Silná alergie dítěte na kočku

230
14.3.21 19:27

Silná alergie dítěte na kočku

Ahoj, dceři (3roky) se prokázala velmi silná alergie na kočku. Aktuálně má dýchací potíže, kašel. kočka s námi žije v bytě, aktuálně pro ni hledáme náhradní bydlení. Ale jak to tak bývá, je to zkrátka člen rodiny a dcera jí miluje. Samozřejmě je zdraví přednější a tak je jasné, že kočku musíme dát pryč. Nicméně mě zajímá, zda je tu někdo s podobným problémeme a zvíře si přesto nechal? Koukala jsem na web na různé rady a diskuze..a třeba je tu někdo, kdo např. pořídil kvalitní čističku vzduchu, zlikvidoval koberce, deky a jiné nosiče prachu a alergenů, každodenní dukladný úklid apod. a zabralo to natolik, že dítě mohlo se zvířetem v domácnosti dále fungovat? Kdyby třeba zvíře žilo jen v jedné místnosti a do ostatních nemělo přístup, alespoň v rámci možností. Děkuji :kytka:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Napsat příspěvek

Reakce:

Velikost písma:
7404
14.3.21 19:32

Jako můžete to zkusit. Bude tě to stát jen nějaký peníze navíc. Ale proč mít doma kočku, když bude chudera zavřená v jednom pokoji a dítě za ní ani nebude moct?

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
230
14.3.21 19:38

@Cenarius Problém je, že kočka je nalezenec a byla v té době ještě slepé kotě, takže piplačka, aby vůbec přežila. Čili nesnese nikoho, kromě nás. na všechny ostatní je zlá, seká atd. Měla jsem na mysli, třeba kuchyň a chodbu.. pokojíček, ložnice a obývák by byl zavřený. Zajímá mě, zda toto někomu pomohlo..

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
285
14.3.21 19:39

Vy byste chtěla žít v jedné místnosti po zbytek života? Asi ne co? V tomhle případně bych kočičku darovala… Někdy se to dá zvládnout, ale nesmí to být na úkor toho nebo toho. Někdy si jedinec na to dané zvíře zvykne, ale jiné mu dělá problém, otázka je zda si vaše holčička zvykne a neudělá se j ještě hůř. Zkusila bych napřed ten pořádný úklid a často a hlavně bych nepouštěla kočku do místnosti, kde malá spí a uvidělo by se.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
230
14.3.21 19:44

Prosím…já všechny možnosti znám a vím, co můžu zkusit a podobně. Naše zvíře se má královsky, dosud a kdyby nebylo tak problematický jí adaptovat jinde, tak to udělám okamžitě, ale toto je ten případ, že mám obavu, že stejně dlouho nevydrží a umře steskem. nesnese se s jinými lidmi ani zvířaty. Takže, nikoho týrat nechci, ale hledám možnost, jak by mohla dožít u nás a neohrozila bych dceru. Hledám někoho, kdo měl stejný problém a zmiňovaná opatření pomohla.. nic jiného. díky.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
30172
14.3.21 19:44
@nika.veroni píše:
@Cenarius Problém je, že kočka je nalezenec a byla v té době ještě slepé kotě, takže piplačka, aby vůbec přežila. Čili nesnese nikoho, kromě nás. na všechny ostatní je zlá, seká atd. Měla jsem na mysli, třeba kuchyň a chodbu.. pokojíček, ložnice a obývák by byl zavřený. Zajímá mě, zda toto někomu pomohlo..

Pro mě by bylo zdraví dítěte na prvním místě. Takže by kočka už doma nebyla, člen nečlen.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
30172
14.3.21 19:46
@nika.veroni píše:
Prosím…já všechny možnosti znám a vím, co můžu zkusit a podobně. Naše zvíře se má královsky, dosud a kdyby nebylo tak problematický jí adaptovat jinde, tak to udělám okamžitě, ale toto je ten případ, že mám obavu, že stejně dlouho nevydrží a umře steskem. nesnese se s jinými lidmi ani zvířaty. Takže, nikoho týrat nechci, ale hledám možnost, jak by mohla dožít u nás a neohrozila bych dceru. Hledám někoho, kdo měl stejný problém a zmiňovaná opatření pomohla.. nic jiného. díky.

