Silná křeč v lýtku aneb jak poznat zánět žil?

273
27.2.06 21:47

Silná křeč v lýtku aneb jak poznat zánět žil?

Zdravím maminky :-) Měla bych na vás dotázek…před dvěma dny mě v noci vzbudila silná křeč do lýtka, že mi až vyhrkly slzy, snažila jsem se to za pomoci muže rozmasírovat, trvalo to několik minut, pak to přešlo. Jenže od té doby mě to lýtko bolí a dnes tak silně, že nemohu pořádně došlápnout na nohu. Myslela jsem, že jde o nedostatek hořčíku, ale doplňuji ho pravidelně a navíc…mám obavy, zda by třeba nemohlo jít spíše o zánět žil…ve středu jdu na kontrolu na gynekologii, ale ta bolest v noze mi nedá spát a potřebuji trošku uklidnit, že o nic nejde :-) Pokud se to některé z vás v těhu přihodilo, dejte mi prosím vědět. Mějte se krásně, krásné těhu, pupíkovství a ať se daří miminkám.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Napsat příspěvek

Reakce:

Velikost písma:
Missorka
27.2.06 21:54

Ahojky,

měla jsem hlubokou žilní trombozu, ale ne v těhu, byl to následek špatně udělané sádry.

Já si pamatuju ty příznaky dost dobře a bylo to podobné jak popisuješ ty. Hlídej si teplotu a pokud by ti stoupla, mazej na pohtovost, to není žádná sranda. Pokud nestoupne, naklusala bych k dr. zítra každopádně.

Držím pěsti, at je to nějaká banalita…

• Citovat
  • Nahlásit
5525
27.2.06 21:58

nechci te strasit, ale doporucuju dojit si na pohotovost nejpozdeji zitra rano
hlavne na tu nohu moc neslapej a pokud mozno se vyvaruj zvyseny namahy a zatinani brisnich svalu…
v tehu krev houstne a je zvysene riziko trombosy - ucpavani zil a potom i embolie - vmeteni ty ucpavky do plic, to je docela nebezpecny, v nejhorsim pripade se na to da i umrit a je to zbytecny…

priznaky trombosy - bolest v noze, kdyz si zmacknes /nebo manzel/ chodidlo, tak boli lytko, noha muze byt otekla…

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
868
27.2.06 22:11

Ahojky,

já jsem měla v těhu úplně to samé…

Taky jsme to nejdřív hráli na hořčík, ale byly to prostě žilní problémy s souvislosti s přibíráním v těhotenství (začalo mi to, když mi kolem 24tt hrklo nahoru najednou 5kg - a předtím nic).

Výborně na to zabírá masážní gel SNĚHURKA (sakra nebo SNĚŽENKA?!), je to takové chladivé a pomáhá to. Jinak samozřejmě nohy nahoru i v noci …

Po porodu se to opět vrátilo k normálu :wink:

Peťula + Pavlík 8,5měs

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
292
27.2.06 22:11

ahoj,

ja jsem mela tehotenstvi neco hodne podobneho (dokonce me to potkalo i ve stejnych tydnech tehotenstvi :) ).

V mem pripade se to jeste nekolikrat v noci vratilo.Gynekolozka mi naordinovala magnezium ve zvysenych davkach,6 tbl denne a stav se rychle upravil.

Tak ze tak jsem to mela ja,urcite pani gynekolozce popis stav,ona bude vedet

tak at ti to dobre dopadne!

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
879
27.2.06 22:28

Ahoj,
já jsem to měla při každém těhotenství.Už jsem se děsila noci, kdy to zase přijde.Dokonce jsem to i poznala.Když jsem to říkala doktorovi, tak mi doporučil vitamíny :evil: ,které jsem jedla i tak a nepomáhaly.
Tak nevím,no představa trombózy,která mě tenkrát nenapadla :roll: .

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Anonymni
28.2.06 04:37

křeče v lýtku

určitě, když se zeptáš dr., nic nepokazíš.

Mě takového křeče chytali před těhu, v době těhu a po těhu (a to mám 3 dítka), normálně to byla bolest v lýtku a pak mě asi týden bolela noha - při došlápnutí na patu mě týhly jakoby svaly na lýtko - měla jsem pocit zkrácených svalů. Pamatuji si, že mě jednou v srpnu 2001 chytli takhle obě nohy naráz – a přiznám se, že jsem pak chodila jenom po špičkách, jinak to chvilku nešlo…
No a v těhu mi jednou dokotr doporučil, že když mě to chytí příště, mám tu nohu propnout - od té toby, když cítím, že mě chytá křeč do lýtka, tak si prostě na tu nohu stoupnu na špičky (ale dost to přitom bolí), a po chvilce mám pokoj…

Věra od květňátek 2005

• Citovat
  • Nahlásit
6545
28.2.06 08:13

Jsi těhu, určitě je lepší se poradit s dr a to co nejdříve. V těhu se nemá poce'novat vůbec nic.
Nicméně na toto celkem trpím, ale musím říct, žej sem nikde nebyla. Ale je to velmi nepříjemné a možná to je chyba. Takže šup šup k dr

