Silikony v kosmetice - přírodní kosmetika

Fotoalbum tématu (1) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu
BlondeZdenule
Nováček 9 příspěvků 20.02.19 10:38
Silikony v kosmetice/Přírodní kosmetika

Ahoj,
jaké máte prosím zkušenosti s kosmetikou bez silikonů a se silikony?
Zajímá mě jak péče o vlasy, tak i o pleť. Používám kosmetiku se silikony dlouho a chtěla bych zkusit nějakou přírodní. Vlasy se mi mastí u kořínků a zbytek mám vysušený, že nejde ani česat, pokud si nedám kondicionér a teď jsem se dočetla o silikonech, že je právě v tomhle ten problém. Silikon vlas na chvíli obalí, ale nevyživí.

Zajímalo by mě hlavně, jak je to u krémů, protože skoro všechny silikony obsahují. A dočetla jsem se, že ucpávají póry a způsobují černé tečky, vím, že se dělají podkladové báze pod makeup bez silikonů, ale když si dám na pleť krém se silikony, tak mi to připadá stejně jako začarovaný kruh, to samé různá séra proti rozšířeným pórům :nevim:

Stránka:  1 2 Další »
Reakce:
Kukacka123
Závislačka 3681 příspěvků 20.02.19 11:08

@BlondeZdenule ja pouzivala silikonove kremy a odlic. kosmetiku celkem dlouho a pocitovala jsem to dost - pupinky, mastici se T zona, suche tvare - desny…pak jsem zkusila z levnejsich pripravku Urtekram, Laveru a dalsi prirodni kosmetiku (kremy, odlicovani), taky jsou super oleje - ozkouseny mam merunkovy, arganovy a moringovy a skvely (jen jsem zjistila, ze nemuzu pouzivat oleje dlouhodobe, pak mi to dela neplechu, ale treba 3 denni naucani pleti je fajn) :palec: a celkove mam plet mnohem mnohem lepsi 8) nerikam, ze sem tam se pupinek neudela, ale je to nebe a dudy…ale zase nejsem typ, co da za kosmetiku tisice, tohle je dostupne (ty zminene znacky) :)

Kukacka123
Závislačka 3681 příspěvků 20.02.19 11:09

@BlondeZdenule jo a zkousela jsem treba i Alverde krem a to nebylo ono :nevim: nevim, zda cena odpovida kvalite…jinak fajn je i Manufaktura, ale to neni uplne prirodni kosmetika…ale za me super ;) ja mam ted Laveru a jsem fakt spokojena :)

Zwetta
Zasloužilá kecalka 668 příspěvků 20.02.19 11:16

@BlondeZdenule
Snažím se používat přírodní kosmetiku na vlasy i pleť, právě těm silikonům a ropným produktům se vyhnout. Pozoruji zlepšení, i u vlasů.. ;)

ProfZav
Ukecaná baba ;) 2260 příspěvků 20.02.19 11:25

Já používám na čištění pleti mýdla od almara soup, květinové vody jako tonikum (růžová a pomerančová) a teď jsem si koupila v DM od Alverde z řady Naturschon odličovací mléko a je úplně super, vůbec pak už nepotřebuju obličej mazat. Pak mám oleje a přírodní krémy z biooo.cz. Pleť mám od té doby, co tohle používám, o dost lepší. Pár černých teček a 2× do měsíce pupínek. Ale zmizelo mi zarudnutí tváří, vysušení (a přitom T zóna byla mastná) a citlivost. Na vlasy mám už druhý šampon a kondicioner Urtekram a jsem moc spokojená.
Chce to hledat, co ti sedne. V hodně obchodech dávají i vzorečky. Jinak třeba normální Alverde mi vůbec nesedí a ani nevoní.

Mytak
Zasloužilá kecalka 546 příspěvků 20.02.19 11:25

@BlondeZdenule já jsem Teda přešla úplně na přírodní kosmetiku. Komplet krom Teda pasty na zuby, kterou zatím používám konvenční kvůli zánětu dásní.. Jinak tuhý šampon na vlasy, mýdlo, deodorant, kondicionér ve spreji i krémy na obličej.. Chvilku to trvalo, než si má pleť či vlasy zvyklý, ale to je logické protože byli plně těch silikonu a chemických látek… Teď už Vlastně používám i eko práci gely a aviváž.
Ja tedy doporučuji http://www.ubarverky.cz jsou to dvě ségry, který prodávají přírodní kosmetiku od malých českých a slovenských výrobců, tím je podporují.. Hlídají aby tam nebylo nic chemického, taky tam mají hodně z ekologické domácnosti a zerowaste a také, spoustu zajímavých informací, článku. Jsou i n fb i na instagram..

