Silně bolestivá jizva po císaři

Fotoalbum tématu (2) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu
Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 06.11.18 16:18
Silně bolestivá jizva po císaři

Zdravím, jsem dva měsíce po porodu císařským řezem a teď přibližně 3 dny mě strašně jizva bolí a pálí. Jakoby mi v ty jizve i píchá a táhne. Už vypadala hezky a teď je taková zarudlá a napuchlá. Přikládám fotku. Nemůže třeba prasknout? Měla ste to některá takhle? Vážně to bolí a doktor řekl, že je to normální, když jizva bolí, ale tohle je velká bolest. Jako kdyby byla čerstvá. :( děkuji za odpověďi :)

Stránka:  1 2 Další »
Reakce:
wasilly
Ukecaná baba ;) 1336 příspěvků 06.11.18 16:23

Mě to tedy normální nepřijde, už jen proto, že už byla dobrá a teď se zhoršila. Určitě to řeš.

Ajda111
Povídálka 18 příspěvků 06.11.18 16:25

@wasilly No já právě byla včera na pohotovosti kvůli tomu a doktor pořád opakoval, že je to normální, ani mě pořádně nenechal doříct větu ???? na tu jizvu se skoro ani nepodíval a dělal mi jen vnitřní utz..

wasilly
Ukecaná baba ;) 1336 příspěvků 06.11.18 16:33

Šla bych znovu na pohotovost a nenechala bych se odbít :think:

karkarka
Závislačka 2880 příspěvků 06.11.18 16:39

Urcite to normální není.jela bych znovu na pohotovost.nemás i teplotu?

Ajda111
Povídálka 18 příspěvků 06.11.18 16:41

@karkarka Teplotu nemám vůbec. Ještě beru antibiotika na zánět dělohy, takže kdyby v tom byl zánět, tak to působí i na tu jizvu, ne? :think:

Elzaaa
Povídálka 33 příspěvků 06.11.18 16:42

Tohle normalni opravdu neni sla bych s tim na gyndu nebo pohotovost, mozna obvodak by te mohl nekam poslat. Ale kdyby jsi dostala i horecku okamzite na pohotovost. Res to. Drzim palce at je to brzy dobre.

pe-terka
Neúnavná pisatelka 16813 příspěvků 06.11.18 17:19
@Ajda111 píše:
@karkarka Teplotu nemám vůbec. Ještě beru antibiotika na zánět dělohy, takže kdyby v tom byl zánět, tak to působí i na tu jizvu, ne? :think:

prokrvení jizvy se mění i se změnami vnitřního prostředí (ovulace, menstruace, onemocnění v oblasti břicha, průjmy, zvýšená teplota atd) :think: Proces hojení kožní jizvy po sc může být až dva roky, ta jizva stále pracuje (zdrojem informací je odborný časopis pro fyzioterapeuty)! Jsi sešitá v několika vrstvách a ty spolu „komunikují“, takže toto klidně může být důsledek děložního zánětu! Určitě se nech prohlédnout, ale pokud je příčina v něm, měla by s vyléčením ustoupit :think:

mrazik6
Zasloužilá kecalka 868 příspěvků 1 inzerát 06.11.18 17:28

Měla jsem to podobně. Dva roky jsem chodila po doktorech. Teprve laparoskopie ukázala endometriozu v pobřišnici. I v té jizvě. Zpočátku ta jizva pálivala jen v období menstruace, později už jsem na ní nesnesla ani kalhotky a chodila ohnutá, bylo to jak kudla v břiše a bolela nonstop. Tím nechci říct, že to máš také tak. Jen radím - zaměř se na bolesti v souvislosti s menstruací.

pe-terka
Neúnavná pisatelka 16813 příspěvků 06.11.18 17:46
@mrazik6 píše:
Měla jsem to podobně. Dva roky jsem chodila po doktorech. Teprve laparoskopie ukázala endometriozu v pobřišnici. I v té jizvě. Zpočátku ta jizva pálivala jen v období menstruace, později už jsem na ní nesnesla ani kalhotky a chodila ohnutá, bylo to jak kudla v břiše a bolela nonstop. Tím nechci říct, že to máš také tak. Jen radím - zaměř se na bolesti v souvislosti s menstruací.

to je hrozné - jak ti pomohli?