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
440
28.2.06 09:02

Faninko myslím, že ve stejném týdnu jako ty jsem zažívala tohle snad každou noc. Probudila jsem se pomalu s jekotem,manže to rozmasíroval-někdy se to vrátilo,ale ráno jsem se na nohu nemohla ani postavit jak to bolelo. Pomohla zvýšená dávka magnezia. Žilní trombóza je porušení tkáňového prokrvení, který vzniká při přerušení toku krve, což má za následek změny teploty a barvy kůže postižené oblasti se vznikem otoků, oslabením periferního pulzu, bolesti a poruchy tělesné hybnosti - tak nás to učil pan doktor ve škole:-)) Takže radím: říct to lékaři, mít nohy ve zvýšené poloze, hodně pít, a studené masáže vodou,aby se nohy dobře prokrvily a nedávat nohu přes nohu!!!! Snad jsem trochu pomohla:-))
M.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
1723
28.2.06 09:03

Faninka- tak tohle znám moc dobře v těhu jsem si to hodně užívala a bylo to fakt ukrutně nepříjemné:-( je to opravdu nedostatek teď nevím jestli to napíšu správně ale hořčík nebo i když chybí vápník tak se to stává. Jediný problém je vtom, že ty můžeš sic jíst vitamíny a minerály, ale takové které se špatně vstřebávají, zajdi do dobré lékárny, kde jsou ochotní a poradí ti, co nejlépe na to zabere, já dostala právě vápník(né šumák, ale rozpustný bílý prášek) nebo hodně vitamínu a minerálu obsahuje mořská řasa- nevím jestli se může v těhu, ale zkus se zeptat, je opravdu úžasná jedla jsem ji teď kvůli padání vlasů po porodu a už jsem z toho venku:-))
Jinak na gyndě to určitě řekni a uvidíš nejšpíš ti taky předepíší nějaké vitamíny a minerály, ale zase musí se zjistit co je potřeba k jejich dobrému vstřebávání:-)
Tak ať tě to brzo přejde, a když dostaneš křeč tak musíš nohu o něco zapřít a brzo to povolí, já musela budit manžela, aby mi ji podržel:-) Vždycky se mi chtělo bolestí brečet:-((
Pa Hana a Lukášek 5 měsíců:-)

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
5525
28.2.06 09:11

martiku, to co doporucujes je pravda, ale je to spis prevence trombosy, NE jeji lecba…
urcite by bylo dobry trombosu nejdriv vyloucit a pak teprve provadet prevenci, brat vitaminy, masirovat a tak…

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
958
28.2.06 09:37

Ahojky,
tak já bych radila říct o tom doktorovi nebo někam zajít, tím nic nepokazíš. Ale mezitim klidně jak již bylo řečeno dost pít a podkládat nohy do zvýšené polohy, případně masírovat. A jak léčit případnou trombózu by měl asi poradit doktor......po tom co ti jí potvrdí. Ale myslim, že spíš vyvrátí.....nedostatek hořčíku opravdu způsobuje křeče. Ale při trombóze je noha oteklá a i má jinou barvu než noha druhá. Hlavní je ten otok......
Takže pokud můžu ještě radit, tak si nohu na noc podložit a třeba i trochu stáhnout obinadlem. Mě to v těhu potkávalo také a vzhledem k tomu, že jsem pracovala na cévním oddělení, tak jsem hned letěla do práce, aby mě ihned pomalu operovali a nebo alespon nějak léčili…A byl to planný poplach…stačilo bašti hořčík, který jsem měla kvůli tvrdnutí břicha doma, takže jsem jen brala o tabletu víc a pila jsem chvilku Magnésii a bylo po problému.
Každopádně nic nepodcenuj a k Dr. si zajdi.......

Křečím a zdar a trombóze zmar!!!!

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
920
28.2.06 09:39

Ahoj holky, tak tenhle problém jsem měla i před těhotenstvím. Jednou viděla jedna paní jak si dávám nohu přes nohu a zeptala se mě, jestli mívám křeče a já ji odpověděla, že jo. A ona mi vysvětlila, že dávat takhle nohy je špatné a že i z toho mohou ty žíly bolet. Už to nedělám a když ano vzpomenu si na její slova a hned přesednu. Musím ji dát za pravdu, opravdu noční křeče zmizely!! Taky zkuste dávat na noc pod nohy polštář.

Bezbolestné noci přeje Gabka

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Anonymni
28.2.06 10:30

MOc a moc vám všem děkuji, maminky :-) Jste hodné…zítra to proberu s doktorkou. Komické na tom je to, že teď už se nejenom kolíbám jako kačena, ale ještě kulhám jak hrabě [D´Pejrak] :-) díky moc za vaše zkušenosti.

• Citovat
  • Nahlásit
1005
28.2.06 10:41

Ahoj,
křeče do lýtek jsem měla od půlky těhu a ke konci už to bylo i nesnesitelné. Dr. mi na to nic nedal, prý mimčo tlačilo na páteř......... :? NO ale ty noci, kdy jsem se bolestí budila - brrrrrrrrrrr.
Mělao to víc mamin kolem mě.
Bubu

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Užitečné odkazy

Mohlo by vás zajímat

Mohlo by vás zajímat