Silné záchvaty vzteku

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu
sprajtka
Povídálka 35 příspěvků 10.09.19 09:05
Silné záchvaty vzteku

Dobrý den, synovi bude za dva měsíce tři roky a teď chodíme přes týden do školky a ráno je to vždy katastrofa, trpíme hodně na silné záchvaty vzteku vždy když chceme odejít od auta lehne si na zem nejde ho pomalu sebrat kope kolem sebe vše co mu nabídneme aby se odlakal se vším triskne že nechce, můžu ho mlátit co se do něj vejde když ho chci obejmout je to ještě horší už i několikrát pod studenou sprchu sem ho dala a nic prostě nic nepomůže musíme vždy ho nechat a počkat až to přejde většinou tak do hodiny prestane, a teď má stejne záchvaty když má jít do školky kope kolem mlátí rukama a když mu učitelka chce něco ukázat odstrci to nebo s tím hodí na zem, hold doma SME ho zvládli hold nás zmlatil než SME ho donesli domu a pak se nechal být ale tady za ním přijde ditko a on mu namlati v tom afektu jinak je hodný neubližuje dětem ale jak má afekt neví o sobě a už i učitelku namlatil nevím co s tím ani vůbec nemluví ve třech letech řekne máma táta a ble na záchod naše logopedka nám řekla že může mít nějaký neurologicky problém co myslíte vy máte nějaká něco podobného a mám jít na neurologii nebo psychologii nás pediatr za ním nemůžu na všechny problémy říká že je to normální i na to mluveni řekl že je to normální tak nevím no děkuji za rady

Reakce:
unuděná
Echt Kelišová 8743 příspěvků 4 inzeráty 10.09.19 09:12

@sprajtka A pediatrička na to říká co? A učitelky ve školce? Víte, co ten afekt spouští? Určitě ho nebijte, on se snaží vyjádřit nějaký svůj pocit, vztek, rozmrzelost, naštvanost, únavu…a vy ho za to zmlátíte, to opravdu není cesta. Tohle období je hodně náročné, dodnes si pamatuju u prvního syna ty šílené záchvaty kvůli ničemu (svítí sluníčko, nesvítí sluníčko, jede červená tramvaj, ne zelená, pak zase obráceně), naštěstí to brzy přešlo. Ale on teda mluvil. Věřím, že váš syn se může do toho záchvatu dostat, protože není schopen vyjádřit, co ho štve slovy..

Ou
Echt Kelišová 9008 příspěvků 10.09.19 09:24

Ano, samozřejmě, zajděte na neurologii.

Ještě mezi tím zkus projít tyhle texty právě o vzteklých batolatech, jestli tam najdeš nějaké použitelné rady

https://blog.linkabezpeci.cz/…jeho-rodicu/
https://blog.linkabezpeci.cz/…ekle-batole/
https://blog.linkabezpeci.cz/…u-potrebuje/
https://blog.linkabezpeci.cz/…pravidlo-3z/
https://blog.linkabezpeci.cz/…pravidlo-3p/
https://blog.linkabezpeci.cz/…-neposluchy/

Pokud by se to nedařilo nastavit jen s trošku větším porozuměním z nějakého textu, zkuste si domluvit videotréning interakcí, to v podobných situacích dost pomáhá http://spin-vti.cz/…-vti-trenera

Obecně až bude schopný se vyjádřit, tak to bude jednodušší zvládat, chce to hlavně spoustu trpělivosti a zkusit najít cesty, jak záchvatům předcházet, což sebou většinou nese úpravu režimu. Ale pokud je průšvih v ranním vstávání do školky, tak je to blbé, no. Zejména pokud musíš chodit do práce.

Příspěvek upraven 10.09.19 v 09:26

sprajtka
Povídálka 35 příspěvků 10.09.19 09:24

@unuděná pediatr trvdi že je to normální u dětí, ale teď v té školce je to horší to se k němu teprve chystame, ale určitě zase bude mít to svoje že je to normální v jeho věku, učitelka se snaží co jde vysvětluje mu láká ho na hračky nabídka nám i ať si přinese z domova nic nepomaha proste má afekt a přijde mi že ať mluvím jak chci ani mě v tom záchvatu neslyší, než začal chodit do školky měl afekt vždy co se týkalo auta měl ho rád rád točil volantem a dělal že řídí a všechny cesty z auta domu byl tento zachvat, nechci ho mlátit ale když že všech stran slyším že je rozmazlený a potřeboval by na zadek že mě přeroste a budu litovat a tak dále že ho mám dát pod studenou vodu aby se uklidnil tak to člověk zkoušel že zoufalství a naopak bylo to ještě horší

Ou
Echt Kelišová 9008 příspěvků 10.09.19 09:28

Když už je v záchvatu, tak nejde dělat nic, než jen chránit, aby si neublížil, aby neublížil někomu jinému a počkat až se to přežene - v té chvíli prostě nemá šanci to nějak korigovat.

Jde hledat cesty jak to trošku ventilovat aby ho to přešlo rychleji, jde hledat cesty jak tomu předcházet, je potřeba ho učit vyjádřit co potřebuje v okamžiku kdy teprve začíná být frustrovaný a ještě se nespustil plný záchvat. Ale jak se vylejou vzteklé hormony, tak tam je potřeba jen minimalizovat škody.