Zas si tolik nefandi, že umře steskem po vás. Viděla jsi někdy astmatický záchvat u dítěte? :roll:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
230
14.3.21 19:48
@Russet píše:
Zas si tolik nefandi, že umře steskem po vás. Viděla jsi někdy astmatický záchvat u dítěte? :roll:

Nějak jsem si myslela, že se tady najde někdo s normálním komentářem, ale zase omyl. Ach jo. Děkuju za poučení. Ještě, že jste mi to napsala, bývala bych to vůbec netušila. Jsem ráda, že na webu existují dobří rádci a moralisti. Díky :kytka:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
2000
14.3.21 19:51
@Russet píše:
Zas si tolik nefandi, že umře steskem po vás. Viděla jsi někdy astmatický záchvat u dítěte? :roll:

Ty si dneska nějaká podrážděná ne? :lol: Nebo si taková dycky? :roll:

Zakladatelko úplně nevím co ti poradit, každopádně našemu synovi cca ve 2,5 letech taky zjistili všemožně alergie a astma a v té době jsme měli doma psa. K našemu štěstí jsme na baráku takže pes šel na dvůr a bylo po problémů. Každopádně naše doktorka nám důrazně doporučovala aby v domácnosti nebyli žádné zvířata, takže se obávám, že to zavřením do jedné místnosti nevyřešíte…

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
230
14.3.21 19:51

Takže naposledy to zkusím…Hledám někdoho, kdo měl stejný problém a pomohly výše uvedený opatření? jak jsem psala výše (bophužel to asi nikdo nečetl), kočičku dáváme pryč, samozřejmě. Astma máme v rodině a tak vím, co vše obnáší. Mě jen SAKRA ZAJÍMALA ZKUŠENOST NĚKOHO, KOMU POMOHLO NĚCO, ABY ZVÍŘE BYLO DOMA! Toť vše. žádný poučný komentáře o tom, zda zvíře chcípne nebo ne a nebo jestli znám astma nepotřebuju. Děkuju mnohokrát.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
30172
14.3.21 19:52
@nika.veroni píše:
Nějak jsem si myslela, že se tady najde někdo s normálním komentářem, ale zase omyl. Ach jo. Děkuju za poučení. Ještě, že jste mi to napsala, bývala bych to vůbec netušila. Jsem ráda, že na webu existují dobří rádci a moralisti. Díky :kytka:

Moje sestra měla opakované astmatické záchvaty, neboť máti musela mít psa. Jakmile se odstěhovala, bylo po záchvatech. Jakmile má vedle sebe kočku, je jí zle. Prostě ji nesnese. Kočka je silný alergen. Co jiného ti asi zbyde? Chceš slyšet nechte si ji. To ti já, bohužel, neporadím.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
230
14.3.21 19:53

@PeBa12 uff, děkuju za normální příspěvek.. kočce je 11 a dceři 3.. Kočičku jsme našli, já jinak nejsem příznivce zvířat v bytě, práývě kvůli alergiím atd, ale v tý době jsme byli sami dva. Samozřejmě malá to těžce nese, ale nedá se nic dělat, chápu to anaštěstí je kamarádka ochotná si jí vzít, abychom za ní mohli atd. Snad to vyjde a zvykne si.. jen mě napadlo, zda čistička atd není spásná..asi ne, je mi to jasný.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
30172
14.3.21 19:54
@nika.veroni píše:
Takže naposledy to zkusím…Hledám někdoho, kdo měl stejný problém a pomohly výše uvedený opatření? jak jsem psala výše (bophužel to asi nikdo nečetl), kočičku dáváme pryč, samozřejmě. Astma máme v rodině a tak vím, co vše obnáší. Mě jen SAKRA ZAJÍMALA ZKUŠENOST NĚKOHO, KOMU POMOHLO NĚCO, ABY ZVÍŘE BYLO DOMA! Toť vše. žádný poučný komentáře o tom, zda zvíře chcípne nebo ne a nebo jestli znám astma nepotřebuju. Děkuju mnohokrát.

Jsi jak kafemlejnek. Ta kočka musí z domu, leda bys ji doživotně od dcery izolovala. Stačí?

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Ou
15995

Hele stává se že u domácího zvířete se časem alergiie upraví.

minimalizace škod - užívat léky podle doporučení alergologa. Nepouštět kočku do místnosti, kde dcera spí a pořídit tam čističku vzduchu. Zavřít kočku tam, kde nejste a uzavřít i přístup k vám povee jen k neurotizaci kočky, to bude výrazně spokojenější u někoho, kdo si ji nakonec ochočí a získá její důvěru.

pořídit robotický vytírací vysavač a nechat ho projíždět prostory každý den (nebo teda vytírat.) A teda zbavit se koberců ve kterých se spoustu alergenů může zachytávat.

Na kočku používat sprej https://www.proalergiky.cz/…e-kocky.html

Kočičí WC mít uzavřené a čistit ho. Volit něaké dobře hrudkující, neprašné stelivo. Ideálně neparfemovaný silikát, pokud ho kočka je ochotná používat.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
230

@Russet Přesně to chci slyšet, proto sem píšu. Děkuju :*

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu