Šílený dráždivý kašel - ale jen v noci

berunka81
31.3.10 21:16

šílený dráždivý kašel - ale jen v noci!!!

Maminky, naš 4,5 letá dcera trpí kašlem, už asi týden, ale pořád to bylo jen takové pokašlávání od rýmy, řešila jsem Mucosolvanem. Ale od pondělí se kašel zmněnil, přes den sem tam zakašle, ale kašel je vlhký, odkašlává. Jakmile ale položí hlavu, v noci, tak začíná peklo, nemůže spát, kašel ji budí, je dráždivý, občas z něho i zvrací. Mudr nám napsala Spiropent, , Flonidan a Codein tabletky na 5 dní na noc. Tak nějak jsem doufala že nám to pomůže, ale nic :-(
Včera jsem jí dala léky asi v 19.30, bylo půl deváté jsem si ji vzala do obýváku, protože mi zvracela z kašlání, úplně se dávila, jen si ale sedla na pohovku, vše OK a pak usnula jako princezna a spala bez kašlání asi do 6 hod a pak teda opět kašel za spaní, tak toho k ránu už moc nenaspala. Dneska stejnej scénář, teď mi tady sedí a nekašle, ale jakmile lehne, katastrofa.

Už bych udělala cokoliv, abych jí pomohla, je unavená, bolí jiz toho kašlání bříško.....)
Nemáte někdo podobnou zkušenost??
Díky MOnika

• Nahlásit
  • Citovat
Napsat příspěvek

Reakce:

6545
31.3.10 21:27

zvlhčit vzduch a podložit hlavu - polštáře, možná spíš matraci nebo zkusit napolohovat postel. Vleže se to vždycky všechno horší…to je bohužel normální

A taky - pokud jsou tam léky na podporu vykašlávání, tak se maj dát max v pozdní odpoledne, ale na noc už ne

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
6545
31.3.10 21:27

a pokud to trvá tak dlouho a po léčbě, šla bych k dr

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
berunka81
31.3.10 21:29

jojo, to všechno máme, léky na odkašlávání…no možná ten spiropent a ten jí dávám kolem 17hod. Ten flonidan je na splasknutí sliznic.

• Nahlásit
  • Citovat
6545
31.3.10 21:37

ten neni na vykašlávání, ten je v pohodě. Ten je na to, aby se rozšířily průdušky - líp se dýchá a odkašlává, ale na kašel jako takovej to vliv nemá

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
9549
31.3.10 21:44

Nezabírá ani Fenistil nebo Dithiaden? I když ten Codein je teda silný dost…
Anežka měla předminulý týden laryngitidu a od té doby pravidelně kašle v noci, ne teda tak moc jako tvoje malá, ale i přes veškeré opatření (mokré plíny, podloženoá kolem půlnoci začne, když to trvá víc jak půl hodiny, dám Fenistil a zklidní se to. Dr říkala, že Fenistil by neměl vadit dlouhodoběji. No, ale mi to nedalo a koupila jsem jakésik Kaloba kapky,jsou bylinné, drahé jako s…a, netuším, zda je to jima nebo čím, ale už dvě noci, co jí je dávám, nezakašlala…
Jinak nevím, co bych ti poradila :-(

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
2724
31.3.10 21:49

U nás funguje obyčejný Ditustat. A nedávat mukolytika na noc.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
2748
31.3.10 21:57

Ahojky, tak tímto jsme si prošli teď nedávno. Starší dcera byla to samé… přes den kašel a to krásně vykašlávala a v noci nebo prostě jak si lehla třeba hodinový kašel-suchý, a ne a ne se ho zbavit, několikrát ji to i dávilo , ale obešli jsme se bez zvracení a po půl noci se vzbudila a zase jsme třeba nespali hodinu. A po probuzení to samé. A to jsme před tím byli už jednou přeléčení, kašel ustával , ale neustal a přešel do takovéto lapálie , poddobné jako popisuješ ty. Šla jsem k doktorce, dostali jsme Tussin a Dithiaden. Dávali jsme i před spaním , ale tak hodinu až dvě. A v noci , když dostala záchvat tak také oba léky. Trvalo dva dny než došlo k zlepšení. Alespoň v noci jsme nemuseli tak dlouho kašlat. Jinak jsem opravdu zvýšila malé spaní, podložila jsem polštáři matraci ,aby měla více pod hlavou , navěsila mokré pleny kolem postele a rozkrojenou cibuli( ta je prý dobré na rýmu-ale zase hrozně smrdí.) Hodně větrala. Nakonec se nám s tím podařilo zdárně poprat, ale vysazovala jsem opatrně a vyčkávala co bude, ale nakonec dobrý. jen chci dodat, že spiropent jsme měli v předešlé léčbě a moc nám nezabral. :nevim:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
6545
1.4.10 07:43

protože ten spiropent neni na kašel jako takovej. Já ho pochopila jako podpůrnou léčbu, právě roztažení průdušek.

