Šílené nálady v těhotenství-aneb "Jako na houpačce"

632
18.4.16 22:42

Šílené nálady v těhotenství-aneb "Jako na houpačce"

Zdravím vás všechny holky!
Zajímalo by mě, jestli jste na tom stejně jako já. Samozřejmě, že jistá náladovost je v těhotenství normální, ale mě připadá, jako bych byla na horské dráze, a když už jsem na jejím vrcholu, stojí to za to. Jsem šíleně podrážděná, vadí mi lidé, vadí mi, že někdo jede výtahem, mám chuť na někoho křičet a nejhorší je to, když mě někdo vytočí např. v supermarketu, jako posledně jedna pokladní, neřekla nic hrozného, jen si rýpla a já měla chuť jí za krk vytáhnout z té její kukaně a zakřičet na ní, ať mi zavolá vedoucího. Jindy zase jsem jako malá holka a rozbrečí mě jen pohled na plyšáka! Že je chudinka, když tam tak je a nikdo si ho vlastně celý den nevšímá! Na přítele jsem jako med a těším se s ním na miminko a v další chvíli ho sjedu za úplnou pitomost! On sám mi říct nic nemůže, protože se rozbrečím. :roll: Moje nálady se třeba dřív také střídali, ale nikdy né tolik.. Jak to máte vy?? Nemůže to být i nějakým nedostatkem vitamínu? :nevim:
Díky za odpovědi!

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Napsat příspěvek

Reakce:

Velikost písma:
2206
18.4.16 22:50

Jako mám to podobně.. „všichni jsou proti mě!“ :mrgreen: :mrgreen: Manžel ten má semnou svatou trpělivost. U dcery nejsem schopna raálně uvažovat nad výchovou.. Pořád mi je jí líto, mám strach že ji rozmazlím. Zase naopak, jednou zvýším hlas a nevím zda oprávněně.. No totálně mi kape na maják.. a k tomu jsem dost unavená a večer nemužu spát..

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
1406
18.4.16 23:16

Joo tak asi nás bude víc. Ze začátku jsem byla docela v poho, ale asi od 4 měsíce je to se mnou k nevydržení. Jeden den se probudím, je mi skvěle mám dobrou náladu a druhej den se zavřu v pokoji celej den ležím, všechno mě dojme takže furt brečím a když už vylezu tak jsem schopná se naštvat i kvůli tomu že někdo dá talířek do dřezu místo hned do myčky :D ale další den se probudím a je mi zase skvěle :mrgreen: Je docela těžký si něco domlouvat dopředu protože nikdy nevím s jakou náladou se vzbudím :D Já mám naštěstí chlapa 300km daleko (na jednu stranu díky bohu) myslím, že stačí když mu píšu hoodně dlouhý zprávy když mám zrovna ty depresivní dny…a samozřejmě mám ted taky pořád pravdu :mrgreen:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
648
18.4.16 23:20

A já si zrovna říkala, že snad nebudu jediná, kdo chce kolikrát do telefonu ječet jen když mi nabízejí „lepší produkt“ nebo když mi nechutná jídlo v restauraci nebo nedej bože, když mám řídit a někdo mě rozhodí. :D V práci se mi to tak často neděje, ale nejčastěji, když mám něco jít zařizovat. Ať už jsou to pozitivní či negativní záležitosti. Buď se mi chce děsně brečet nebo řvát. Ale zatím to na veřejnosti dávám a udržím se, ale taky mě nedávno někdo tak rozhodil, že bych nejraději smrtila nejen pohledem. :pocitac: :zed:.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Anonymní
18.4.16 23:23

Jsem na tom skoro stejně :oops: chlap by si zasloužil medaili za to jak mě snáší. A to se ještě chudák cítí provinile :oops: :(
Jsem docela spáč a poslední dobou nemůžu spát. Usnu kolikrát až nad ránem a spím do 10 (kolikrát spím 4 nebo 5 hodin) a když do mě ještě rypne tchyně, že pořád spím a směje se tak bych si nejraději vyškubala vlasy :cert: :oops: nedokáže pochopit, že ona když jde spát v 9 nebo 10 a vstává v 6 tak spí víc :cert:

