Silniční kontrola - co obnáší?

2901
2.6.09 11:33

Silniční kontrola - co obnáší?

Ahoj holky. Předně se omlouvám za poněkud stupidní dotaz … ale čeká mě první delší cesta autem jenom s dětma, bez manžela … a tak se na to psychicky připravuju:)
Když vás zastaví policejní hlídka - co po vás chce? Ukázat doklady, probrat eventuální přestupky, pokuty - to je mi vcelku jasný. Ale chtějí po vás třeba ukázat povinnou výbavu?
Já totiž vůbec netuším, kde co mám, možná bych našla rezervu a trojúhelník, ale to je tak všechno, navíc kufr mám permanentně naložený.....
Za odpovědi předem děkuju:)

Baghira

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Napsat příspěvek

Reakce:

13935
2.6.09 11:42

jasne ze muzou chtit videt povinnou vybavu, lekarnicku, trojuhelnik, hever, rezervu jestli je akorat nahustena, muzou kontrolovat pneu jak moc jsou sjete atd..proste kdyz chteji vzdy neco najdou

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
14721
2.6.09 11:49

Někdy jen doklady, někdy můžou chtít vidět všechno.
Ale v tvém vlastním zájmu bych se podívala, kde v autě máš rezervu, trojúhelník, výstražnou vestu, lékárničku.
Nepřeju ti nic zlého, ale nikdy nevíš, kdy to budeš potřebovat. Stačí třeba malá porucha, auto dál nepojede. Oblečeš vestičku, vyskočíš z auta, šáhneš, umístíš trojúhelník. A hned jsi v klidu, že do tebe někdo omylem zezadu nenapere. Jako majitelka staršího neposlušného vozu mám nějaké zkušenosti :lol"

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
1966
2.6.09 12:26

No mě už párkrát stavili - ve městě, číhají tu docela často :roll: Nikdy po mě nechtěli nic jiného než doklady a zkontrolovali technickou. Vždycky jim podám celý štos kartiček a papírků, ať si z toho vyberou, co potřebují. Věci kolem auta má na starost manžel a já moc netuším, co je co. Ale řidičák poznám :lol: Posledně se mě ptali, jestli je to auto vůbec moje :lol:

Jinak mi vždycky dobře zafungují kluci v autě - řvou na mě z auta Mamíííí, mamíííí, co je, my už chceme domů :lol: :lol: :lol: - To víte, že hned pojedem, nebojte :lol: Ptali se mě, kam tak spěchám :oops: , tak jsem jim řekla, že jestli nestihnem Večerníčka, tak bude zle. A hned jsme jeli ;-) Ale to jsem spíš měla štěstí na dobře naladěné policajty :D

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
35689
2.6.09 12:43

Ja si myslim, ze samotne zenske s detma v aute zadne potize delat nebudou.
samozrejme, kdyby chteli, tak muzou zkoumat i jak mas sjetej vzorek.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
2901
2.6.09 12:56
Fifik píše:
No mě už párkrát stavili - ve městě, číhají tu docela často :roll: Nikdy po mě nechtěli nic jiného než doklady a zkontrolovali technickou. Vždycky jim podám celý štos kartiček a papírků, ať si z toho vyberou, co potřebují. Věci kolem auta má na starost manžel a já moc netuším, co je co. Ale řidičák poznám :lol: Posledně se mě ptali, jestli je to auto vůbec moje :lol:Jinak mi vždycky dobře zafungují kluci v autě - řvou na mě z auta Mamíííí, mamíííí, co je, my už chceme domů :lol: :lol: :lol: - To víte, že hned pojedem, nebojte :lol: Ptali se mě, kam tak spěchám :oops: , tak jsem jim řekla, že jestli nestihnem Večerníčka, tak bude zle. A hned jsme jeli ;-) Ale to jsem spíš měla štěstí na dobře naladěné policajty :D

Jéé, Fifíku, to jsi můj člověk:) Já vlastně jezdila hlavně buď těhotná (to jsem spolíhala, že na mě s břichem budou hodní:) anebo s malýma dětma:)
Jednou jsem zapadla do příkopu, vylezla jsem z auta, jen jsem tak bezradně stála na silnici … a zastavily mi všechna auta, co jela kolem (všechno chlapi:) - a ten poslední tam pak stál na silnici a rukou odháněl ty, co chtěli taky zastavit a pomáhat :lol: :lol: :lol: Ale je mi jasný, že to byla prostě nějaká zvláštní konstelace, že tohle už se asi opakovat nebude a donekonečna na dlouhý blond vlasy spolíhat nemůžu :lol: :lol: :lol: Takže se radši zanořím do útrob auta a začnu hledat šroubováky, pojistky, žárovičky a další potřebnosti. Štěstí přeje připraveným 8)

Děkuju za odpovědi, holky:)

