Šílený strach z nemoci, co s tím

21
20.8.21 19:25

Sileny strach z nemoci, co s tim

Ahoj holky, uz si nevim rady. Mam hrozny strach z nemoci. Porad na netu ctu priznaky, ktere na sobe pozoruju. Napriklad, kdyz se zamerim na urcitou vec, treba lampicku, tak mam pocit, ze se po chvilce jakoby chveje, obcasne motani hlavy, buseni srdce, tlaky v hlave.. a vzdy mi net samozrejme vyplivne nador na mozku, roztrousenou sklerozu atd. Snazim se byt v pohode, ale nedari se mi to. Je mi spatne od zaludku, obcas mi brni nohy.. uz nevim co s tim. Chceme miminko, ale v tomto stavu si ani nedovedu predstavit byt tehotna :,(

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Napsat příspěvek

Reakce:

Velikost písma:
24385
20.8.21 19:34

Tak hypochondrie je taky nemoc, sice jen psychická, ale mohla bys zajít za odborníkem a řešit to, než se z toho zblaznis.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
4423
20.8.21 19:38

Vyhledej odborníka a vypni si data/ WiFi..
Radši vem kolo a jeď ven.. Je třeba zaměstnat hlavu jinak.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
21
20.8.21 19:39

@Kriss Tina nejspis mi nic jineho nezbyde :(

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
68940
20.8.21 19:44

@Denisah7 hypochondrie se da faky lecit, zajdi k odbornikovi

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
2092
20.8.21 19:55

Nečti o nemocech na internetu, pokud i potom budeš mít problémy, jdi k lékaři s tim, co tě opravdu trápí a ne co jsi četla a vsugerovala si to… brnění končetin může být jen nedostatek vitaminu, když se dlouze zaměřim na jednu věc, taky se mi po chvíli rozostří a neudělá mi to dobře - ale proč bych to měla dělat? Prostě se nezaměřim na lampičmu dokud se mi udělá špatně, ale raději se jdu projít ven…

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
20.8.21 20:27

To co popisujete je nejspíš „jen“ projev úzkosti a vtiravych myslenek. Hypochondrie je preci jen trochu neco jineho. Takové myšlenky máme občas všichni. Ale pokud se k nim připojí emoce, a že jich úzkost produkuje hodně, jsou tyto myšlenky vykrmovány a jejich intenzita vzrůstá stejně jako úzkost plodící další impulzy k sebepozorování a misinterpretaci béžných telesných příznaků. Doporučuji psychosomatickou konzultaci i s ohledem na planované těhotenství. A upozornuji, ze rady typu :nebudu na to myslet, budu se soustredit na neco jiného apod. na úzkost a vtiravé myšlenky nezabírají. Naopak, často je spíše podporují.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Ou
17927
20.8.21 21:28

Popisuješ klasické příznaky úzkostné poruchy.

Nejefektivnější léčbou je kombinace vhodných léků od psychiatra a psychoterapie.

A teda chceš to zvládnout před otěhotněním, protože těhotenství ti přirozeně zvýší hladinu úzkosti v organismu a bude ti ještě hůř, pokud to v v mezičase už nebudeš umět regulovat.

Alepsoň si pořiď tuhle knihu, pěkně tam vysvětlují jak úzkost funguje a nabízí nějaké svépomocné cesty.

https://obchod.portal.cz/…e-z-uzkosti/

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
21
21.8.21 07:07

Holky moc dekuji, je to hruza… jsem vecne bez nalady, protoze se bojim co mi je. Vzdycky jsem byla vesela, no ted vstavam uz s neprijemnym pocitem, zameruju se na sebe vic a vic. Jen se mi nechce verit, ze vsechno tohle zpusobi psychika..

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
22.8.21 12:23

Psychika ovlivnuje telo vyznamne. Na kazde nemoci se podili. A nekdy je jeji podol vetsi. Verte tomu a vyhledejte odbornou pomoc. Je to nemoc jako kazda jina.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
21
22.8.21 13:48

@greplbauer-psychosom dekuji, jen kdybych pokazde nezazivala strach, co kdyz zrovna ted to neco vazneho je :,( Ale budu muset vyhledat pomoc, opravdu me to nici

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
22.8.21 14:03

@Denisah7 odkud jste? Muzete mi napsat do SZ.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
656
7.9.21 17:10

@Denisah7 Ahoj, lítám v tom samém, už pár měsíců. Doma mám teda dvě děti, myslím, že se to hodně rozjelo po druhátku. Nechceš pokecat, třeba přes SZ/udělat skupinu? :)

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Mohlo by vás zajímat

Mohlo by vás zajímat