Ajda111
Povídálka 18 příspěvků 06.11.18 17:48
@mrazik6 píše:

To už mě taky napadlo, podle toho co různě hledám na internetu :(
Jaká je léčba? Jsi už vyléčená?

mrazik6
Zasloužilá kecalka 868 příspěvků 1 inzerát 06.11.18 18:12

@Ajda111 @pe-terka Bylo to po druhém dítěti - v prosinci má devět let. Dva roky se nic nedělo. Na ultrazvuku se to nepozná. Byla jsem na hematologii, ultrazvuku břicha, infekční oddělení - mělo se za to, že jsem drobnější, proto mám bulky a uzlíky v jizvě ( granulomy). Až když se ty uzlíky rozblolavěly a rozrostly příliš, napadlo někoho na chirurgii, že by to mohla být endometrioza. Díky bohu za to. Laparoskopicky odstranili a nasadili mi hormon. léčbu. Dva roky v kuse jsem polykala orgametril - abych neměla menstruaci. Pak jsem vysadila, jenže endometrioza se do pár měsíců ozvala znovu. Tak jsem šla opět na lapar. plus reoperaci jizvy po císaři. Byla tam zase. Neměla jsem ale zasáhlé orgány. Bylo mi doporučované těhotenství. Nejen pro to máme ted dvouleté třeťátko. Jizva už mě nebolí, ale cítím, že endometriozu pořád mám. V oblasti střev.

mrazik6
Zasloužilá kecalka 868 příspěvků 1 inzerát 06.11.18 18:18

@Ajda111 Ale podle fotky, kterou jsi přiložila, se zdá, že máš jizvu celkově začervenalou. To bych tipovala na nějaký zánět nebo zanícený steh

pe-terka
Neúnavná pisatelka 16813 příspěvků 06.11.18 19:16
@mrazik6 píše:
@Ajda111 @pe-terka Bylo to po druhém dítěti - v prosinci má devět let. Dva roky se nic nedělo. Na ultrazvuku se to nepozná. Byla jsem na hematologii, ultrazvuku břicha, infekční oddělení - mělo se za to, že jsem drobnější, proto mám bulky a uzlíky v jizvě ( granulomy). Až když se ty uzlíky rozblolavěly a rozrostly příliš, napadlo někoho na chirurgii, že by to mohla být endometrioza. Díky bohu za to. Laparoskopicky odstranili a nasadili mi hormon. léčbu. Dva roky v kuse jsem polykala orgametril - abych neměla menstruaci. Pak jsem vysadila, jenže endometrioza se do pár měsíců ozvala znovu. Tak jsem šla opět na lapar. plus reoperaci jizvy po císaři. Byla tam zase. Neměla jsem ale zasáhlé orgány. Bylo mi doporučované těhotenství. Nejen pro to máme ted dvouleté třeťátko. Jizva už mě nebolí, ale cítím, že endometriozu pořád mám. V oblasti střev.

to je hrozné, to co popisuješ! A ty bolesti začaly krátce po druhém porodu, nebo až s nástupem menstruace? Je fajn, že třetí těhotenství pomohlo :hug: Mohla jsi potřetí rodit klasicky, nebo zase SC? A střeva tě ted bolí při menstruaci, při vyprazdnování?

mrazik6
Zasloužilá kecalka 868 příspěvků 1 inzerát 06.11.18 20:53

Císař - jizva už byla tenká, řezaná třikrát, nemusela by kontrakce vydržet. Možná by vydržela, malý šel ven 37+6 a měl 4 kila, tak si myslím, že by to snad šlo i přirozeně, ale samozřejmě sichr. Těžko se to popisuje, ale při MS cítím silné křeče a nafouknutí ve střevech, píchání u konečníku atd. Jinak musím říct, že před tím jsem nikdy žádné problémy neměla. První dítko jsem rodila přirozeně, stalo se to při SC. Mohlo to být i ze spěchu, syn se narodil ve 30.tt, těžko říct. Problémy začaly cca 5 měsíců po porodu, MS jsem u všech tří dostala hned týden po šestinedělí.

Stránka:  1 2 Další »
Váš příspěvek
Reklama

Poslední články

Budou obědy ve školkách a školách zdarma?

Obědy pro všechny děti zdarma? S tímto návrhem přišla bývalá ministryně... číst dále >

Atopický ekzém: Jde to i bez škrábání?

Atopický ekzém trápí 30 % světové populace. Z toho je téměř 20 % kojenců a... číst dále >

Články z Expres.cz

Pařmenka měsíce: V jakém stavu opouštěla Schneiderová večírek StarDance?

Jitka Schneiderová nepatří jen k nejkrásnějším českým herečkám, ale bezesporu... číst dále >

Chlopčík chce do další řady StarDance! Trofej je letos v dobrých rukou, říká

Zdeněk Chlopčík bývá v taneční soutěži StarDance označován za kata poroty.... číst dále >

Články z Ona Dnes

Sexting provozuje každé desáté dítě, varuje odborník

Lidská sexualita není věcí veřejnou. To říká docent Kamil Kopecký z Centra... číst dále >

Vážila skoro metrák a nevěděla, co na sebe. Po proměně se málem nepoznala

Velký váhový skok během těhotenství se podepsal na vizáži sympatické Aleny... číst dále >