Silikonové brýle pro větší děti

Anonymní
3.3.21 18:16

Silikonové brýle pro větší děti

Prosím o radu, jsem už zoufalá. Dcera likviduje jedny brýle za druhými - kovové jsou zosmené, plastovým náhodou při čtení „upadla“ nožička a po tom, co jsem je včera vyzvedla spravené, na ně dnes při svlékání samou radostí klekla a vyštípla tu druhou, když začal hrát rozhlas, takže zítra jedeme do optiky znovu. Optik má silikonové jen tyrkysové, ale jinak je levný a fajn a měnit ho nechci. Nevíte o nějaké značce nerozbitných brýlí pro větší děti (5let), které bych mohla objednat na netu? A jen mu je dojít nechat zasklít. Jsem teď tak vytočená, že nejsem schopná nic najít a brýle potřebuje. Má čtyři dioptrie na obě oči a astigmatismus. Těm novým co si vybrala je měsíc a já si ty peníze fakt netisknu. Pojišťovna přispívá jednou ročně, my měníme jednou za půl. Navíc teda asi vážně potřebuje silikonové, protože už na to nemám nervy. Na estetickou stránku už jsem rezignovala, ale modré jí úplně nutit nechci.. i když bych to nejradši udělala.

• Citovat
  • Nahlásit
Napsat příspěvek

Reakce:

Velikost písma:
421
3.3.21 18:28

Zkuste značku Nano. Jsou krásné a vydrží i našeho zbesileho dvouleťáka.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
676
3.3.21 18:33

Ano, máme taky nano a jsou skvělé. Sice docela drahé, ale mají spoustu vychytávek, mají velice ohebné klouby, které se dají v případě potřeby vyměnit samostatně bez těch nožiček, na sport dozadu vyměnný pásek. Některé modely mají i naklapávací obruby na magnet proti sluníčku, což je úplně super. S předchozími obyčejnými se nedají srovnat.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Anonymní
3.3.21 18:52

Díky za tip. Nano Vista Camper růžovobílé by se k ní přesně hodily :lol: Zítra poprosím optika, aby je objednal, pokud tyhle už nepůjdou spravit. Jen se bojím, aby nebyly malé. A asi budou, no.. Ale jsou moc hezké!

• Citovat
  • Nahlásit
101
3.3.21 19:30
@Anonymní píše: . Navíc teda asi vážně potřebuje silikonové, protože už na to nemám nervy. Na estetickou stránku už jsem rezignovala, ale modré jí úplně nutit nechci.. i když bych to nejradši udělala.

A modré proč ne? Protože modrá je „pro chlapečky“? Vždyť je to kravina. Naopak, modrá je tradičně barva panny Marie, tj. „ženská“. Že je modrá pro muže a růžová pro ženy/holčičky je záležitost méně než 100 let, bývalo to naopak.

Jako dlouholetý brýlovec - je zcela nevhodné objednávat zejména dítěti brýle bez vyzkoušení. Nemusí sedět šířka brýlí, středy očnic, délka stranic, nosního můstku…

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Mohlo by vás zajímat

Mohlo by vás zajímat