Silné akné na čelisti a na krku

• Fotoalbum (0)
  • Sledovat e-mailem
  • Přidat k oblíbeným
  • Zapnout podpisy
  • Hledání v tématu
1088
21.11.19 19:08

Silné akné na čelisti a na krku

Zdravím všechny!
Budu ráda, když se podělíte o své zkušenosti a rady. Vždycky jsem měla problematickou pleť, akné mám už od puberty. Teď v dospělosti to ale už celkem šlo, s makeupem pohoda. Co ale zažívám poslední 3 měsíce, to je děs, už se stydím mezi lidi. Nastalo obrovské zhoršení! Akné mám na čelisti a pod bradou až na krk. Velké, nalité boláky, nejdou vymáčknout, zánět je uzavřený ( ani to kvůli infekci nemačkám). Když už to vypadá, že to ustupuje, zas se mi to podebere. Vypotřebovala jsem celý skinoren, snědla balení Acnevacu, o pleť se starám, čistím Effaclarem. Na kožní jdu v půlce prosince. Vrtá mi hlavou, proč teď… je pravda, že to může souviset s gynekologickými problémy? Žádné nepociťuji… Proto vlastně zakládám diskuzi… co vaše zkušenosti, pokud jste na tom byly podobně? Díky!

Edit: tváře, čelo a bradu mám úplně čisté…

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Napsat příspěvek

Reakce:

Velikost písma:
663
21.11.19 19:16

@SibyllaTrelawney
Ahoj, měla jsem stejný problém. Na koznim mi vůbec nepomohli, pouze mi dali masticku s kortikoidy a to bylo vše. Pomohla mi až kosmeticka. Chodila jsem pravidelně na čištění pleti každých, 14 dní a koupila si kosmetiku, kterou mi doporučila přímo na moji pleť. Akné začalo rychle ustupovat, až zmizelo. Kosmetiku používám stále, na kosmetiku chodím, no spíš už nechodím. Takže radim dobrou kosmeticku. Sama nic nezkoušej. V té fázi co to máš, musíš najít člověka, který pleti rozumí. Hodně štěstí

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
1088
21.11.19 19:22

@bobda No na kosmetiku teď v tomto stavu ani omylem… na kosmetiku jsem pravidelně chodila, ale co se mi to zhoršilo, akorát jsem to měla hrozně rozdrážděné.
Navíc s vysokou frekvencí návštěv bych to nedala ani finančně… to je cca 1000 za návštěvu, 2× do měsíce bych neutáhla.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
23
21.11.19 19:27

Ahoj, já měla stejný problém. Teď si nemohu stěžovat, používám ráno Zineryt a večer Chloramphenicoli 4,0. Pro mě je to úplná záchrana, doporučuji :andel:
Ze začátku se to malinko zhorší, ale proto, že to tahá ven potom je pleť suprová, aby ses kdyžtak neděsila :andel:

Příspěvek upraven 21.11.19 v 19:28

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
663
21.11.19 19:28

@SibyllaTrelawney
Tak máš špatnou kosmeticku. Ja za návštěvu dávala 250Kc protože se mnou toho právě moc dělat nemohla.slo hlavně o jednu palivou vodičku a pak sklidnujici masku. Najdi si kosmeticku, která umí pracovat s problematickou pletí.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
1088
21.11.19 19:30

@bobda No jednou to udělám, ale zrovna teď asi není čas na experimenty…rozuměj, abych testovala, která kosmetička bude ok… akorát mi to domrví ještě víc, pokud dobrá nebude.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
1088
21.11.19 19:31

@Magical To je na předpis? Jde se na to nalíčit?