Jinak samo všem všechno nezabírá:) Alternativou je Ventolin a my ho máme ve spreji a řekla bych, že extra nezabírá ;)

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
24918
1.4.10 12:09

Prošli jsme tím před týdnem a předtím už hodněkrát se synem. Přes den pokašlávání, kolem půlnoci hrozný kašel, dusíse, zvrací.

U nás pomůže otevřít okno, sednout k němu, malý zabelený v dece. Tišit ho a říkat, dýchej pomalu. Do 20 min se zklidní.

Ono mu tam něco v krku nateče a toho nutí kašlat. Takže díky studenému vzduchu to splakne. Píšu to hrozně, ale neznám ty názvy v těle.

Na to splasknutí hrtanu nebo hltanu pomůže Fenistil kapky. My teď na kašel koupili HUMEX, stoptusin ani nic podobného nám nezabralo.

Taky dej malé hodně pod hlavu, třeba až do polosedu.

Dithiaden by ji měl tak zklidnit, ale náš malej kašlal, dávil se a díky dithiadenu spal. Takže ještě horší.

Ale ten studený vzduch zabírá 100%.
Pokud vás to postihne v létě, sedět u mrazničky.

Jo ještě dcerka má ten kašel teď taky a dostali jsme rectodeltové čípky, 1× denně dnes a zítra.

Snad jsem trochu poradila. Vždycky se těch nocí děsím.
Klidně se ptej, jestli tě něco zajímá.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
3781
1.4.10 12:24

ahoj, taky jsme nedávno měli a doteď občas (už jen v noci) suše kašlou, ale je to už jen dozvuk, ani se neprobudí. Je to laryngální kašel, od podráždění a natečení sliznice, to už tu někdo psal. Pokud nepomáhá ta medikace, co má, domluvila bych s dr. změnu - Dithiaden třeba za Fenistil nebo Prothazin. Spiropent na to nemá vliv a pokud neměla poslechový nález na průduškách, je zbytečný, je skutečně pouze na to, že roztáhne průdušinky, čili se při kašli ten hlen snáz dostává zpět do hrtanu a dítě ho vykašle a zbaví se ho. U kašle, který není způsoben hlenem na průduškách, je Spiropent zbytečný. Neškodí, ale nemůže ničemu pomoct.
Taky to může být projev alergie, protože jaro je tu a alergenů je všude plno. Nebo taky třeba počínající alergie na peří, roztoče, zkusila bych třeba odstranit z místnosti peří a viděla bys,zda se to zlepší???
Kašel je bohužel vždycky nadlouho, takže přeju hodně trpělivosti. :wink: A ať je brzy líp! U nás, když si to předají holky navzájem, to je fakt někdy na mašli. :roll:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
berunka81
1.4.10 13:43

No dithiaden jsme měli, půlku na noc, nezabral, fenistil kapky také ne. Dneska malá kašle i přes den, no nevím, v noci spinká třeba 3 hodiny bez kašle a pak hodinu prokašle, dneska kašlala, ale spala. Nejhorší je to asi večer před usnutím…
MOnika

• Nahlásit
  • Citovat
6545
1.4.10 14:01

no…nám takhle začíná astma (spouštěčem je u nás rýma)…buď to zvládnem (bere léky už kontinuálně po dobu sezony), nebo skončíme ve finále na ATB a pak je chvilinku klid :nevim:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
2621
1.4.10 14:05

Kámošky malá měla taky strašně dráždivý kašel v noci a zabírá jí taková ta cibulová šťáva s cukrem (já to znám s medem).

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
3432
3.4.10 08:56

U nás na dráždivý kašel hned pomůže inhalátor s Ventolinem, jednou si foukne a je klid..

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Reklama