Silná, bolestivá menstruace 1,5 roku po porodu

4035
19.10.09 08:52

Silná, bolestivá menstruace 1,5 roku po porodu...

Ahoj holčiny,
připadám si jako v patnácti letech. Po prvním porodu jsem měla MS v pořádku, ale po druhém děs… Je to už asi rok, co pravidelně při kojení menstruuju a je to strašný… Ovulace mě bolí jako čert a za dva týdny se můžu těšit zas. Někdy víc, někdy míň a zrovna teď je to teda síla. Krvácení je strašný, do porodu je strašně silný, tampon síly Super mám na hodinu, včera jsem měla křeče tak strašný, že už věřím, že s menstruací můžou některý ženský lehnout do postele…
K tomu typická menstruační únava, blbá nálada… a za dva týdny zas ovulace, těším se…
Dr. mi doporučil antiko, ale měla jsem po ní sklony k depresím, bojím se trombozy, prostě mě to nějak vnitřně nesedí, antiko je prý po těch letech (brávala jsem minisiston, mercilon) na mnohem lepší úrovni, dal by mi nějakou pro kojící, co blokuje ovu i menstruaci…

Nejde to léčit sakriš jinak???
Mám si pro ty prášky dojít a risknout to?
Nebo se to zlepší samo?
NiKi

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Napsat příspěvek

Reakce:

Anonymni
19.10.09 09:35

Gyndr. mi na podobné problémy poradila brát pupalku dvouletou, nejdřív 14 dní 2× denně, pak 1× denně. KDyž by se to nezlepšilo, mám přijít a budeme to řešit dál. Mně teda nejvíc pnou prsa - jsem 3 roky po porodu, rok od ukončení kojení - jak kdybych měla kojit paterčata… Já bych to na Tvém místě konzultovala s dr. I ty problémy s antiko. Ať vymyslí něco jiného. MOje dr. mluvila o nějakých kapkách. Uvidím, jak zabere ta pupalka. Mám ji teď první měsíc… M.

• Nahlásit
  • Citovat
4035
19.10.09 09:55

Na bylinky a přírodní přípravky on není…to mi řekl rovnou, když jsem se z něj snažila vymámit názor na pupalku…nebo kontryhel.

Kapky? No, to mě nenapadlo, myslím od Naděje, nějaké jsou, nebo od Grešíka. Ještě pohledám, do hormonů se mi vůbec nechce…ale ve chvílích zoufalství, no však víte…
NiKi

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
2901
19.10.09 10:23

Niki, já to mám taky:(((( Po prvním porodu super, dokonce se mi poprvé v životě upravil cyklus. Po druhém porodu jsem měla rok od MS pokoj - ale pak to začalo! Já teda bolesti ani křeče nemám (nebo ne silnější než dřív), ale intenzita krvácení je hrozná ..... :((((((

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
2437
19.10.09 10:39

NiKino, tak to je jak kdybych to psala já. Akorát jsem zatím jen po jednom porodu. Taky MS i při plném kojení, bolesti, extrémně silné krvácení + bolesti při ovulaci. Jsem od porodu 22 měsíců a zatím jsem to řešila jen tím kontryhelem, alespoň trošku mi pomáhá. Antiko jsem taky nechtěla brát ze stejného důvodu jako ty…no ale už jsem to nevydržela, poslední tři měsíce se to snad ještě zhoršilo a tak jsem si pilule nakonec nechala napsat. Léčit to prý jinak než hormonálně nejde, kapky, bylinky atd. mohou pomoct, ale jen trochu - toť názor dvou lékařek, u kterých jsem byla. Takže teď ze zoufalství přece jen zkusím ty hormony. MUDr. mě celkem přesvědčila, že ty novější pilule jsou na lepší úrovni, že už bych nemusela mít problémy, co jsem při antikonecpci mívala před lety. Říkám si, že kdyžtak můžu zase kdykoliv přestat brát, horší už to asi ani být nemůže, tak to holt zkusím…

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
11103
19.10.09 12:08

Já si došla pro ATK (aspoň jsem byla motivovaná odstavit 8)) a jsem nadšená. Nikdy jsem na MS bolesti netrpěla, ale to, co přišlo po druhém porodu, byl mazec.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
4035
19.10.09 12:27

Když mě to pořád přijde takový divný…

PROČ to tak je, proč to bolí, proč tak silně krvácím?

Přece mi neříkejte, že se vymýšlí hovadiny typu Viágra a na tohle existuje jenom fiktivní zaplesknutí problému hormonální antikoncepcí? To přece není celkové řešení problému, ne?
NiKi

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
2437
19.10.09 14:15

Niki, jo tak to by mě taky zajímalo. PROČ.
První lékařka mi řekla něco ve smyslu, že se to holt po porodu někdy tak stává, po druhém, že se to třeba upraví…nedávno jsem gyndr.změnila a ta nová mi řekla v podstatě totéž a po vyšetření UZ navíc, že mám okolo dělohy křečové žíly, k tomu mírně zakloněnou dělohu a to všechno spolu s rozházenými hormálními hladinami způsobuje, že děloha se hůř stahuje, více narůstá sliznice a proto je pak při MS víc co dlučovat a tak silnější krvácení. No nevím…stejně tomu pořád nerozumím a taky to vnímám jako zaplácnutí problému…protože co bude potom až ty hormony zase brát přestanu…nicméně momentálně jsem rozhodnutá to zkusit, dneska si jdu pilule vyzvednout v lékárně :roll:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
3492
19.10.09 14:17