Nejvíc mě dostala v době, kdy jsem ještě zvracela a špatně to nesla, jak mě začala mačkat a třepat semnou. Hned mě praštil do nosu její silný parfém a jak třepala tak jsem se musela vysmyknout a zhluboka nadechnout jinak bych se asi pozvracela. Další týden jsme šly spolu do restaurace a žádala vysvětlení mého chování 8o řekla jsem ji, že jsem už tak dost naladová a v těhotenství to je o dost silnější (přitom jsem se chovala slušně) jakmile jsem zmínila to těhotenství tak mě okřikla stylem „pššššt!!!“ Jak kdyby bylo tajné, že jsem těhotná :cert: navíc to jde na mě poznat :roll: a to si připadám kolikrát jak náhradní matka, která má porodit její dítě :lol: urazila se, že jsem ji nezavolala kdy jsem ucítila první pohyb. :zed:
U mě ty „zlé“ nálady vyvolává ona. :lol:
A není to averze na tchyně, kterou většina z nás trpí. Ze začátku jsem ji zbožňovala. Potom se začala „projevovat“ :cert:

• Citovat
  • Nahlásit
20
19.4.16 00:02

Tez se mela naladicky :zed: horsi na tom je ze po porodu to nekonci :roll: ja mam nalady furt sem uzavrena do sebe a cokoliv me trapi tak me uzira a ja o tom nejsem schopna mluvit jinak hned brecim.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
825
19.4.16 00:22

Ja jsem uplny magor. Radsi uz neridim auto, cesta nekam, neco vybavit je jako cesta do Mordoru v Panu prstenu :roll:
V prvnim trimestru jsem chytla silenou averzi na chlapa, nechapala jsem jak mi to mohl udelat (dite jsem chtela).
V druhem jsem se chtela rozvadet, neustale si vycitala, ze se vztekam a skodim male.
Kolem 6teho mesice klid,7ok, 8 zacinam cvoknout z neschopnosti se hybat a bolesti snad vseho :?
Vzdy jsem byla naladova, ale jedine stesti, ze nemam tolik energie se opravdicky vztekat :lol:
Snazim se vnitrne si rikat, ze jsou to hormony. Dokolecka dokola ;)

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
632
19.4.16 09:23

@brulinka Z toho si vůbec nic nedělej, protože to tvé mi přijde v pohodě. Každý občas váhá, zda vychovává správně-já nebudu jiná, pořád jí budu mazlit a litovat a obávám se, že trestu nebudu schopna. To tak maximálně zvýším hlas a rázně řeknu ne! Já myslím, že až porodíš, zase to bude o. k. Jenže u mě si moc jistá teda nejsem, protože mě se ty nálady střídali vždy, jen teď je to o moc horší.

@monapona Tak tohle přesně prožívám! I ten pitomej talířek, že se položí jinam, než kde má být! Teď jsem bez práce a tak doma jezdím jak fretka a přemýšlím, co by se dalo vylepšit v bytě a když přijde utahanej přítel z práce, zasypu ho co všechno je potřeba udělat, ty lišty, postýlka, přinést už tu komodu.. Věci, které nemohu dělat (ani tahat) a tak má chudák každý týden jiný úkol, místo aby odpočíval, ale já pořád nejsem spokojená! Chci mít vše ok než se narodí malá a když to tak není, jsem nervózní. A pak se na chodbě usměju na sousedku a za pár minut se venku utrhnu po telefonu na mamku za úplnou prkotinu! Kdybych se viděla jako cizí člověk, nakopala bych se do zadku a ještě zakřičela „Vzpamatuj se!“ :mrgreen: Ale ono s tím prostě nejde nic dělat! :zed:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
632
19.4.16 09:33

