Silný kašel a změna hlasu - erdomed?

• Fotoalbum (0)
  • Sledovat e-mailem
  • Přidat k oblíbeným
  • Zapnout podpisy
  • Hledání v tématu
Anonymní
30.9.21 19:50

Silný kašel a změna hlasu - erdomed?

Dobrý den, starší syn (6l) chytl ve škole nějakého bacila. Vypadalo to na klasiku: nejprve suchý a dávivý kašel s rýmou a teplotama, poté vlhký kašel. Po cca týdnu smrkání (mořská voda a olynth) začal huhňat a ztrácet hlas, Dr nám dala Pamycon na žlutou rýmu, Dithiaden na kašel, kortikoidy do nosu a Erdomed. Po této kombinaci přestal huhňat, rýma ustala, ale nastoupil šílený kašel. Z větší části vlhký a bublavý, ale ne že by si jen odkašlal, ale kašle tak dlouho, až se dáví. Jde vidět, že ho něco dráždí. Sem tam je i suchý kašel. Volala jsem Dr, zda se nemáme raději ukázat, ale bylo mi řečeno, že na vině je nejspíše Erdomed, který začal takhle dráždit, když ustává rýma. Erdomed jsem tedy dnes vysadila, ale teď večer opět začíná ztrácet a měnit hlas. Tak se ptám, zda tu někdo tomu rozumí nebo to zažil a může to být opravdu z Erdomedu, popř. jak dlouho čekat, než začít opět uhánět Dr. Popř. zda máte radu co na ten změněný hlas a čím to je :nevim:
Je doma už 3. týden :-/

Děkuju za rady.

• Citovat
  • Nahlásit
Napsat příspěvek

Reakce:

Velikost písma:
Anonymní
30.9.21 20:09

Pokud by byla ráno nebo večer situace horší než dnes, šla bych k dr. pokud stejné, dej tomu ještě 2 dny. erdomed je myslím super lék, já bych ho nevysazovala. je dost drahý a účinný.

• Citovat
  • Nahlásit
5412
30.9.21 20:25

Teď se s tím u dětí doslova roztrhl pytel. Řešili jsme doma něco podobného, až na tu změnu hlasu. U nás zabrala Kaloba (kapky) a Sinupret (sirup).

A s tím hlasem, nevím, možná může mít z toho kašle pretažené hlasivky? Ale pokud se ti to nezdá, prostě trvej na tom ať ho znovu prohlédne a poslechne si ho.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
303
30.9.21 21:40

Erdomed je výborný. Měla jsem šílený kašel, snad 2 týdny a nemohla jsem se ho zbavit. Po nasazeni erdomedu se sice kašel zhoršil, dávilo mě to, ale všechny ty hnusné hleny jsem doslova vyblila ven. Po pár dnech velké zlepšení, do týdne bylo po kašli. Nevysazujte ho.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Anonymní
30.9.21 22:05

Ahoj.
Taky ho dnes dcera dostala, tak uvidíme.
U nás je to o vždy trochu riziko, protože třeba ATB kapky nemůže. I ten erdomed samotný pro ni není úplně ideální.

Budu doufat, že případné „komplikace“ pokryje ventolin, který ji dávám už několik dní.
Tentokrát úplně nepomohl, tak jsme jeli na poslech a prostě „to“ „tam“ „sedí“. Ne tak moc jako vždy, ale potřebuje to z plic dostat.

Erdomed dostala s tím, že je i protivirový a protibakteriální. Tak snad to klapne.
Naše dcera má kašel „mokrý“, ale neproduktivní. Včera a prevcirem jí to rozdráždilo až ke :poblion:.
O víkendu také chraptěla a těžko se jí zvláště ráno mluvilo.

Koktejl který ji dávám já je Preventan akut, zinek, sterimar s medi a manganem, ventolin, inhalace Vincentky. Do čaje rýmovníkový sirup.
Do včerejšího dne Kaloba, dnes jsme přidali ten erdomed.
Dnes antibiotikum unikla, pokud se to nezlepší, tak jim asi v pondělí unikne jen těžko.

Dcera je sice už má druhém stupni, ale i tak ji to dokáže pořádně potrápit. Myslím, že zůstane doma i příští týden.
V minulosti hodně pomohl luivac, letos jsem si naivně myslela, že už bychom to mohli zvládnout i bez něj.
Tak ne… :(

( A to by se měla nechat očkovat proti chřipce - na doporučení kardioložky a nebylo by špatně jí dát i proti Covid, když ji dokáže takhle odrovnat i jen běžná viróza)

• Citovat
  • Nahlásit
Anonymní
1.10.21 06:56

Ještě doplním „drobnost“ z dnešní noci. Šla spát ke mně do ložnice (manžela jsme vystěhovaly do obýváku ;) ).

Když jsem tam v noci přišla, přišlo mi tam hodně chladno, tak jsem jednu ventilačku zavřela (máme tam 2 okna přes roh).
V půl páté mne probudil její silný kašel.
Napadlo mne vyvětrat. Otevřela jsem na ni okno, a jaké překvapení, kašel přestal a spí ještě teď. ;) ( Samozřejmě, že jsem to druhé okno nechala do rána zase otevřené na ventilačku.)

Takže i po letech se učím…

• Citovat
  • Nahlásit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Mohlo by vás zajímat

Mohlo by vás zajímat