Silné bolesti zad 34 tt

8095
29.10.20 06:57

Silné bolesti zad 34 tt

Ahoj holky,

Předem se omlouvám za znovuzaložení diskuze ale nic z toho co jsem četla v předchozích diskuzích nepomohlo..dnes jsem ukončila 34tt a před dvěma týdny jsem začala trpět na bolesti zad a právě kyčle..cvičila jsem a vlastně cvičím pravidelně, byla jsem na masáži, chodím na procházky, nosím podpůrný pás, využívám kojící polštář..bolesti mám až takové, že v noci spím max. 4 hodiny, jinak neustále kuvikam..doktorka říká, že jediné chiropraktik ale kde ho sehnat teď v době koronaviru?

Máte nějaký osvědčený recept jak se zbavit bolesti? Nevím jestli můžu nahřívat dečkou, občas uvolním horkou sprchou ale jen krátce.. pomohl by nějaký gel, nebo něco? To jediné jsem ještě nezkoušela..pritel masíruje záda kdy může ale taky to nejde pořád..

Děkuji vám za pomoc :srdce:

Skaiqy

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Napsat příspěvek

Reakce:

Velikost písma:
616
29.10.20 07:20

To může být klidně plotna :?. Fyzioterapeuta si myslím, že seženeš. Moje fyzioterapeutka mi řekla, ať klidně přijdu, jestli budu potřebovat, z toho usuzuju, že fungujou.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
8095
29.10.20 07:24
@Kolicek95 píše:
To může být klidně plotna :?. Fyzioterapeuta si myslím, že seženeš. Moje fyzioterapeutka mi řekla, ať klidně přijdu, jestli budu potřebovat, z toho usuzuju, že fungujou.

Děkuji :)

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
2971
30.10.20 06:15

@Skaiqy já byla v minulém těhotenství i na pohotovosti, kde mi tam pichali (myslím mezokain co tak nějak). Bylo to 16tt. Kyčle me poslední dva měsíce bolely tak, ze jsem spala vždy první hodinu a pak už jsem se jen otáčela jak prase na rozni. polštář trochu ulevil, ale žádná sláva. Po porodu hned klid. Teď jsem 12tt a občas me zada pobolivaji, ale nic hrozneho.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
7109
30.10.20 07:02

@Skaiqy záleží, co cvičíš. Některé cviky to mohou ještě zhoršovat. Poptej fyzioterapeutku, ať tě naučí rutinu správných cviků, které se budou hodit i po porodu. Já jsem se se zády trápila od minulého těhotenství asi 3 roky, než jsem si k terapeutce zašla. Výsledek - oslabené svaly panevniho dna a šikmé břišní svaly na levé straně. A cviky, které mi dala, byly úplně jiné, než se běžně cvičí nebo než najdeš na netu. Vlastně to byl úplný opak běžných cviků. Pomohlo to asi za měsíc a teď ve druhém těhotenství to cvičím denně, záda jsou úplně v pohodě.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
8095
30.10.20 07:05
@hospodki píše:
@Skaiqy já byla v minulém těhotenství i na pohotovosti, kde mi tam pichali (myslím mezokain co tak nějak). Bylo to 16tt. Kyčle me poslední dva měsíce bolely tak, ze jsem spala vždy první hodinu a pak už jsem se jen otáčela jak prase na rozni. polštář trochu ulevil, ale žádná sláva. Po porodu hned klid. Teď jsem 12tt a občas me zada pobolivaji, ale nic hrozneho.

Děkuji za reakci, taky jsem přemýšlela nad tou pohotovostí, popravdě ale teď v době jaká je mám obavu, že mě spíš pošlou do háje.. samozřejmě když nebude zbytí tak tam prostě pojedu, ale mám to velmi podobně jak Ty..

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
8095
30.10.20 07:11
@kacz píše:
@Skaiqy záleží, co cvičíš. Některé cviky to mohou ještě zhoršovat. Poptej fyzioterapeutku, ať tě naučí rutinu správných cviků, které se budou hodit i po porodu. Já jsem se se zády trápila od minulého těhotenství asi 3 roky, než jsem si k terapeutce zašla. Výsledek - oslabené svaly panevniho dna a šikmé břišní svaly na levé straně. A cviky, které mi dala, byly úplně jiné, než se běžně cvičí nebo než najdeš na netu. Vlastně to byl úplný opak běžných cviků. Pomohlo to asi za měsíc a teď ve druhém těhotenství to cvičím denně, záda jsou úplně v pohodě.

Cvičím podle knihy pro těhotné, balón a tak.. muž je právě vystudovaný trenér a říkal, že to co mi doktorka doporučila je skutečně pro uvolnění svalstva.. tak doufám, že nekecali :lol: toho fyzioterapeuta snad chytnu i teď, člověk se už nevyzná v tom kdo funguje a kdo ne..děkuji mockrát za reakci.. popravdě mi nic jiného nezbývá než se někam dostat, nečekala jsem že to bude taková trága se mnou..

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
7109
30.10.20 07:12

Treba tohle na mě vylezlo, když si zadám „posílení panevniho dna“ - to je úplně, úplně špatně, stejně jako zatahovani močové trubice a co se ještě všechno dočteš… tím si zaděláš akorát na chronické bolesti. Chce to opravdu odborníka.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
8095
30.10.20 07:44
@kacz píše:
Treba tohle na mě vylezlo, když si zadám „posílení panevniho dna“ - to je úplně, úplně špatně, stejně jako zatahovani močové trubice a co se ještě všechno dočteš… tím si zaděláš akorát na chronické bolesti. Chce to opravdu odborníka.

Neneee to ani necvicim, spíš ten balón :)

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
2971
30.10.20 10:39

@Skaiqy no já tam byla ve chvíli, kdy jsem se nemohla ani pohnout. Brecela jsem bolesti a nemohla jsem se ani otočit v posteli a v nemocnici jsem na příjmu vyfasovala vozík když me viděli. Dva týdny jsem byla na neschopence, ale pak to přišlo až zase nějak v 8m. Já de hlavně bála krizových bolesti u porodu, ale měla jsem klasiku takže ok

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
8095
30.10.20 15:32
@hospodki píše:
@Skaiqy no já tam byla ve chvíli, kdy jsem se nemohla ani pohnout. Brecela jsem bolesti a nemohla jsem se ani otočit v posteli a v nemocnici jsem na příjmu vyfasovala vozík když me viděli. Dva týdny jsem byla na neschopence, ale pak to přišlo až zase nějak v 8m. Já de hlavně bála krizových bolesti u porodu, ale měla jsem klasiku takže ok

Tak to sis hodně zakusila..ale mám to stejně, nemuzu se ani hnout, kyčle, záda.. přijdu si jak stará bába..Já jsem právě teď v osmém, objevilo se to nedávno, ale dneska jsem byla v lékárně a klasika, nic při těhotné nemáme, Olfengel, Voltaren, Ibagel..nic teď nesmím užívat takže paráda.. zkusím ještě potírat alpou, ale pokud nic tak určitě zkusím fyzioterapii nebo natvrdo skočím lékaři..

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Reklama