Příspěvek upraven 20.02.19 v 12:18

Gerberka
Závislačka 3265 příspěvků 20.02.19 11:31

Ahoj, používám co nejvíc přírodní kosmetiky (nejlépe certifikované) – jak na vlasy, tak na pleť. Dobrý je server biooo.cz – je to nejenom e-shop, ale dozvíš se tam spoustu informací, stejně tak doporučuju ohledně vlasů www.dlouhevlasy.cz – tam je výborně vysvětleno, co jsou silikony, jak je rozeznat atd…Jde o to, naučit se číst složení těch krémů, šamponů…- prostě do toho trochu proniknout. Takže pro začátek doporučuju načíst nějaké informace.
Já osobně používám Nobilis Tilia – pleťové a květové vody, výborný je Hypoalergení krém a Aknégel. Bohužel od března přestávají dělat jejich pleťové gely, které byly rovněž super – používala jsem šalvějový a tymiánový. Třeba BB krém ale používám normální od Nivei, to nějaký speciální přírodní nemám. Na vlasy – barvím hennou, výborný je šampon AMLA od Khádí (www.khadi.cz) nebo od Desert Essence Neutral nebo Malina. Po umytí do vlasové pokožky Lopuchový výluh od Naděje.
Ono je i v přírodní kosmetice dost velký výběr – a to jak cenový, tak jak co komu sedne – takže jedině něco pročíst a vyzkoušet…
:nevim:

xstrasilka
Ukecaná baba ;) 1986 příspěvků 17 inzerátů 20.02.19 11:54

Používám krémy Bione, kosmetika není drahá a neobsahuje silikony a parabeny. Mají ji běžně u nás v drogérii. Dělají i odličovací věci, šampony atd.

Popokatepetla
Závislačka 3391 příspěvků 20.02.19 11:58

Non toxic kosmetiku používám už tak 1,5 roku. Šampony kupuju UTREKRAM, vlasy si barvím hennou, plus dávám různé přírodní zábaly (žloutek, oplachy z bylinek, olejové zábaly), tužidla atd.nepoužívám. Zkoušela jsem i NOO POO, ale to pro mě uplně nebylo. Odličuju se přírodními oleji, miluju růřovou vodu, krémy si vyrábím sama (hrozně mě to chytlo, baví mě experimentovat a fakt na tom nic není :) ) Sprcháče už doma nevedeme, stačí mýdlo, deodorant mám přírodní.
Vlasy jsou o 100% lepší, než když jsem jela v chemii, pleť jsem měla celkem pěknou vždycky. Ale nedávno mi jedna kosmetička řekla, že moje pleť vypadá tak na 20 (je mi 33), takže asi dobrý :mrgreen:

Mytak
Zasloužilá kecalka 546 příspěvků 20.02.19 12:19

@BlondeZdenule já jsem Teda přešla úplně na přírodní kosmetiku. Komplet krom Teda pasty na zuby, kterou zatím používám konvenční kvůli zánětu dásní.. Jinak tuhý šampon na vlasy, mýdlo, deodorant, kondicionér ve spreji i krémy na obličej.. Chvilku to trvalo, než si má pleť či vlasy zvyklý, ale to je logické protože byli plně těch silikonu a chemických látek… Teď už Vlastně používám i eko práci gely a aviváž. Ja tedy doporučuji http://www.ubarverky.cz jsou to dvě ségry, který prodávají přírodní kosmetiku od malých českých a slovenských výrobců, tím je podporují.. Hlídají aby tam nebylo nic chemického, taky tam mají hodně z ekologické domácnosti a zerowaste a také, spoustu zajímavých informací, článku. Jsou i n fb i na instagram.

Kukacka123
Závislačka 3681 příspěvků 20.02.19 12:22

Jooo, biooo.cz taky doporucuju. Maji tam i slozeni a popripade u kazde slozky popsane, co to je… :palec:

Káťa19
Extra třída :D 13111 příspěvků 20.02.19 14:24

@BlondeZdenule mám vyzkoušený a už jiný nekupuji, jsem moooc spokojená s DM Alverde
Jinak na webu www.arome.cz najdete recenze na veškerou kosmetiku, přihlášení je stejné jako na emiminu :mavam:

BlondeZdenule
Nováček 9 příspěvků 20.02.19 19:05

@Kukacka123 Moc děkuji za radu, nad Laverou jsem přemýšlela, četla jsem na ni dobré recenze. Mám normální až smíšenou pleť, ale mám hodně rozšířené póry a černé tečky, používám kosmetiku proti pórům, mám i například Pore refiner od Bioedermy, ale má také silikony, tak vážně nevím jestli mě to co by mělo pomoct spíše neškodí.

BlondeZdenule
Nováček 9 příspěvků 20.02.19 19:21

Moc vám děkuji za rady a názory,
mám normální až smíšenou pleť, ale mám hodně rozšířené póry a černé tečky, používám kosmetiku proti rozšířeným pórům, mám i například Pore refiner od Bioedermy a krém od Biodermy, potom používám krémy z Avonu značky Anew, ale vše obsahuje silikony, tak vážně nevím jestli mi to co by mělo pomoct spíše neškodí a nemá opačný účinek :nevim:
To samé Make-upy, ty mají všechny silikony.

Na vlasy zkusím Syoss šampon pro objem a balzám bez silikonů, protože se mi rychle mastí vlasy.

A co se týče Henny, nad ní jsem taky přemýšlela, ale nemám s ní žádnou zkušenost. Vlasy si barvím blond melírem, ale chci se přestat barvit úplně. Jen jsem četla, že se nesmí dávat na barvené vlasy, tak bych musela počkat a nadchla mě bezbarvá henna pro výživu a nebo nějaká zlatá blond, pokud by to nebylo rezavé.

Káťa19
Extra třída :D 13111 příspěvků 20.02.19 19:38

@BlondeZdenule vlasy se masti cim vic si je myjes, chce to omezit myti a vydrzet to nez se to ustali… Plus kosmetiku bez chemie samozrejme

Stránka:  1 2 Další »
Váš příspěvek
Reklama