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
1966
2.6.09 13:10

No joooooooo, dlouhé blond vlasy, to se to pak cestuje :-)

Tak šťastnou cestu, pokud možno bez silničních kontrol :wink:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
4823
2.6.09 13:53

Baghiro , myslim, ze urcite budou chtit videt doklady - ridicak, technicak, povinne ruceni. Co s tyka povinne vybavy, tak jsou to nahradni zarovky od vsech svetel, pojistky, klice k vymene, hever, rezerva, hever, trojuhelnik a lekarnicku.
Asi bych to radis vse zkoukla. Stejne tak, nez vyjedes, zkontroluj jestli svetla sviti a blinkry blikaji :lol:
Preji stastnou cestu bez zbytecnych zastavek :wink:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
452
2.6.09 17:28

Fifíku v Ostravě jsou asi policajti hodní. Taky mě pustili, když jsem si vyjela směr Frýdku bez dálniční známky, která mi ležela doma u dveří.
Spěchala jsem v sobotu ráno na Mezivodí do lyžařské školy s Fildou. Byli hodní, ale prej jak mě příště uvidí, tak… :-)

Pokud se nenarazí na pitomce, tak matku s dětmi v autě, zvlášť na daleké cestě otravovat moc nebudou. Řvoucí děti a velké břicho se vždycky hodí.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
6545
2.6.09 17:46

hlavně tu výbavu, abys měla, ten papír pro případ nehody, doklady, všechno svítit (i když se to sice dá okecat, že ti to právě přestalo, tak musíš mít žárovky - a je uk, že to neumíš vyměnit)

Jinak - mě teda jednou chytli, měla jsem v autě dvě děti, tak se jen zeptali, jestli netelefonuju za jízdy (ne, mam bluetooth), druhej šel juknout jen na známky o emisích a technické a šmitec. Ani doklady. Propustil mě:D

(čili jakmile uvidíš policajty, doporučuju pro jistotu vytočit jedno či obě děti :D)

A nevim, jak to je s lékárničkou, jestli pruděj s expiracema

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
2857
2.6.09 20:42

:o)

hlavně zastavit před policajtem signalizujícím zastavení:o) já ho minule málem srazila - no minule - byla to má asi třetí jízda po autoškole - kdy jsem 3 roky vůbec neřídila - jela jsem s manželem a stavěli mě poprvé - viděla jsem hezké místo k zsatavení za policajtem - a ejhle tu na mě manžel začal gestikolavat a šahat na volat že musím před ním:o))))

byla to dost sranda - nešlo mi stáhnout okýnko tak jsem musela vystoupit - a při starotování mi to asi na 3× chcíplo - se asi museli bavit - vidět chtěli jen řidičák a zda jsem nepila:o)) což se nedivím - od té doby jezdím dost často - a ještě mě ani jednou nestavěli - ale jak píšou holky - vidět a chtít můžou téměř cokoli:o)

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
23505
3.6.09 11:31

Někdy kontrolují i proto, že není očištěná SPZ a je trochu nečitelná nebo že jsou špinavá světla - tak že to svítí míň. I na to bych doporučovala myslet než vyjedete.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
7195
3.6.09 11:42

Ahoj,
ještě doporučuju nechovat se moc arogantně. I když tohle se týká asi spíš chlapů. Mám hodně známých policajtů (a brzo k nim přibude i můj manžel :D ) a jeden mi říkal, že dávaj pokuty i podle chování. Takže když zastavěj vystrašenou ženskou, tak ji pustěj spíš, než když zastavěj arogantního blbečka v silným fáru a s blbejma kecama. Když budou chtít, tak mu vždycky najdou něco, za co ho můžou osolit. Třeba když nemá v lékárničce zavírací špendlík. :D

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
23505
3.6.09 11:57

Jo jasně, arogance není vhodná a zrovna tak myslím moc nemusí ani takový to - tak mi to uznejte, vždyť vám to nic neudělá a já tomu ani nerozumím… Prostě horlivky, co moc ukecávají. Když už mám problém, spíš přiznám, že jsem třeba jela rychlejc a pak řeknu důvod, že mě třeba ohrožovalo auto nebo že jsem se zapomněla a žádný další kecy. Většinou se chovají dost uznale, že neodmlouvám nebo neukecávám.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
174
3.6.09 18:06
Pudloslava píše:
Ja si myslim, ze samotne zenske s detma v aute zadne potize delat nebudou.
samozrejme, kdyby chteli, tak muzou zkoumat i jak mas sjetej vzorek.

Já bych na to raději moc nespoléhala, neboť má kamarádka jela z poslední poradny před porodem a zastavili ji policajti a že prej si udělají dechovou zkoušku. No řekněte, kterej … má zapotřebí dělat ženský na konci devátého měsíce dechovou zkoušku na alkohol :roll: :roll: :roll: .
Reed

• Citovat
  • Zmínit
  • Upravit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Reklama