@Dorriana Naprosto chápu. Ono je někdy i problém jít na kafe! Já se tam těším, ale než tam dojedu říkám si „jéé, to se zas musim připravit, já nemůžu mít chvíli klid!“ Přitom se na ty kamarádky den předtím vyloženě těším!! Úplně se za to stydím, že jsem taková hnusná k okolí! V tomhle jsem se teda změnila dost-ten přístup k lidem.. Já měla lidi ráda! A teď? Nechápu, dyť mi nic neudělali..!
@Sanska Taky do toho brečím! :)
@flybe Jojo, tím se taky snažím uklidnit „To jsou hormony!“ Ale vysvětli to někomu, kdo s tebou má vydržet celých 9 měsíců! To teda já bych se snad ode mě odstěhovala a prohlásila, že až se to narodí, mam dát vědět 8) To se máš, že nemáš energii, to je fakt, že to je lepší, než pořád řvát jako na lesy :mrgreen:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
632
19.4.16 09:46
@Anonymní píše:
Jsem na tom skoro stejně :oops: chlap by si zasloužil medaili za to jak mě snáší. A to se ještě chudák cítí provinile :oops: :(
Jsem docela spáč a poslední dobou nemůžu spát. Usnu kolikrát až nad ránem a spím do 10 (kolikrát spím 4 nebo 5 hodin) a když do mě ještě rypne tchyně, že pořád spím a směje se tak bych si nejraději vyškubala vlasy :cert: :oops: nedokáže pochopit, že ona když jde spát v 9 nebo 10 a vstává v 6 tak spí víc :cert:Nejvíc mě dostala v době, kdy jsem ještě zvracela a špatně to nesla, jak mě začala mačkat a třepat semnou. Hned mě praštil do nosu její silný parfém a jak třepala tak jsem se musela vysmyknout a zhluboka nadechnout jinak bych se asi pozvracela. Další týden jsme šly spolu do restaurace a žádala vysvětlení mého chování 8o řekla jsem ji, že jsem už tak dost naladová a v těhotenství to je o dost silnější (přitom jsem se chovala slušně) jakmile jsem zmínila to těhotenství tak mě okřikla stylem „pššššt!!!“ Jak kdyby bylo tajné, že jsem těhotná :cert: navíc to jde na mě poznat :roll: a to si připadám kolikrát jak náhradní matka, která má porodit její dítě :lol: urazila se, že jsem ji nezavolala kdy jsem ucítila první pohyb. :zed:
U mě ty „zlé“ nálady vyvolává ona. :lol:
A není to averze na tchyně, kterou většina z nás trpí. Ze začátku jsem ji zbožňovala. Potom se začala „projevovat“ :cert:

Milá anonymní, tvá tchýně je normální ma..r. Neuraž se, ale je mi tě za ní normálně líto! Jak jsem teď v ráži, zajela bych tam a dala jí pěstí! Promiň, ale každá má těhotenství trochu jiné a některá dokonce dvě-každé jiné. To, že jsi zvracela a nebyla schopna nic jiného, tak v tom jsme na tom stejně! Ostatní to taky moc nechápali a kulili oči-jsem si jistá, že si říkali, jak jsem asi přecitlivělá, že nic nezvládnu! Ale ať si to zkusí, když vyhodí ven i suchar! A tvá tchýně si hraje na dokonalou, ne?? Ona vše zvládala, ona nebyla tak unavená.. Můžu ti říct, že ta má tchýně to taky zkoušela-že jako ona byla super žena, co pracovala a nezvracela, jenže všeobecně, ať si uvědomí, že ženské čekající chlapečka obvykle nezvrací!! to je novinka! ;) Mám takhle 5 kamarádek, co mají kluky a zvraceli dohromady tak třikrát a spíš jim bylo na omdlení. A některé zase problinkají vše, ať je to holka, nebo kluk. Ale to tě má přeci litovat né! A né se povyšovat! :zed: A hlavně taky nechápu, proč by jsi s ní jako měla být „best friend“?? Některé ženy se s tchýní prostě nesnesou vůbec a zajedou třeba jednou za půl roku, za rok na návštěvu-a ještě s přítelem/manželem. Jako, já bych téhle nálady, kterou v tobě probouzí asi využila-asi bych na ní zařvala, nebo jí zprdla a až by se naprdla, později bych jí řekla „Sorry, to byli ty těhotenské nálady, ale to ty určitě znáš ;-) Nebo ty jsi je nikdy nemívala? Jako to zvracení a spánek?“ :palec: A just bych mluvila o těhotenství! A mluvila bych nahlas! Aspoń by pak se mnou nechtěla nikam chodit :dance: Holky, POJĎME všechny na tu TCHÝNI tady anonymní slečny, alespoň společně někoho sjedeme! :mrgreen: :mrgreen: :cert:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Anonymní
19.4.16 10:08

