Šílím ze svých děti

Anonymní
13.5.21 21:50

Šílím že svých deti

Zdravím maminky, asi se sem jdu jen vypovídat… Právě mi končí šestinedělí s dvojčátky. Od porodnice děti nekojim, jelikož se mi prostě nepustila laktace(nepomohla ani laktační poradkyně). :? Doufala jsem, že po šestinedělí už bude vše klidnější, ale poslední dobou z dětí úplně šílím. Že začátku jedli krásné, ale teď jsou schopní to mliko z lahvičky pít i hodinu( ještě před týdnem vypili stěllejné množství za poloviční čas), což se opravdu nedá, když jsou deti dvě :,( často mi pomáhá sestra, ale je toho i na ni moc, jsem ji za to co pro mě a pro děti děl amoc vděčná. Každopádně nezvládám děti a domácí práce, spím max. 5 hodin, když děti usnoutak musím udělat nádobí, prádlo, zamést, atd. Ano, vím, že je to normální la eje toho na mě moc. Partner pomáhá jak jen může, když je z práce doma, ale je z toho všeho děsně vyčerpaný a většinu času doma prospí, aby byl schopný další den fungovat. Děti mají vše, co mají mít, čistou plinu, jsou nakrmene, mají dudlík, prdíky nemají a stejně většinu času mezi krmením prořvou. 8o :,( I v noci spí max 4 hodiny a to jim po krmení trvá až hodinu, než zaberou… připadám si jako děsně neschopná matka. :,( vím, že rada na to není a děkuji všem kteří to dočetli až sem. :srdce: a prosím o ponechání anonymu, kvůli rodině.

• Citovat
  • Nahlásit
Napsat příspěvek

Reakce:

Velikost písma:
Anonymní
13.5.21 21:51

Prosím omluvte chyby v textu, píši z mobilu v deseti volných minutách…

• Citovat
  • Nahlásit
1757
13.5.21 21:53

S dvojčátky to musí být sakra náročné. Určitě nejsi neschopna matka :hug: Některé děti hold více pláčou. Chce to čas a určitě se to zlepší 🙂

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
320
13.5.21 21:54

Zkus si usnadnit co nejvíc věcí, koupit robotický vysavač, prádlo žehlit jen nejnutnější, úklid v rozumné míře… Ono to časem sedne :)

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
321
13.5.21 21:56

:hug: :hug: Obdivuju vsechny maminky dvojcatek :hug: :hug: ja jsem obcas na prasky z jednoho (i kdyz teda moje miluje luxovani, takze mame od porodu naklizeno :lol: )

Ze rvou je v zasade normalni, jsou to prtata, ale musi to byt na palici, kdyz je to dvakrat…co nejaka houpacka, neuklidnilo by je to? (Hojdavak) jak jsou na tom v kocare? Domacnost bych maximalne omezila..vyuzila pani na vypomoc…jidlo z jidelny…a vydrz jeste chvilku, za dva mesice uz to bude zas jine a treba budete moct do parku na deku :kytka:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
4660
13.5.21 21:56

A nemohli by pomoci prarodiče? Vzít děti ven v kočárku, aby ses vyspala nebo přivézt uvařené jídlo, pomocí s úklidem? S dvojčaty to musí být fakt náročné, drž se, ono to bude lepší. Opravdu zkus požádat o pomoc! :hug:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
321
13.5.21 21:58

Ale hlavne fakt co nejvic spi! Ja zjistila, ze ta moje prisera naspi se mnou v posteli mnohem mnohem vic, sama se budi po 30-45min pres den, se mnoi spi klidne 3h, takze se obetuju a spime spolu… :mrgreen:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
4660
13.5.21 22:03
@JednaPrazacka píše:
Ale hlavne fakt co nejvic spi! Ja zjistila, ze ta moje prisera naspi se mnou v posteli mnohem mnohem vic, sama se budi po 30-45min pres den, se mnoi spi klidne 3h, takze se obetuju a spime spolu… :mrgreen:

Jo. Já, když jsem si chtěla odpočinout, vlezla jsem si do postele s dítětem a třeba si četla. A ona se vzbudila a když mě nahmatala, spala dál. A já měla dvě hoďky pro sebe!

