Silná menstruace a normální fungování

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu
Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 16.06.12 09:57
silná menstruace a normální fungování....

Ahoj holky, trpím na silné menstruační krvácení, momentálně je mi i blbě celkově, nevím, jak se dneska postarám o rodinu a uvařím oběd, jak to zvládáte vy???Nejraději bych zalezla pod peřinu…

Přečtěte si článek: Silná menstruace (hypermenorea)

Stránka:  1 2 3 Další »
Reakce:
Lenka002
Závislačka 4732 příspěvků 16.06.12 10:00

Mám to stejně, občas se mi podaří celou sobotu proležet, v práci je to šílený. Beru si Ibalgin 2-3× denně první dva dny, ale je mi blbě i tak, akorát o trochu méně.

Lenka002
Závislačka 4732 příspěvků 16.06.12 10:01

A taky ještě dodám, že ty velké vložky na noc, co používám i přes den, lezou do peněz!!

Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 16.06.12 10:05

To znám, já už si kupuju ty pro únik moče, taky fajn cena…

pata308
Extra třída :D 12658 příspěvků 16.06.12 10:22

Holky a co menstruacny kalisek? pochyti tej krvi hodne a je to jednorazova investicia, ja si ho nemozem vynachvalit…
inak taky ibalgin alebo este ten nahriaty polstarek s pecickami co je pre mimina.. :oops:
a momentalne dufam ze budem hodne dlho kojit :lol: :lol:

Lenka002
Závislačka 4732 příspěvků 16.06.12 10:26
@pata308 píše:
Holky a co menstruacny kalisek? pochyti tej krvi hodne a je to jednorazova investicia, ja si ho nemozem vynachvalit…
inak taky ibalgin alebo este ten nahriaty polstarek s pecickami co je pre mimina.. :oops:
a momentalne dufam ze budem hodne dlho kojit :lol: :lol:

Menstruační kalíšek ve mně vyvolává odpor.

bisonka
Ukecaná baba ;) 1801 příspěvků 16.06.12 10:27

Ahoj, tak já v ty nejhorší dny bohužel prostě nefunguju :zed: Mívám to hodně silné a navíc mi bývá fakt hrozně blbě. Jsem ráda, že dolezu z postele na záchod a zpátky. Když jsem chodila do práce (hlídala jsem dítě), tak jsem trpěla jak pes, naštěstí jsem měla rozumnou šéfovou, takže mě pouštěla domu dřív a nevyžadovala velkou aktivitu - mohla jsem být s holčičkou jen doma a zaopatřit jen základní péči - vynechávali jsme její cvičení a tak. Teď studuju a prostě tedy vždycky zůstanu ze školy doma. Až budu mít svoje děti, tak se bude muset zapojit manžel. A abych řekla pravdu, tak se hrozně bojím i šestinedělí, jak tu péči o novorozeně zvládnu :-( mám krátce po revizi dělohy a tohle „šestinedělí“ jsem se dva týdny nebyla schopná postarat ani sama o sebe a to nejsem žádná citlivka, dokážu se dost přemáhat…A taky se bojím až nastoupím do práce, kde budu mít pevnou pracovní dobu. Přece nemůžu být každý měsíc pár dní na nemocenské :nevim: Jak to s prací děláte/dělaly jste vy?
Pro zakladatelku - oběd nevař, prostě přichystej něco jednoduchého, klidně studeného. A celkově udělej prostě to nejnutnější, úklid, apod. počká :-) Nevím, jak máš velké děti, tak podle toho, co s nimi všechno musíš…
Na bolest je dobré začít brát ibalgin ještě než se bolest rozjede, mě pak už nezabere vůbec. A náklady na hygienu jsou naprosto šílené, takže jsem si teď pořídila menstruační kalíšek a uvidím, jak to budu zvládat s ním.
Držím palce, ať dnešek nějak zvládneš… :hug:

Pajule22
Echt Kelišová 9043 příspěvků 16.06.12 10:33

A beres nejakou Antikoncepci??
Ja kdyz jsem nebrala antiko, tak jsem taky mela prvni 3 dny MS dost silnou a doprovazenou desnymi bolestmi bricha :(
A ted co beru Lunafem, tak mam MS jen 4 dny, bez bolesti a prvni den jen trosku krvacim, pak uz jen spis spinim.
Takze jsem s ni fakt spokojena.

Pomka
Kelišová 7319 příspěvků 16.06.12 10:35

Ahoj holky,
přidávám se do diskuze, budu čekat, jestli někdo něco poradí. Mně je vždy první den zle, v práci je to někdy k nevydržení. Pracuji především v sedě a o to je to horší (když stojím, ta bolest není taková). Nevíte, jestli náhodou nejsou nějaké čaje na zmírnění bolestí? Ibalginům apod. zuby nehty odolávám…

Temaho
Kelišová 5230 příspěvků 16.06.12 10:38

Nemám osobní zkušenost, ale ségra to měla podobně, krvácení jak blázen, děsný křeče, ale po porodu je to naprosto v pohodě, takže kdo ještě nerodil, máte šanci na zlepšení :palec:

mikitaa
Echt Kelišová 9454 příspěvků 16.06.12 10:42

Me zabira jen nurofen rapid…holt kazdej mesic jeden spolknu ale jinak bych byla totalne nefunkcni…hodne na bolesti pomaha teplo (mam nahrivaciho plysaka co ma v sobe obili..a je to zachrana..da se to nosit aji mezi lidi :-) ) a ac se to nezda tak hodne pohybu…to zas neni ideal pro ty co hodne krvaci no…ja se uplne rozbila po porodu…driv sem mohla mit tampon celej den a ted to taky menim po hodine.

pato: :mavam: to ze kojis jeste neni vyhra..ja kojila pul roku a od sestinedeli sem mela pravidelnej menzes jak hodinky ;)

mikitaa
Echt Kelišová 9454 příspěvků 16.06.12 10:43
@Temaho píše:
Nemám osobní zkušenost, ale ségra to měla podobně, krvácení jak blázen, děsný křeče, ale po porodu je to naprosto v pohodě, takže kdo ještě nerodil, máte šanci na zlepšení :palec:

nebo zhorseni :mrgreen:

Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 16.06.12 10:59

No já už se to snažila řešit, ale nabízejí jedině HA, tu nechci, vadí mi to dosti silné krvácení, kdy ani nechodím z domu, lékař mi na to řekla, snad se to dá jeden den v měsíci vydržet, né! Už jsem chudokrevná, rvu do sebe železo a další měsíc o něj přijdu…v noci nemůžu spát, prostě bezva, proč nejsem chlap:-))))

Šílená Sonja
Ukecaná baba ;) 1782 příspěvků 16.06.12 11:14

Já na silné krvácení používám ty největší porodnické vložky. vydrží hodně, mám je od pasu po lopatky :mrgreen: a vyjdou asi nejlevněji. Dá se koupit nějaké mega balení cca za 100.

j.a.n.i1
Hvězda diskuse 66863 příspěvků 16.06.12 11:38

Měla jsem stejné potíže, pravidelně mě při MS posílali domů ze školy a ještě mě vždy někdo doprovázel :oops: aby měli jistotu, že nezkolabuju cestou… nicméně co pomáhalo:

• HA, i když po delší době užívání té samé, se to vracelo
  • algifen
  • velká panák slušného alkoholu
Stránka:  1 2 3 Další »
Váš příspěvek
Reklama