Silná novorozenecká žloutenka po propuštění z porodnice

Anonymní
7.2.21 18:13

Silná novorozenecká žloutenka po propuštění z porodnice

Ahoj! Cekam treti dite. Prvni dve mely silnou novorozeneckou zloutenku, ktera se ale zacala rozjizdet az posledni den pobytu v porodnici. V obou pripadech nas nase doktorka do 3 dnu po propusteni musela posilat na fototerapii, dite proste bylo slabe, nejedlo a pridce klesalo na vaze Chtela bych se zeptat, zda si mam u tretiho porodu vydupavat, aby nas pred propustenim zkontrolovali a popripade nechali o 1-2 dny dele na pozorovani a fototerapii v porodnici, abychom nemuseli za ty 2 dny sedet s podvyzivenym novorozencem na prijmu v nemocnici (a riskovat, ze neco chytnem)?
A hlavne zda by neco takoveho proslo v dnesni dobe pandemie?

• Citovat
  • Nahlásit
Napsat příspěvek

Reakce:

Velikost písma:
1118
7.2.21 18:26

Naše malá žloutenku neměla, ale před propouštěním jí preventivně kontrolovali bilirubinetrem. Stejně tak ostatní děti. Kamarádky miminko mělo hladiny vysoké a tomu kontrolovali krev.
Ono nejvyšší hladina bilirubinu je u novorozenců právě ten 3. - 5. den.
V porodnici bych na to upozornila a požádala o větší kontrolu :)
Tvůj pediatr nenabízí možnost 1. návštěvy u vás doma? - k nám přišel lékař se se sestrou 2. den po propuštění z porodnice a bylo to super. Malou zkontrolovali, mě uklidnili a nikam jsme nemuseli.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Anonymní
7.2.21 19:05

@fíkofka S prvnim mimcem doktorka prisla, s druhym uz jsme museli prijet sami (nevim, zda se neco zmenilo). Nicmene u prvni navstevy zloutenku nekontrolovala, vaha se ji pokazde nezdala, tak rekla at prijdem za 2 dny, a to uz videla, ze klesame na vaze opravdu pudce, zkontrolovala bilirubin pipackou a odeslala na prijem do nemocnice. Pokazde se rozcilovala, ze nikdy ve zprave nebyla uvedena hodnota bilirubinu pri propusteni, zrejme aby byli z obliga. Vlastne ani si nevzpominam, zda posledni den ten bilirubin kontrolovali, podruhe jsme totiz trefili do stopstavu, takze byli radi, ze nas rychle vypakovali. Pry meli nas nechat aspon o den dele a uz by to videli sami. No cert vem, je to minulost. Jenze co ted, kdyz je covid? Nepropousteji ted jeste driv?

• Citovat
  • Nahlásit
1317
7.2.21 19:54

Mě pustili po 48 hodinách právě kvůli covidu. Malá byla hraniční, při propuštění 206, ale hned druhý den to zkontrolovala naše doktorka a už měla jen 170. Ale taky ten první týden přibrala jen málo. Spíš máte nějaký důvod, proč by vaše děti měly mít vždy žloutenku? Jiné krevní skupiny, nedonošené nebo tak? Určitě bych v porodnici tohle řekla a trvala na přeměření při propuštění.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
1118
7.2.21 20:08
@Anonymní píše:
@fíkofka S prvnim mimcem doktorka prisla, s druhym uz jsme museli prijet sami (nevim, zda se neco zmenilo). Nicmene u prvni navstevy zloutenku nekontrolovala, vaha se ji pokazde nezdala, tak rekla at prijdem za 2 dny, a to uz videla, ze klesame na vaze opravdu pudce, zkontrolovala bilirubin pipackou a odeslala na prijem do nemocnice. Pokazde se rozcilovala, ze nikdy ve zprave nebyla uvedena hodnota bilirubinu pri propusteni, zrejme aby byli z obliga. Vlastne ani si nevzpominam, zda posledni den ten bilirubin kontrolovali, podruhe jsme totiz trefili do stopstavu, takze byli radi, ze nas rychle vypakovali. Pry meli nas nechat aspon o den dele a uz by to videli sami. No cert vem, je to minulost. Jenze co ted, kdyz je covid? Nepropousteji ted jeste driv?

Tak jako na zmereni bych trvala. Je to otazka chvilky a vzdycky to bylo brhem vizity. U nas se driv nepropousti, asi to bude porodnice od porodnice.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Anonymní
7.2.21 21:01
@fíkofka píše:
Tak jako na zmereni bych trvala. Je to otazka chvilky a vzdycky to bylo brhem vizity. U nas se driv nepropousti, asi to bude porodnice od porodnice.

U druheho jsem si o to rekla, dokonce jsem i nahanela nejakou mladou doktorku, ale suse mi oznamila, ze to neni nutne. Asi nepotrebovali informace navic.

• Citovat
  • Nahlásit
Anonymní
7.2.21 21:05

@Kolicek95 To ano, mame s manzelem rozdilny Rh-faktor, ale nikdo to nikdy neresil. Asi to budu muset probrat v poradne, jenze pokud mne zas reknou neco ve stylu “neni to nutne”, nevim jak to mam prosazovat, kdyz ani nevim, zda na neco mam pravo.

• Citovat
  • Nahlásit
1317
7.2.21 21:10
@Anonymní píše:
@Kolicek95 To ano, mame s manzelem rozdilny Rh-faktor, ale nikdo to nikdy neresil. Asi to budu muset probrat v poradne, jenze pokud mne zas reknou neco ve stylu “neni to nutne”, nevim jak to mam prosazovat, kdyz ani nevim, zda na neco mam pravo.

To jsi podle mě narazila na neochotný personál. Na vyšetření, které není nutné, právo sice nemáš, ale zrovna tohle normální doktor pro tebe udělá, si myslím. Kdybys chtěla něco náročného a drahého, tak neřeknu, ale takhle… A nebo změnit porodnici tentokrát.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Anonymní
7.2.21 21:18
@Kolicek95 píše:
To jsi podle mě narazila na neochotný personál. Na vyšetření, které není nutné, právo sice nemáš, ale zrovna tohle normální doktor pro tebe udělá, si myslím. Kdybys chtěla něco náročného a drahého, tak neřeknu, ale takhle… A nebo změnit porodnici tentokrát.

To mas pravdu. Uz vim, ze do te porodnice ani omylem.

• Citovat
  • Nahlásit
1118
8.2.21 06:30
@Anonymní píše:
U druheho jsem si o to rekla, dokonce jsem i nahanela nejakou mladou doktorku, ale suse mi oznamila, ze to neni nutne. Asi nepotrebovali informace navic.

No to je pěkný 🙈. Tak asi jiná porodnice, jinak nevim. Já se s takovou neochotou nesetkala. U nás naopak, já chtěla hrozně domů a mladá lékařka malpu nechtěla pustit bez pořádného vyšetření - až sestřičky ji premlouvaly, ze je vsechno v poradku 😂

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Mohlo by vás zajímat

Mohlo by vás zajímat