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
1387
13.5.21 22:05

Ta noc? spi spolu v jedne postylce? co zavinovacka? a jinak k mliku udelej vetsi dirku do savicky at jim to poradne tece a nemusi se tolik namahat.
K domacnosti: Var na vic dnu a pak jen ohrivej. Pradlo nezehli, max jestli ma chlap kosile do prace, ani detem se nemusi uz dneska s modernima praskama a pripadne dezinfekci na pradlo zehlit. Na nakup at jezdi chlap. Zamest staci jednou za dva tri dny klidne i mene casto pripadne kupte ten roboticky vysavat. Jo a jestli nemate a mate moznost nekam ji dat tak mycku nadobi.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Anonymní
13.5.21 22:11

Všem moc děkuji. :srdce: domácnost omezuji na minimum, bohužel mi rodiče jsou přes celou ČR, oba v práci, tchánovci jsou také celé dny v práci. Obědy o víkendu máme od tchyně. Moje sestra je teď u nás, jelikož má online výuku… Na vytirani mám parní mop, oblečení zehlim jen to, ve kterém manžel chodí do práce a na nákupy. Bohužel nemám ani s kým jít ven s kočárem :,( všechny maminky reis jen, co jejich děťátko už umí a td. Jenže to pro mě není… Ano, své děti miluji, ale nedokážu dvě hodiny řešit, že už zvedá hlavičku. Potřebuji také nějakou „inteligentnější“ debatu. Celkem dostává zabrat i moje psychika, vždy jsem byla zvyklá o něčem přemýšlet a neustále myslet jen na mléko a pliny je nad mé síly… Jediné, co částečně pomáhá je, když sestře pomůžu se školou. Aspoň tak chvilku myslím na něco jiného :pocitac:

• Citovat
  • Nahlásit
1117
13.5.21 22:15

Nejsi neschopná, neboj :hug: zkus si pořídit tu hrací uspávací chůvičku (během hraní promítá na strop např. hvězdy, zvířátka,..), hraje uspávací melodie min 30 minut. Taky jsem ji měla, bylo to dobré hlavně večer, když jsem chtěla spolehlivě uspat děti a mít čas sama pro sebe. A jak píší holky přede mnou, dělej jen ty nejnutnější práce. Já jsem nyní zavedla i dovážkovou službu obědů od jednoho zemědělského družstva, vařím jen v neděli. Nyní lituji, že jsem to nezavedla hned po narození dětí. Lítala jsem jak hadr na holi, stejně jsem nestíhala. Tak jestli máš možnost, nechej vaření jiným, nevař a jídlo si nechej dovážet, to ušetří hodně času. A hodně odpočívej. Jakmile během dne děti usnou, hned se taky natáhni, i kdybys měla jen ležet a koukat do stropu. Určitě jejich spánek nepromarni úklidem a jinými domácími pracemi, vyšťavíš se. Držte se! :srdce:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Anonymní
13.5.21 22:15

V kočárku spí max. 30 minut, pak řev, když se zastaví, tak také řev, jsou klidní jen v autě, ale zastaví se a zase řev.

V noci spí v jedné postýlce, pod dekou. Zavinovačky jsme vyřadili po dvou týdnech… Když byli zavinutí, tak ani neusnuli. 8o

• Citovat
  • Nahlásit
465
13.5.21 22:18

Obdivuji, tleskám :potlesk: Musí to být extrémně náročné, ale určitě si to sedne a uklidní se to. Casem si najdete svůj systém a režim.
A jak tady radí ostatní… úklid jen to nejnutnější, hlavně odpočívat ať máš na tu přesilu energii :)

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
2542
13.5.21 22:19

Susicka, mycka, obed z restaurace, studentka povozi kocar. Vyuzij, co jde. Nebud na sebe prisna. Musi to byt zahul.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
5209
13.5.21 22:21

NE - nejsi neschopná!!!
jen miminka rozmazluješ
já dostala nedošená dvojčátka v půl roce (jedna měla 7kg a druhá 5kg) a prostě nebrečely..
ne
asi věděly, že jim to nepomůže :,(
byly zlaté… musíte si najít rytmus… musíš se vyspat (já první měsíc chodila jen v pyžamu a ven na to bundu, před barákem na dědině dobrý :mrgreen: )
nestresuj
kup si vitamíny
děkuj bohu za takový DAR :srdce: :srdce:
a neboj, časem to bude jen lepší, budou to parťáci
(u nás začala fáze puberty, tak tam je to už zlé, ale to ti napíšu až za pár let ;) )

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Mohlo by vás zajímat

Mohlo by vás zajímat