Silní a častí poslíčci - blíží se porod?

746
20.5.16 18:29

Silní a častí poslíčci - blíží se porod?

Ahoj,

jsem těhotná poprvé, tak jsem občas trochu vyplašená :)
Jsem 34+3 a už cca týden mám velice silné a hlavně hodně časté křeče v podbřišku rozbíhající se i do zad a celé pánve. Nejspíše to jsou tedy „klasičtí“ poslíčci.

ale jejich četnost mě hodně zaráží, chytají mě cca 10× -15× za den, nepravidelně i když nejčastěji večer a vždy jen na pár vteřin. Je možné, že to ukazuje na blížící se předčasný porod? Mám rizikové těhotenství a navíc bych měla rodit na doporučení císařem tak se bojím aby se to nerozjelo moc brzo a nebylo ještě více komplikací :((
(jestli na tom nějak záleží miminko je lehce sestoupené, otočené a váha je nad 2 kg prý…)

děkuji za odpovědi :kytka:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Napsat příspěvek

Reakce:

40304
20.5.16 18:32

@Shana chápu, že se bojíš, jsem byla vystreslá stejně.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
6354
20.5.16 18:35

No, já to měla taky cca od 35tt a porodila jsem v 39tt, děloha se připravuje na porod, ale nutně to neznamená, že porodíš zítra, nebo za týden..

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
JayLee
20.5.16 18:52

@Shana pripravuje se to na porod ale neznamena to, ze hnedka porodíš ja to taky a jak dlouho mela a rodila jsem na tp ;)

• Citovat
  • Upravit
28885
20.5.16 19:00

Jestli jde o sekundy, neplašila bych.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
15533
20.5.16 19:03

10-15× za den není zatím nic hrozného ;) můžeš to tak mít a klidně rodit v termínu

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
746
20.5.16 19:06

@matkabagristy děkuji ^^ jsem ráda, že nejsem sama :))

@Halibar to zní dobře :)

@JayLee tak doufám, že to budu mít stejně :)

@berry4 jop, je to obvykle jen chvilička, max tak půl minuty co jsem to „měřila“ :D

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
746
20.5.16 19:07

@Tichošlápek dobře, to je fajn, mě jak to dost bolí, tak mi přišlo, že je to dost často 8o nemůžu se při tom ani hnout :oops:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
40304
20.5.16 19:10

@Shana já byla střelená i u druhého. Jsem posílala staršího na noc pryč, organizovala, kdo ho vyzvedne ze školy…

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
40304
20.5.16 19:10

@Shana až to začne skutečně bolet, poznáš to

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
746
20.5.16 19:16

@matkabagristy na druhou stranu lepší být připravená než pak řešit všechno ze sanitky XD

no po pravdě já doufám, že moc právě nepoznám, mám mám plánovaného císaře a právě strašně doufám, že to nenastane dříve než bude termín sekce. Akutní je pak mnohem horší :/

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
497
20.5.16 22:38

Mě 15×20 za den tvrde břicho už tak od 27tt, prostě děloha pracuje, vše mám ok tak to už ani neřeším. Z jakého důvodu máš plánovaný císařský řez? Jestli se mohu ptát..

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
746
20.5.16 23:09

@Frída34 :palec: tak to je asi v pohodě :)
můžeš, proč by ne :)
mám silné záchvaty paniky a úzkosti a jelikož zároveň před porodem musí vysadit prášky co mi pomáhají to tlumit hrozilo by, že by to mohlo ovlivnit porod a ublížit mimču. A to nehodlám riskovat :) takže raději jsem zvolila větší nepohodlí pro sebe a větší bezpečí pro miminko :3

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
40304
21.5.16 00:55

@Shana sanitka je ta lepší možnost :palec: Překotný porod mám za sebou

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
746
21.5.16 01:07

@matkabagristy jop, tak to chápu, to by ta sanitka byla skutečně ještě dobrá :DD
ale zase při překotném je alespoň pozitivní, že je to rychle za tebou :)

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Reklama