Silné křeče, zvracení, dítě i dospělý

2874
20.5.16 16:20

Silné křeče,zvracení,dítě i dospělý

Ahoj, chtěla jsem se zeptat na radu.
Mě postihla ve středu silná bolest bricha, zimnice, pak prujem i zvraceni, njednou odpoledne. Druhý den jsem nic nejedla a nyní jsem celkem oK.
A dnes odpoledne dcerka4roky najednou říká, že jí bolí bříško, tk jsem jí vysvlékla, uložila do postýlky, jdu pro vodu a najednou hodně zvracela.:-( ted leží a říká, že jí bolí i hlava, a je unavená
Chtěla bych se zeptat, co si myslíte, že to bylo? a jak jí pomoci?(moc nemarodíme):-(((((
nic extra jsme nejedly, do školky nechodí.
Ted se bojím, že to chytne malinký syn.
Jakto ale že ona s takovým odstupem?
pátek odpoledne mudr je doma…

Děkuji moc za rady :roll:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Napsat příspěvek

Reakce:

Velikost písma:
19115
20.5.16 16:24

Nejaka strevni viroza, pravdepodobne..s velkym odstupem, ty ve stredu, ona o dva dny pozdeji, bezna inkubacka tehle viru, velky odstup by byl treba tyden. Studeny cerny caj po lzickach a hlidat piti, aby nebyla dehydratovana.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
16782
20.5.16 16:24

Může to být to co jsi měla ty.

Teď ještě zvrací? Nebo to bylo jen jednou?

Jestli nemá horečku a už nezvrací, tak bych jí jen doplňovala tekutiny, nasadila diet a sledovala

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
64677
20.5.16 16:25

@BabyBella klid.. střevní chřipka.. hlídat pití, dát dietu.. mmchdm, ty 2 dny jsou tak nějak normální, u nás to takhle proběhlo též. Mrně to může chytit, u něj hlídat ty tekutiny.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
3356
20.5.16 16:29

@BabyBella Nejspíš virového původu, velmi nepříjemné, velmi infekční, ale také velmi rychlý průběh. Syn to nejspíš chytne taky. Jedině okamžitá izolace, pokud máš možnost, ale nejspíše už to má. Pokud kojíš, koj, koj, koj, bude mít tvoje protilátky a měl by být OK.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
33162
20.5.16 16:30

Měli jsme několikrát, vystřídá se většinou celá rodina.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
2874
20.5.16 16:36

Jako na potvoru doma není ani manžel ani černý čaj.
Mě by zajímalo, z čeho to máme..

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
19115
20.5.16 16:44

@BabyBella proste jsi nekde vdechla nebo olizla vir, kdekoli, venku, v krame. Stejne, jako chytis rymu treba.
Co skocit pro pytlik caje k sousedum?

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
19115
20.5.16 16:45

Nez pujdes sahat na mimino, vzdy si umyj ruce, to je nejcastejsi cesta prenosu.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
2874
20.5.16 16:49

Umyváme ruce pořád. Malý už je batole.
Nejvíc mě trápí, že jí bolí to bricho a nemuže si usnoit

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
1911
20.5.16 17:07

U nás to taky proběhlo - jako řetězová reakce…naštěstí vše jen jednodenní/jednonoční záležitost, co bylo ale „zajímavé“,že po 2týdnech byla mladší u mojí mamky na 2dny a pak máti chytlo to samé (bydlí asi 30km od nás),hned jak jsme odjeli 8o!

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
13676
20.5.16 17:09

Zkus sehnat ten cerny caj. Sousedi, rodina kamaradka co by zabehla.

Ja vzdy udelam cerny caj s cukrem ( cukr doporucila dr na pohotovosti) dam do mrazaku a pak trist davam po lzickach po chvilkach. Je to na zaludek dobry..

Jako tehotna jsem zase na radu dr pri nevolnosti mela v zasobe vodove nanuky.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
326
20.5.16 17:50

To je strevni viroza, vetsinou to vezme celou rodinu, nekdy s odstupem dnu, nebo dvou, pekne postupne. U nas na zvraceni pomaha studena Cola po lzickach. Lita to vzduchem, to se neda rict, kde k tomu clovek prijde. My to vetsinou chytli od navstevy, ktera to mela treba i tyden pred nami, nebo deti to donesou ze skoly a skolky.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
20.5.16 18:29

Jak píšou holky, může to být střední chřipka, pokud máš jistotu, že cca 3 dny před vypuknutím jsi nemohla sníst syrové kuřecí nebo hovězí, které nebylo upravené dostatečně tepelně. Pak by to mohl být campylobacter. Ten provází právě zminované křeče v břiše. At tak jako tak, na tyhle problémy se většinou stejně nedávají moc léky, jelikož ty ještě víc poškodí mikrofloru v zažívacím traktu. Den, dva na dietě neuškodí a mělo by být lépe. Kdyby byly průjmy hodně silně, doporučuji si udělat domácí „jonťák“. Štáva z ovoce, 3 lžičky cukru, lžička soli a ředit vodou, to dorovná hladinu skoro všeho, co se z těla ztrácí :)

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
2874
20.5.16 21:17

@Elen8 @benetka děkuji :srdce: @Iustitia omnibus děkuji :*

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu