvo, ale malá se může ještě uvelebit lépe - hlavně se snaž teď uvolnit, odpočívat a nebýt zaťatá. To bys to zpomalila a bolest bude horší. Spi, dychej, odpočívej. Drž se :hug:

vedma007
Kecalka 430 příspěvků 10.08.19 16:28

Křížové bolesti můžou značit, že je miminko v ne uplně ideální postavení. Nemáš možnost kontaktovat nějakou fyzioterapeutku, co by se těmihle věcmi zabývala? Nebo soukromou PA nebo dulu?

Stirbrat
Povídálka 42 příspěvků 10.08.19 16:39
@vedma007 píše:
Křížové bolesti můžou značit, že je miminko v ne uplně ideální postavení. Nemáš možnost kontaktovat nějakou fyzioterapeutku, co by se těmihle věcmi zabývala? Nebo soukromou PA nebo dulu?

Jojo ano, je otocene tak ze mi vystreluje nozickama do prava do zeber, jsem schopna tu nozicku obcas i jakoby chytnout. Snazim se si tedka hladit brisko po smeru hodnovych rucicek furt dokola nevim zda sugesce ale malicko to pomohlo.

Nevis prosim s cim by mi PA pomohla? Kontaktovat ji muzu, prijela by i k nam domu. Chtela sem ambulatni porod takze jsou v pohotovosti no vzhledem tomu jak se to celem vyviji se bojim ze tam budu muset pak stejne zustat. :,(

Váš příspěvek
Reklama