Lék Euthyrox - šíleně se potím :-( Je to normální?

Anonymní
22.8.11 16:26

Šíleně se potím :-( je to normální?

Pěkný den přeji a moc se omlouvám za anonym,ale :oops:
jsem silnější postavy,beru léky na funkci štítné žlázy Euthyrox a asi i s tím může souviset moje pocení?Při jakékoliv činnosti,pohybu a vlastně i v klidu a v noci se šíleně potím.I v noci ze mě úplně leje a to spím jen v kalhotkách a máme i otevřené okno.Pes den je to ještě horší,potím se i když je zima.Prosím Vás nemáte tu někdo taky takové problémy a pomohlo by mi s tím jít k doktoru?Dá se to vůbec nějak léčit??? :oops:

• Nahlásit
  • Citovat
Napsat příspěvek

Reakce:

4886
22.8.11 16:32

Ahoj, no nic si z toho nedělej, máme stejný problém… Taky se léčím Euthyroxem a pocení je pro mě noční můra :-?
Ale takhle extrémně jsem to zažívala, když jsem neměla hormony vyrovnané - pak jsem byla na odběrech, zvýšili mi dávkování a trochu to polevilo, i když samozřejmě ne úplně, stejně bych se mohla 3× denně převlíkat. Byla jsi teď někdy na testech na štítku? Třeba se potřeba hormonů změnila…

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
2351
22.8.11 16:43

Tak já se přidávám, potím se jako vrata od chlívku, údajně snížená fce šz, krev hraniční hodnoty, při kontrolním odběru trošku lepší. A mudra mě upozornila, že tohle k tomu bohužel patří :roll:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
4886
22.8.11 16:45

lost, a to ti nedala prášky? ja vím, že je to hraniční, ale právě proto by stačilo malé množství hormonů a mohlo by ti to pomoct. Já se se sníženou funkcí léčím 11 let a vždycky, když se začnu potit víc, vím, že už potřebuju zvýšit léky. A teď jsem na to obzvlášť opatrná, když chci mít miminko…

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
1318
22.8.11 16:49

:oops: bála jsem se že buduza nějaké prasátko…Tak se odanonymním :roll: Tak to bych si asi měla zajít na odběry,že,třeba potřebuju zvýšit dávku.To mě nenapadlo :roll: Ach jo teď v těch vedrech je to tuplem šílený,úplně se stydím i před mím mužským i kdyžon to chápe :hug:
A nějaký vychytávky jako který druh antiperspirantu?Osobně používám Rexonu a teda nic moc to není :zed:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
4886
22.8.11 16:52

hele, jediný, co mi jakžtakž pomáhá je deodorant od Garnier… píšou účinnost 48 hodin, mě pomůže tak na hoďku :mrgreen: jiank mi zatím nikdy nic jiného nepomohlo

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
2351
22.8.11 16:56

N8podobně, antiperspiranty jsou na nic 8-) Já nevím, jestli nemám blbou mudru, no takhle se to s těma odběrama točí asi tři roky. Já to lehké zhoršení poznám na vlasech, to se mi začnou šíleně kudrnatit a pak mám pocit, že jsem chlupatá jako opice :mrgreen: Na sono musím co půl roku a tam mi řekli, že mu šž začíná pomalu vápenatět a že mě musí hlídat. No a teď se snažíme o mimíska tak to asi budu řešit na gyndě…

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
1318
22.8.11 16:58

A může s tím souvyset i to že jsem podrážděná jak sáňky v létě? :oops:
stydím se tom mluvit a tady na emímu se prostě dá „kecat“ o všem :hug:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
1318
22.8.11 16:59
lostrisis píše:
N8podobně, antiperspiranty jsou na nic 8-) Já nevím, jestli nemám blbou mudru, no takhle se to s těma odběrama točí asi tři roky. Já to lehké zhoršení poznám na vlasech, to se mi začnou šíleně kudrnatit a pak mám pocit, že jsem chlupatá jako opice :mrgreen: Na sono musím co půl roku a tam mi řekli, že mu šž začíná pomalu vápenatět a že mě musí hlídat. No a teď se snažíme o mimíska tak to asi budu řešit na gyndě…

Jojo mě taky v těhu honili na endokrinologii a hlídali mě,vlastně těhulením mi na to přišli…

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
2351
22.8.11 17:00

Jj, může. Kromě toho je příznakem únava, slabost, ospalost, padají vlasy, lámou se nehty, přibíráš na váze… A na víc si jaksi nemůžu vzpomenou :nevim: :-P

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
1212
22.8.11 17:02

petrusepetrus, asi tě nepotěším, ale já mám hodnoty ŠŽ přesně uprostřed limitu, mám taky sníženou funkci, beru denně Letrox 150 a potím se taky hodně :evil:
Jak už tu někdo psal, bohužel to k téhle nemoci patří.
Co se týče antiperspirantů, tak mně vůbec nevyhovují spreje, ale kuličkové deodoranty. Léta používám tuhle Niveu a teď jsem vyzkoušela tento Garnier a nedám na něj dopustit. Přejíždím ráno podpaží, pod prsy a žlábek mezi prsy a můj subjektivní dojem je :palec:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
1318
22.8.11 17:06
lostrisis píše:
Jj, může. Kromě toho je příznakem únava, slabost, ospalost, padají vlasy, lámou se nehty, přibíráš na váze… A na víc si jaksi nemůžu vzpomenou :nevim: :-P

To sedí :poblion:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
2351
22.8.11 17:10

Přesně tak :pocitac: Ale ať se klidně potím, jen když se nám zadaří mimísek a bude ok :kytka:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
1318
22.8.11 17:12
lostrisis píše:
Přesně tak :pocitac: Ale ať se klidně potím, jen když se nám zadaří mimísek a bude ok :kytka:

Držím palečky :hug:
Já otěhotněla a měla jsem neuvěřitelný zimnice,to mudru vedlo k tomu aby mě poslala na endokrinologii…

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
1309
22.8.11 17:17

Páni,holky nestrašte.Příznaky mi tak nějak též sedí.Podrážděnost , nadměrné pocení,padání vlasů a nehty, ty už nosím jen na krátko.Jen nemám nic se štítnou žlázou.Neberu žádné prášky.Před otěhotněním jsem se léčila na vysoký prolaktin.Vysoký prolaktin jsem měla díky nezhoubnému ,ale i tak nebezpečnému nádůrku v hlavě.Ještě v lednu byly hodnoty super.
Antiperspiranty nezabírají žádný.Kuličky už vůbec, je to jak podpůrný prostředek k ještě více upatlanému podpaží a vůbec.Vlasy mně taky docela děsí,padají a to docela dost.Koupila jsem si SILICA na omezení padání,ale ze začátku mi po ní nebylo dobře.Tělo si asi už zvyklo, tak to jím.
Uvažuji též o zkontrolování hormonů,když to tady tak čtu.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Reklama