A teda zuby nehty se bránit tomu, aby vztekem dosáhl toho co chce, protože zrovna to se naučí používat strašně rychle.

unuděná
Echt Kelišová 8743 příspěvků 4 inzeráty 10.09.19 09:29

@sprajtka Tak jestliže funguje ignorace, tak ho prostě vždy nechte vyvztekat v klidu, nesnažte se ho v tu chvíli nějak vychovávat, to je nesmysl, nevnímá. Řekněte mu, že až se uklidní a bude v pohodě, může přijít. Snažte se těm hysterákům předejít (nikoli tím, že mu budete ustupovat samozřejmě). Dávejte mu najevo, že ho máte rádi, ale jsou určitá pravidla, přes která nejede vlak.

sprajtka
Povídálka 35 příspěvků 10.09.19 09:31

@Ou takže když se vzteká že nechce do školky tak prostě nepovolit a dát ho tam u když řve?

unuděná
Echt Kelišová 8743 příspěvků 4 inzeráty 10.09.19 09:33
@sprajtka píše:
@Ou takže když se vzteká že nechce do školky tak prostě nepovolit a dát ho tam u když řve?

No rozhodně! Ustoupit můžeš v nedůležitých věcech typu „tohle tričko nechci“, určitě si ale nemůže hysterákem vyřvávat, že nechce do školky.. Ty nepracuješ? Dáváš ho tam, protože musíš, nebo protože chceš? :think:

sprajtka
Povídálka 35 příspěvků 10.09.19 09:34

@unuděná to já dělám když SME doma hold ho nechám být a řeknu až se uklidní aby prisel vždy se výběrčí a pak se přijde mazlit ale teď řeším tu situaci ve školce kdy když ho předávam paní učitelce tak má takový záchvat ta vždy mě řekne ať jdu že ho zpracuje ale prý s ním stejně není celý den řeč

unuděná
Echt Kelišová 8743 příspěvků 4 inzeráty 10.09.19 09:38

@sprajtka Tak jim řekni, ať ho nechají na pokoji, že se nejlépe vyvzteká sám v klidu. Bude to snazší i pro učitelky ;)

sprajtka
Povídálka 35 příspěvků 10.09.19 09:38

@unuděná no já nejdu do práce jsem těhotná takže jsem doma a chtěla sem ho tam dát za prvé aby az se narodí druhé se necítil odstrčené hodně lidí mi řeklo že když ho dám do školky až po narození sourozence mohl by si myslet že SME ho odložili a za druhé jak má problémy s tím mluvením tak nám řekla i logopedka že skolka mu hodně prospěje s tím mluvením

sprajtka
Povídálka 35 příspěvků 10.09.19 09:41

@unuděná tak myslíte že ho tam mám dávat i přes ty záchvaty že si zvykne?

unuděná
Echt Kelišová 8743 příspěvků 4 inzeráty 10.09.19 09:44
@sprajtka píše:
@unuděná tak myslíte že ho tam mám dávat i přes ty záchvaty že si zvykne?

Tak záchvaty má i doma, ne? To není školkou. Je to prostě tím, že neumí slovy vyjádřit, co ho štve :nevim: Jestli z jakéhokoli důvodu chceš, aby do školky chodil, tak tam prostě bez diskuzí chodit bude. Dítě z tebe nesmí cítit nejistotu, pak toho zneužívá a to se s věkem zhoršuje, nelepší :nevim: Moje děti řvaly několik měsíců, sice se pak uklidnily, jak jsem odešla, ale taky to nebylo nic příjemného. Ale jednou jsem rozhodla, že do školky se chodí, tak se chodí. Stáhla bych jen v případě, že by mi to důrazně doporučily učitelky.

Ou
Echt Kelišová 9008 příspěvků 10.09.19 09:47

@sprajtka no jasně - jakmile se naučí že vztek, nechají mě doma, tak se dříve či později naučí vztekat účelově. A teda spíš dřív.

Respektive nechat ho vyvztekat - pokud zabírá ignorance a případně izolace v pokoji, a pak odvést do školky.

Dokud jsi těhotná, tak konkurenci nevnímá - vzteká se v době, kdy se má vztekat, není to žárlivost, je to běžné období vzteku, jen holt je synátor z těch hodně temperamentních.

A tím spíš, jestli čekáš další, tak bych kontrolu na neuro a videotréning interakcí řešila co nejdřív, ať se to stihne srovnat před porodem.

Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 10.09.19 10:02

Syn toto delal od 2 do 3 let.Jen tedy nikoho nemlatil.Rval a vztekal se podle me, kdyz si nevedel rady. Nekdy vstal uz zadkem vpred a spustil svou mrzutou.Nic mu nebylo vhod a rev. Kterym si musel projit.Ze mu neco rikame nevnimal. Obejmuti neslo. Hodne jsme ho pripravovali co se bude delat atd bylo to trosku lepsi. Nasadila jsem rybi tuk eye q. Ktery bral asi 2 mesice. Kolem 3 roku se mu narodil sourozenec.Ze zacatku byl rozjetej, ale pak snim zacla byt zase rec. Zacal chodit do skolky. Bracha je to uzasnej.Bylo to v pohode. Dokud nezacal marodit.Pak byl pokazde mrzutej prvni den nastupu po nemoci.Ale jen rano to zkousel, ze nepujde. Ted mu jsou 4 roky a je to super kluk.Svou naladicku ma malo kdy.Ale to i my dospeli mame sve dny.

Váš příspěvek
Reklama