Šílené průjmy - nestíhám ani doběhnout

Anonymní
8.3.20 21:23

Šílené průjmy - nestíhám ani doběhnout

Dobrý den, mám velmi choulostivé téma, za které se moc stydím. Je mi 26 let a už od dětství trpím na průjmy, které se vždy objevovaly několikrát do měsíce. Poslední dobou (několik týdnů) se to začalo zhoršovat. Aniž bych třeba snědla něco špatného, mám vodnaté průjmy, které bohužel přijdou z ničeho nic, mnohdy jim nepředchází ani bolest břicha a já ani nestihnu doběhnout na toaletu. :oops: Asi nemusím popisovat, jak společensky nepříjemné to je a hlavně například v práci (kde si toho naštěstí zatím nevšimli, stalo se mi to tam jednou). Neskutečně se stydím, lékaři se zřejmě nevyhnu. Spolehlivě mi zabírá Ercefuril, který je ovšem jen na předpis. Nemá někdo s tímto problémem zkušenosti, co by to mohlo být a co by mi mohlo pomoci? Velmi mi to ovlivňuje kvalitu společenského života.
Děkuji.

• Nahlásit
  • Citovat
Napsat příspěvek

Reakce:

3605
8.3.20 21:28

Alergie na lepek???

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
1228
8.3.20 21:31

No resit to po 26 letech 8o asi alergie na lepek. Bez MUDr. nezjistis :nevim:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Anonymní
8.3.20 21:31

Zkoušela jsem bezlepkovou dietu a sem tam se to objevilo i při ní. Objevuje se to velmi náhle, i když lepek vůbec nesním. :nevim:
Zakladatelka

• Nahlásit
  • Citovat
2250
8.3.20 21:35

Rozhodne bych to resila s lekarem, udelat pripadne nejake stery :nevim: priznam se, ze mne taky napadlo, proc to resis az ted, kdyz se to tahne od detstvi :hug: hele neboj, zajdi urcite k lekari, tam uz poradi co dal delat. Preji brzke zlepseni a hlavne nalezeni priciny :kytka:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
8.3.20 21:40

Me napadla alergie na laktozu. Zkus vynechat mlecne vyrobky a vsechno, co laktozu obsahuje a mohla bys poznat pricinu. Muj tatka ji ma. Prisla jsem mu na ni ja, protoze lekarka odmitala udelat testy, takze si nasadil sam dietu. Jeste jako perla, mu rekla, ze to prejde. Ne to uz ma do konce zivota. Jen upozornim, ze vsude je napsano, ze muze obsahovat mleko apod. To nevadi. Jen se vyhni tomu, kde to mleko primo je. Ja uz se naucila varit s bezlaktozovymi potravinami a muzu rict, ze je i chutnejsi. Hodne stesti :kytka:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Anonymní
8.3.20 21:47

Nejspíš to moc nepomůže, ale zazivala jsem neco podobneho. Od dětství cca 15ti letjsem mela tyhle stavy. Z ničeho nic, okamžitě na wc, studený pot, nervozita, abych se hned dostala na wc, jako kdybych mela klistyr, vzdy ze me sla v podstate jen voda. Nejednou jsem musela venku za strom, odbehnout od štědrovečerní vecere, ze tridy ve skole… Jeden cas to bylo šílené, hodně časté bez zjevné souvislosti - jednou kureci maso, jablko, cesnek, mastne, obcas stacila treba vube jidla, jindy nebylo potreba zadneho podnetu.. Je to hrozne zoufalství, nepomohlo nic. Litala jsem po doktorech, byla na kolonoskopii, gastroenterologii, doporučili mi hylak, magneticka rezonance s kontrastní latkou, laparoskopie bricha… Na nic se nikdy neprislo a bylo mi receno, ze je to psychosomaticke… Mam tyhle stavy porad ale zdaleka ne tak často, treba jednou za mesic nebo 2…Pomohlo mi odstehovat se do jiné zeme - nejspis jina kvalita potravin. Stres mam porad, ale jineho druhu - nechodím do práce, ale mam 3 male deti… Snad se ti taky poštěstí tyhle stavy redukovat.
Anonym - zdraví, soukromí

• Nahlásit
  • Citovat
Ou
13068
8.3.20 21:48

A ty si s tím ještě nikde nebyla? Kdyby sis zašla k lékaři, tak si mohla trpět mnohem méně - vypadá to na nějaké zánětlivé věci v trávicím traktu a potřebueš aby tě viděl lékař a nejspéíš i gastroneterolog a bude to chtít vyloučit potravinové intolerance.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
535
8.3.20 21:49

Jdi k lékaři. A nebo zkus na pár měsíců vysadit laktózu a lepek.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
1002
8.3.20 21:49
@Anonymní píše:
Dobrý den, mám velmi choulostivé téma, za které se moc stydím. Je mi 26 let a už od dětství trpím na průjmy, které se vždy objevovaly několikrát do měsíce. Poslední dobou (několik týdnů) se to začalo zhoršovat. Aniž bych třeba snědla něco špatného, mám vodnaté průjmy, které bohužel přijdou z ničeho nic, mnohdy jim nepředchází ani bolest břicha a já ani nestihnu doběhnout na toaletu. :oops: Asi nemusím popisovat, jak společensky nepříjemné to je a hlavně například v práci (kde si toho naštěstí zatím nevšimli, stalo se mi to tam jednou). Neskutečně se stydím, lékaři se zřejmě nevyhnu. Spolehlivě mi zabírá Ercefuril, který je ovšem jen na předpis. Nemá někdo s tímto problémem zkušenosti, co by to mohlo být a co by mi mohlo pomoci? Velmi mi to ovlivňuje kvalitu společenského života.
Děkuji.

Kamarádka to má taky, pomáhají ji plinky. Jinak to normálně řešila s proktologem a byla na kolonoskopii. Ta vyšetření ji pomohla. Teď čeká na operaci.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
3683
8.3.20 22:12

Ale však ti zabírá lék na předpis. Takže už jsi to s doktorem řešila? Čili to s ním řeš dál a častěji, bude to mnohem přínosnější, než tady.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Reklama