Silniční daň u operativního leasingu

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu
D.vojtech
Nováček 3 příspěvky 17.04.19 12:42
Silnicni daň u operativniho leasingu

Ahoj. Mám vozidlo v nájmu od firmy, která je má na operativní leasing od Skofinu. Vozidlo využívám (jako provozovatel v orv) k taxisluzbe, tudiz k podnikání, ale stejně tak firma, která jej má čisté na pronájem. Máte někdo zkušenost, jak se to má s povinnosti silniční daně? Děkuji.

Reakce:
Ivka321102
Nováček 1 příspěvek 17.04.19 13:45

Zatím jsem se setkala s operativními leasingy, kde silniční daň platil vlastník vozidla, což je ve Vašem případě Škofin. To je ale vždy zapsáno ve smlouvě. Je potřeba, aby se Váš pronajímatel koukl do té smlouvy, co má se Škofinem. S největší pravděpodobností to tam nalezne.

opozice
Extra třída :D 13485 příspěvků 17.04.19 14:03
@Ivka321102 píše:
Zatím jsem se setkala s operativními leasingy, kde silniční daň platil vlastník vozidla, což je ve Vašem případě Škofin. To je ale vždy zapsáno ve smlouvě. Je potřeba, aby se Váš pronajímatel koukl do té smlouvy, co má se Škofinem. S největší pravděpodobností to tam nalezne.

přesně tak, nevidím důvod, aby silniční daň platil uživatel, to jedině po vzájemné dohodě a musí to být předmětem sjednání ve smlouvě. :mavam: ;)

Váš příspěvek
Reklama