Silné krvácení z aftu - těhotenství

Anonymní
31.5.16 01:30

Silné krvácení z aftu

Dobrý večer maminky a těhulky. Jsem nyní v 32tt a na jazyku se mi udělal jeden takový pupínek, předpokládám tedy, že aft. Problém je, že je okolo něho na jazyku jakoby černé žilky nebo tak něco a několikrát za dnešní odpoledne opravdu velmi silně krvácel. Vždy tak čtvrt až půl hrnku krve, kam se hrabe krvácení z nosu. Zajímalo by mě, zda je to normální a je to třeba jen vyšším prokrvením v těhotenství. Nikdy jsem o krvácejících aftech nečetla a to množství mě opravdu děsivé.
Nerada bych letala k lékaři jen kvůli aftu, kdyby to bylo běžné. Moc děkuji a pěkný večer. :)

Omlouvám se za anonym, je to ošklivý zdravotní problém a nemusí to číst kolegyně a kamarádky, každopádně pokud by to byl problém, poprosím raději o smazání, moc děkuji.

• Citovat
  • Nahlásit
Napsat příspěvek

Reakce:

Velikost písma:
11183
31.5.16 06:18

Být tebou, určitě jdu. Abys věděla, jestli nemáš nějaký větší problém se srážlivostí nebo výrazně vysoký tlak (to může být dost problém!!!). Jinak prokrvení v těhotenství hraje jistě roli.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
11215
31.5.16 06:24

Taky bych šla k doktorovi, nepřijde mi takové krvácení u aftu normální.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
7320
31.5.16 08:00

Sla bych taky. Afty mam velmi casto, trpim na ne, ale nikdy mi zadny nekrvacel.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
69364
31.5.16 08:22
@Anonymní píše:
Dobrý večer maminky a těhulky. Jsem nyní v 32tt a na jazyku se mi udělal jeden takový pupínek, předpokládám tedy, že aft. Problém je, že je okolo něho na jazyku jakoby černé žilky nebo tak něco a několikrát za dnešní odpoledne opravdu velmi silně krvácel. Vždy tak čtvrt až půl hrnku krve, kam se hrabe krvácení z nosu. Zajímalo by mě, zda je to normální a je to třeba jen vyšším prokrvením v těhotenství. Nikdy jsem o krvácejících aftech nečetla a to množství mě opravdu děsivé.
Nerada bych letala k lékaři jen kvůli aftu, kdyby to bylo běžné. Moc děkuji a pěkný večer. :)Omlouvám se za anonym, je to ošklivý zdravotní problém a nemusí to číst kolegyně a kamarádky, každopádně pokud by to byl problém, poprosím raději o smazání, moc děkuji.

Bezne to neni, navic je to moc, takze jdi k doktorovi.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
54
31.5.16 16:50

Já jsem měla něco podobného na dásni za poslední stoličkou. ke konci těhotenství to bylo malé, ale stále jsem na to hrabala jazykem. v den plánované sekce mi to prasklo a krve jak z vola… pak se to změnilo v poměrně velký polyp na stopce. po návratu z porodnice jsem šla k zubaři a ten říkal, že nic podobného neviděl. na panoramatickém rtg nic nebylo. měla jsem jít na posouzení a na excizi do VFN na Karláku v Praze, ale v ten den jsem nastupovala s miminkem na pediatrii do nemocnice. nakonec jsem zjistila, že to byla těhotenská epulis - rozšíření cévek v dásni. po pár týdnech jsem si to ukroutila jazykem sama :oops: :poblion: ovšem nevím, zda to může být i na jazyku. určitě bych s tím zašla k obvoďákovi nebo k zubaři! může to být i něco blbějšího (benigní novotvar). nechci děsit, ale ani nabádat k zanedbání.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Anonymní
31.5.16 17:25

Holky moc všem děkuju za názor. Byla jsem u obvodní, ale ta řekla jen, že to mám vždycky zmáčknout vatou a držet, dokud to nepřestane, ale když to zmáčknu, tak to teče mnohem víc a potom se z toho krev vyloženě řine. Dneska i dvacet minut v kuse, až mi bylo mdlo. Zítra zajdeme na ambulanci na orl, dneska už jsme to nestihli a na pohotovost to není. Nemůžu se ani pořádně najíst a pití opatrně, takže v těhu paráda.. :roll: :,(
Anonym - zakladatelka

• Citovat
  • Nahlásit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Mohlo by vás zajímat

Mohlo by vás zajímat