NIKINO mám stejný problém. Nechápu co to jako je :? A ještě k tomu posldních několik měsíců špiním tak od 20DC. Taky fajné. U menstruace mívám belesti a ta síla 8O. A to ani nemluvím kolik mě jedna taková menstruace stojí, že. U gyn. dr. mi taky vždycky dávali jen horm. antikoncepci jenže ta pro mě není žádné řešení. Je mi po ní zle. Takže tu odmítám. No chystám se tam znovu a jsem zvědavá jestli je jediné řešení opět pouze HA.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Anonymni
19.10.09 15:38

Ja mam zatim 1 dite, stejne problemy mi zacaly kolem 2. roku syna. Po UTZ mi zjistili silnejsi stenu delohy. Take mi byla dana na 3 az 6 mesicu antikoncepce s tim, ze je to hormonalniho razu, ze se telo jeste vyporadava s porodem. Menstruaci jsem mela silnejsi, bolesti zacinaly tyden pred spustenim, ovulaci (o ktere jsem pred otehotnenim nemela poneti kdy a jak) jsem mela bolestivou a dokonce jsem 2 dny spinila, pri menstruaci ze me vychazely temer hrudky krve, a jednou jsem pri krecich omdlela (to jsem vzpominala na kamaradku z gymplu, jez pravidelne pri svych dnech omdlivala a zvracivala a pak zustavala 4 dny doma - my jsme ji podezrivaly z ulejvani - my kozy! :oops: ). Mam pocit, ze po antiko se vse urovnalo (i kdyz ne uplne jako „zamlada“), na poslednim intervaginalnim UTZ mi bylo receno, ze je vse vporadku, momentalne se snazime o 2. dite, tak jen doufejme, ze to nebude mit nejaky nasledek a vse probehne ok. Prvni syn se zadaril napoprve a nyni „uz“ jsou to 3 mesice a zatim nic, ale mozna ze to s tim nema co spolecneho.

• Nahlásit
  • Citovat
3802
5.11.09 14:28

Niki, nemam to tak hrozny jako ty, ale taky si to vychutnavam. Ty tampony dokonce pouzivam super plus. Je to proste rozhazenymi hormony po porodu a kojeni take s hormony dela svoje, takze to asi musime vydrzet. Ja uz skoro pet mesicu nekojim a jeste se mi to neurovnalo. Na upravu cyklu a hooodne dalsich veci je dobry Gynex od firmy Energy, je to ale bylinkovi pripravek, takze to nevim jak pri kojeni. Je to ale dlouhodobejsi zalezitost, to tak u bylinek je.
Ja doufam, ze se dalsi cyklus uz bude normalni.
Tak preji klidnou MS. :wink:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
tracviatta
19.10.11 14:59

ahoj holky,
Jakákoliv bolest není normální !!!
Doktoři budou do Vás tlačit hormony, prášky na utišení bolesti aby si nacpali kapsy!!
N ic to neřeší jen oddaluje . Všemi léky jsem si prošla. I hormonální antikoncepcí která měla zastavit menzes na 5let-myslím že se jmenovala Mirena.(5000 kč !!!
Jak to tady čtu žádné zvás dr. nikdy neřekli o ENDOMETRIOZE ??
Prošla jsem si jí.Při neléčení a zanedbání v děloze přeroste do neskut. rozměrů, může zasáhnout i střeva, a stejně skončíte s dělohou pryč. bolesti jsou hrozné, zvracení a pak už nic nezabírá.

• Nahlásit
  • Citovat
4543
3.3.12 23:07

Oživuju diskuzi, problém mám stejný jako zakladatelka, po druhém dítěti je to šílené, předtím v pohodě… Tož nevím, nezabralo přece jen někomu něco kromě HA (tu nechci).

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
8269
3.3.12 23:42

U me po druhem diteti je to taky neco strasnyho, uplne ochromujici bolest, a to clovek si ani neodpocine, kdyz musi litat kolem deti, ze jo…
No doufala jsem, ze mi na to zabere Femigard, ale brala jsem ho sest cyklu a nic, bolest hrozna. Ted jsem to snad konecne vyresila - otehotnela jsem, vrele doporucuji! :mrgreen: :mrgreen:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Anonymní
30.5.13 09:15

Ahojík holky jsem půl roku po porodu a nikdy jsem neměla takové problémy jak ted, celou dobu menstruace mám silné křeče do podbřišku když se mi chce čůrat tak mě to před bolí, krvácení je tři dny silné a pak mi příjde jak kdyby ze mě šly očistky jako v šestinedělí dotoho jsem unavená prostě hrůza nemá někdo taky takovej poblém k DR se mi moc nechce mám nemocného syna a nedokáži si představit že ho hlídá nikdo jiný:ps je to má čtvrá menstruace

• Nahlásit
  • Citovat

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Reklama