@TeriiTerii mockrát děkuji :hug: teď mi to opravdu pomohlo. Myslela jsem, že jsem magor já a je to jen moje averze. Anonymně píšu z toho důvodu, že je možné, že mě tady špehuje a nechci, aby znala nick a špehovala mě všude. V práci si dokonce odchytla kamarádku a tahala z ní jestli si na ni nestěžuji :roll: ona chápe, že zvracím a někdy mě polituje, ale v první řadě lituje sebe. Když ji něco řeknu (opravdu mile a slušně) tak začne brečet a následně se urazí 8o pak jsem já potvora co ji ubližuje. Když se naštvala kvůli tomu, že jsem ji neřekla kdy mám pohyby, řekla jsem ji, že jsem si ze začátku nebyla jistá, že prvorodička většinou nerozezná miminko od střev. Na to vyhrkla, že ona si byla u prvního pohybu 100% jistá…
Už jsem zralá na cvokaře :zed: :zed:
Snad to po šestinedělí přejde :pocitac: upnu se na prcka a kecy kolem mi budou ukradené.

• Citovat
  • Nahlásit
632
19.4.16 16:09
@Anonymní píše:
@TeriiTerii mockrát děkuji :hug: teď mi to opravdu pomohlo. Myslela jsem, že jsem magor já a je to jen moje averze. Anonymně píšu z toho důvodu, že je možné, že mě tady špehuje a nechci, aby znala nick a špehovala mě všude. V práci si dokonce odchytla kamarádku a tahala z ní jestli si na ni nestěžuji :roll: ona chápe, že zvracím a někdy mě polituje, ale v první řadě lituje sebe. Když ji něco řeknu (opravdu mile a slušně) tak začne brečet a následně se urazí 8o pak jsem já potvora co ji ubližuje. Když se naštvala kvůli tomu, že jsem ji neřekla kdy mám pohyby, řekla jsem ji, že jsem si ze začátku nebyla jistá, že prvorodička většinou nerozezná miminko od střev. Na to vyhrkla, že ona si byla u prvního pohybu 100% jistá…
Už jsem zralá na cvokaře :zed: :zed:
Snad to po šestinedělí přejde :pocitac: upnu se na prcka a kecy kolem mi budou ukradené.

Panebože, to nemá žádné kamarádky?? :roll: Ona se na tebe normálně upnula. Samozřejmě, že se to nepozná, ty pohyby! Já to poznala, až když mě vyloženě kopla-to mi bylo jasné, že to střeva asi nebudou :mrgreen: Ta tvá tchýně to je případ.. :zed: Hlavně, kde vzala, že bys jí to jako měla říct, až to ucítíš, že se hýbe?? Bych jí normálně řekla, že sice se samozřejmě těšíš na miminko, ale že se opravdu nějak zvlášť nepozoruješ a že máš na starosti i jiné věci.. Mě takhle volává tchýně a chce si „jen tak“ povídat, to je vždycky na 35 minut minimálně! Naštěstí volá jednou za 14 dní. Ono by mi to ani nevadilo, kdyby nemluvila pořád jen o sobě.. :roll: Máme to s těma ženskýma těžké :hug: ale můžu ti říct, že k tomu máš dobrý přístup-až se mimi narodí, sice jí ho samozřejmě ukaž, nebo půjč, ale jako, aby ti do toho zas moc nemlela! Řekla bych jí, že když něco budu potřebovat, že se určitě ozvu! ;)

