Silný atopik - učení na nočník

Kik
1802
13.4.11 23:12

Silný atopik- učení na nočník

ahoj, chtěla bych se zeptat těch maminek, které mají starší dítka se silným atopickým ekzémem. Jak jste to praktikovali s učením na nočník? Malou nemůžu nechat ani vteřinu s odkrytýma nožičkama, hnedka se seškrábe do krve. Přitom věk na učení na nočníček už by měla a už si na něj i sama oblečená sedá…

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Napsat příspěvek

Reakce:

2447
13.4.11 23:19

Ahoj, my se na nočník učili na podzim, takže nám docela vyhovovalo, že bylo chladněji- malý chodil v dlouhém tričku a na nožičkách měl něco jako nadkolenky a přes to tepláčky- kde byl oblečený, nedrbal se. Sem tam sice učůrnul, ale zvládl to dotrénovat. Na nočníku fungovalo pouze zabavit, věnovat se mu, vysvětlovat, okřikovat..... :mavam:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Kik
1802
13.4.11 23:32

Když u nás moc zabavení nefunguje. Je tím škrábáním úplně posedlá. Od malička chodí oblečená v bavlněných punčocháčkách a bodýčku zaplém přes ně, protože v tepláčkách a ponožkách by se servala. Ona se i sama svlíkne ze zapnutého bodýčka, jen aby se mohla škrábat. A ekzém na nožičkách má dost ošklivý, doktorka nám pořád nutí silné kortikoidy, snažím se jim vyhýbat, ale někdy prostě namazat musím. Fenistil, Zyrtec atd. nám nepomáhají. Jediná šance by byla jí tam posadit, když bude zaléčená, ale to je tak možná 3 dny a pak týdny škrábání…

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
2447
13.4.11 23:35

No potěš. Co s tím??
Co říká malá na rukavičky- natáhnout jí palčáčky a chvíli si na nočníku hrát na zimu a sníh?? :wink:
Jo a našeho mladýho strašně baví modelína, tak co něco zajímavého jí do těch ručiček nacpat?? :think:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Kik
1802
13.4.11 23:42

Rukavičky hnedka serve. Ale teď mě napadlo jí dát bodýčko s našitýma rukavičkama. Měla jsem je připravené na spaní, ale ona se dostala i z nich- kolínkama si přišlápla ty konce rukaviček a vysoukala ručičky otvorem pro hlavu. Takže jsem je vyřadila, ale na tohle by se asi dali použít. Jen v tom holt bude muset chodit celý den, protože převlíkat jí po každým pokusu na nočník, tak to bych se z toho asi opupínkovala :-)
Strčit jí něco do ruky ve chvíli, kdy se ona chce drbat, tak to po mě vždycky vztekle hodí, je v tu chvíli úplně nepříčetná. To i koupání je u nás otázka jedné dvou minut a to tak jednou za týden.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
2447
13.4.11 23:47

Tak takhle špatně na tom díky bohu nejsme. Je mi Vás obou líto. :hug:
Ještě mne napadlo- přehodit jí přes kolínka až bude sedět na tom nočníku nějakou deku nebo ručník a založit to vzadu pod nočník, ale stejně u ní budeš muset seděl- aby až se z toho bude dolovat, ten nočník nevylila.
Jo a když bylo u nás nejhůř- vždycky když seděl na nočníku, mazali jsme nožičky krémem- to ho hrozně bavilo a navíc se při tom pod kontrolou drobet podrbal.
Držím palce, ať to nějak zvládnete!! :mavam:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
5047
14.4.11 13:24

Co jí zabavit nekjak jinak když jsme začaly s malou nacvičovat tak jsem před ní dala stoličku z koupelny a na to papír a do ruky pastelky a malovala.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
730
12.6.11 21:41

ahoj !!!
mám Toníka jsme na tom stejně !!!Teď učíme nočníček drape se ,že kolikrát brečím :cry: :cry: :cry: K tomu aby se Vám neslíkala z overálu když má rukavičky… dělám to takhle oblíknu overálek (pýžo v celku s Tapkama pak širokou náplastí přilepím těsně za zápestím přes rukávek náplast tak aby to neškrtilo ale nedala se protáhnout ručka dovnitř overálu a na to přilepím navršek rukávku rukavičku taky náplastí!Dělám to pokud je rozjetý ekzem i přes den přes to zápestí aby mi nevytahoval a neškrábal si ruce ..jen mu nedávám rukavice…

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
730
12.6.11 21:44

mimo jiné čím mažete atopáčka do plen !!!!Ted jsem zoufalá jak vypadá!!!

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
4331
13.1.17 18:13

Ahojky!
Mám čerstvě dvouletou holčičku a byla bych moc ráda, kdybyste mi někdo poradil, jak při učení na nočníček zabavit ručičky, aby se malá neškrábala.
Díky za rady.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
9392
13.1.17 18:21

Davala jsem do ruky knizku, hracku, prikryla nohy rucnikem a na nej dala kulicky a posilali jsem si je, posadila i s nocnikem pred zrcadlo a on se sledoval apod…ale musim rict, ze na nocniku se moc neskrabal, tam sedel jen chvili to spis porad resime jak v noci, kdy se skrabe ve spani i ted v 6letech…

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
16744
13.1.17 18:22

@pampalin mazat zadeček, nám pomáhalo bambucký máslo, přestal se škrábat nebo kokosový olej

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
5814
13.1.17 19:13

@pampalin promazávala jsem v průběhu dne, na nočníku seděla a já bavila, např. říkačkou kde se zapojují i ruce.

Ale nenechávala jsem jí sedět dlouho, zkusit a pryč.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
28756
13.1.17 19:24
@pampalin píše:
Ahojky!
Mám čerstvě dvouletou holčičku a byla bych moc ráda, kdybyste mi někdo poradil, jak při učení na nočníček zabavit ručičky, aby se malá neškrábala.
Díky za rady.

najít takovou kožařku, která pomůže od exemů. To je asi jediná rada.
Jinak moje těžká atopička chodila na nočník od půl roku, v 15 ti měsících byla bez plín přes den.
Nenechávala jsem ji tam sedět dlouho, jen na potřebu. X krát denně.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
101
13.1.17 20:15

Taky jsme resili. Jedine co funguje spolehlive, dat do rukou mobil nebo tablet. Coz samozrejme neni spravne a pani doktorce nerikat.ale neskrabe se tak

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Reklama