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
23
21.11.19 19:34

@SibyllaTrelawney Jojo oboje je na předpis, ale ten Chloramphenicoli je platný tak na 3-4× Já jen šla na kožní, řekla ze chci předepsat toto, doktorka mi jen koukla jestli je fakt důvod to psát, aby to nebylo kvůli 5 pupínkům, no a bylo :andel: teď už jen vždy zavolám, že si přijdu pro recept, takže mi ho hned připravý a já jdu :andel: plus se to snad ani nedoplaci snad jen nějaký 50 Kč za Zineryt :andel:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
663
21.11.19 19:36

@SibyllaTrelawney
Jde o to, že nemá cenu na sebe placat věci které pomáhají ostatním, protože tobě to zrovna pomáhat nemusí. Ja ti taky můžu napsat kosmetiku ktera mi pomohla, ale proč bych to dělala, když neznám tvoji pleť a nemá smysl utrácet peníze za něco co ani nevíš určitě že ti pomůže.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
23
21.11.19 19:36

@SibyllaTrelawney A ano po zaschnutí můžeš líčit :andel:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Anonymní
21.11.19 19:38

@SibyllaTrelawney Ahoj, problémy s pletí mám už 16 let, od puberty. Vždy tak třeba pár měsíců dobré, pak zas několik týdnů ak píšeš, nechodím ani mezi lidi. Vše v dospívání mám spojené s pocity, že mi vždy bylo trapně kvůli pleti. Taneční, první rande, zkoušení před tabulí..všechny vzpomínky mám na to, že jsem zohavená. Přitom okolí i já si myslím, že jsem docela atraktivní akorát tahle podstatná vada na kráse. Není mastička, kterou bych neznala, čističe, vodičky, i laser, vynechání čokolády, mléka, kořeněných jídel. Nic, nic, nic.
Pomohla mi až Minerva, antikoncepce přesně na léčbu akné. Po vysazení mi velmi dobrá kožní napsala Curacne. 5-ti měsíční kúra, půl roku každý den bereš prášky ale nesmíš otěhotnět. Myslím, že se akné nezbavím nikdy, dajně ho mám po otci. Už to tak nějak beru, i přítel si na to zvykl. Má na mě rád jiné věci. Někdy ti nezbyde nic jiného, než se s tím smířit. Držím palce ať ti to moc nenarušuje běžný život :hug:
Prosím anonym, osobní info

• Citovat
  • Nahlásit
1088
21.11.19 19:47

Anonymní tulipáne, já jsem byla taky celkem ok s antikoncepcí, akorát pak jsem měla potíže s krví a už ji užívat nemůžu. Jednou, ještě před otěhotněním jsem podstoupila léčbu přípravkem Retin A ( nebo tak nějak) a efekt to mělo obrovský. Pak to bylo roky OK, a teď znova. Něco se mi " uvnitř" asi muselo stát, nevím… a bojím se.

Jinak s těmi pocity… mě kvůli tomu šikanoval spolužák na ZŠ. Teď jsem učitelka a je mi vyloženě trapně, když se nahnu k žákovi podívat do sešitu nebo něco řešit ( puberťáci, věk 12-18) a oni se na to musí dívat. Fuj.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
14046
21.11.19 19:52

BIOAQUA z wish za par šupů, první co funguje

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Anonymní
21.11.19 19:53

@SibyllaTrelawney Odpovídá tulipán- Ano, jak píšeš, uvnitř. Proto si myslím, že chodit ke kosmetičce, čistit je na perd. Akné je nemoc vnitřní. Taky mi antikoncepce nebo ta kúra pomohlo na několik let. A teď zas. Teď beru novou antikoncepci 3 týdny, zatím zlepšení nevidím. Taky se bojím, protože na pleť aby zabrala musí být silná a právě ta zvyšuje srážlivost krve a hrozí třeba tromboza.

• Citovat
  • Nahlásit
732
21.11.19 19:54

Ahoj, taky na to trpím, na tyhle podkožní boláky moc žádná kosmetika nepomáhá, aspoň mně teda ne. Boláky na čelisti a krku jsou prý typické pro tzv. hormonální akné. Je fakt, že jediné, co mi stopro pomohlo, byla HAK. Ale tu teď nemůžu brát. Teď naposledy mi kožní napsala vodičku Aknemycin, jsou to lokální antibiotika a to začíná zabírat. Plus každou zimu chodím na chemický peeling, s tím mám taky velice dobrou zkušenost. Bohužel vždycky se to začne dřív nebo později stejně dělat.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Mohlo by vás zajímat

Mohlo by vás zajímat