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
632
19.4.16 16:24

Anonymní: jo a ještě jsem chtěla dodat, že je nějaká přecitlivělá! Vždyť přece musí chápat, že ty nálady teď rozhodně ovládáš jen minimálně! Ona se chová jako bys byla její dcera a byla povinna jí říct úplně všechno a zacházet s ní v rukavičkách. Ale tohle snad nedělají ani matky. Asi tě má ráda, ale na druhou stranu se teda vůbec neumí chovat! Jak jsi říkala, jak s tebou zatřepala! Co s tebou má co třepat? Kdyby jsi chtěla, můžeš si odjet třeba na Mallorku a zůstat tam. Třeba by ti už dala pokoj :mavam:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
1386
20.4.16 22:55

Holky, ja jsem teprve hodně v začátku. Tehu mi teprve potvrdí doktorka v pátek, ale testy už mi vyšly pozitivní asi 3.. čárka pořádně sílí břicho i prsa bolí atd.. Zajímalo by mě zda i já takto brzy už můžu mít změnu nálad. Začínám být hrozně lítostiva rozbreci mě i to že přítel je pořád v garáži a pracuje a nevšímá si me. To jak se nervuju v autě ani říkat nebudu. Nechci tím chlapa zatěžovat ptz dříve jsem byla docela dost chapava a teď si připadám fakt jako blázen…jestlinse toto bude stupnovat tak to se mám na co těšit.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Anonymní
20.4.16 23:49

@TeriiTerii Já jsem to ze začátku tak brala, že mě má moc ráda dokud jsem něco nevypozorovala. Ona mě nemá ráda a je falešná. Je to člověk, který někoho obejme, řekne mu jak ho zbožňuje a zajde za roh a pronese „nesnáším ji“. Já tohle těžce nesu jelikož nenávidím faleš a přetvářky. Ona se snaží udržet si mou přízeň, jelikož mě její syn opravdu hodně miluje a ona se bojí, že mu dám na výběr buď ja nebo ona, což bych nikdy neudělala, nejsem potvora. Tchýně je na synovi hodně závislá. No a já ji „beru“ protože nechci dělat dusno a mám úžasného muže. Jenže to špatně nesu a často myslím na to jaka je to. potvora a jak se někdo tak umí přetvařovat. Hodně lidi si myslí jake je to zlatíčko (není :cert: ) navíc je hrozně povrchní. Pořád někoho pomlouvá, kdo má psa doma tak je největší špína, všichni smrdí a ona se nosí jak hono na lopatě. Kdo nenosí nejdražší značkové hadry tak je lůzr. A to nemluvím o značkách kde kabát koupíte ta 3 litry. To je málo. Ona potřebuje ten za 10 litrů, šaty za 10 litrů a nikde jinde si nenakoupí, ptotože se jí nic nelíbí, ale sama si na to nevydělá a platí ji to chlap. Já takové lidi nesnáším. Ona taková ze začátku nebyla a měla jsem ji moc ráda. Mrzí mě její chování a doufám, že se brzo najde někdo kdo ji to vlepí do xichtu. Snad tu nenávist nepřenáším na mimčo nebo kdyby ano tak by se vztekalo jen by ji uslyšelo. :lol: Napadlo mě, že dřív byla taková zlatá, protože si přála vnouče a chlap je stydlivý. Byl dlouho sám a nikoho nehledal. Nechtěl ženu ani rodinu a VŠE se změnilo když mě poznal. No a teďka má tchyně vnouče jiste tak ukázala pravou tvář :,( je to taková ta dáma na úrovni, ale někdy se chova teda tragicky. Což ukazuje, že ona na to nemá hrát si na dámu. Achjo…nemůžu se dočkat až se miminko narodí. To už mě jen tak nenasre :palec: nebudu mít ani čas na ni myslet :P

• Citovat
  • Nahlásit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Mohlo by vás zajímat

Mohlo by vás zajímat