Single a bez dětí. Jak se s tím vyrovnat?

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu
Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 03.08.19 20:40
Single a bez dětí. Jak se s tím vyrovnat?

Mám za sebou dva dlouholeté nevydařené vztahy. U prvního přítele vypuklo závažné psychiatrické onemocnění, kdy skončil prakticky navždy po ústavech. Pár let jsem se snažila mu být oporou, ale stav se zhoršil natolik, že mě jeho doktoři v rámci zachování mého duševního zdraví a mizivé prognózy na zlepšení prakticky přiměli k odchodu od něj… Po určité době jsem se oklepala a měla druhou vážnou známost. Onen druhý partner rodinu stále odkládal, nakonec se z něj vyklubal chronický sukničkář, který po pár letech k jedné své milence odešel.
Vždy jsem byla rodinný typ, toužila po harmonické rodině a ideálně 2-3 dětech kolem plus mínus mých 25. Ale člověk míní, život mění. Za pár let mně bude 40, rok jsem sama, takže i děti v nedohlednu. Nápadníků pár mám, ale ke všem mám max. kamarádský vztah. Myslím, že jsem se stále nesrovnala s posledním rozchodem, vždy mně to sebere na dýl. Je mi jasné, že než bych se do někoho dokázala zamilovat, dostatečně ho poznala apod., na děti už bude nejspíše pozdě…
Proto tento příspěvek mířím hlavně na ženy po 30 nebo ještě „hůř“ ty, kterým se blíží 40 a z nějakého důvodu zůstaly bez dětí, přestože po nich opravdu toužily. Jak jste se s tím dokázaly vyrovnat? Dá se to vůbec?
Prosím o zachování anonymu, je to pro mě citlivé téma.

Stránka:  1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 20 Další »
Reakce:
B4RC3LON4
Zasloužilá kecalka 880 příspěvků 03.08.19 20:46

Podle me osobne to neni o veku muzes si najit chlapa rychlej nez nejaka dvacitka

jestli si chces pokecat tak napis vzkaz pokecam moc rad

Příspěvek upraven 03.08.19 v 20:54

Premek_Orac
Kelišová 5564 příspěvků 03.08.19 20:53

Simte, uzivej naproste svobody, cestuj, venuj se tomu, co te bavi. Jestli ma neco prijit, prijde to!

sheran
Povídálka 31 příspěvků 03.08.19 20:56

Nevzdávej to, ještě máš čas :wink:, hlavně se nenech odradit řečičkami typu, že ti odjel vlak a pod…

axelina
Závislačka 2895 příspěvků 03.08.19 20:57
@Anonymní píše:
Mám za sebou dva dlouholeté nevydařené vztahy. U prvního přítele vypuklo závažné psychiatrické onemocnění, kdy skončil prakticky navždy po ústavech. Pár let jsem se snažila mu být oporou, ale stav se zhoršil natolik, že mě jeho doktoři v rámci zachování mého duševního zdraví a mizivé prognózy na zlepšení prakticky přiměli k odchodu od něj… Po určité době jsem se oklepala a měla druhou vážnou známost. Onen druhý partner rodinu stále odkládal, nakonec se z něj vyklubal chronický sukničkář, který po pár letech k jedné své milence odešel.
Vždy jsem byla rodinný typ, toužila po harmonické rodině a ideálně 2-3 dětech kolem plus mínus mých 25. Ale člověk míní, život mění. Za pár let mně bude 40, rok jsem sama, takže i děti v nedohlednu. Nápadníků pár mám, ale ke všem mám max. kamarádský vztah. Myslím, že jsem se stále nesrovnala s posledním rozchodem, vždy mně to sebere na dýl. Je mi jasné, že než bych se do někoho dokázala zamilovat, dostatečně ho poznala apod., na děti už bude nejspíše pozdě…
Proto tento příspěvek mířím hlavně na ženy po 30 nebo ještě „hůř“ ty, kterým se blíží 40 a z nějakého důvodu zůstaly bez dětí, přestože po nich opravdu toužily. Jak jste se s tím dokázaly vyrovnat? Dá se to vůbec?
Prosím o zachování anonymu, je to pro mě citlivé téma.

ahoj nezustavej bez dětí…uvidíš, že až budeš mít dítě, bude ti tohle co jsi tdy ted napsala připadat směšný. Laska k dítěti a láska kterou od dětí dostaneš je několikanasobně větší než jakakoliv jiná láska… podle mne náplní ženy je mít dítě a chlap je vlastně jen prostředek jak cíle dosahnout… nečekej a pořid si dítě

Sany80s
Echt Kelišová 7566 příspěvků 03.08.19 20:57

Znám pár takových v podobné situacci, je mi už dost přes 30 a pár kamarádek toho věku mám. Vyrovnaly se s tím tak, že si pořídily alespoň potomka. Některé biologického, jedna adopcí(ne v naší zemi).

Renca8
Ukecaná baba ;) 1598 příspěvků 03.08.19 20:58

Mozna bych zapracovala na sobe na tom, jak rikas ze se s tim dlouho srovnavas…nesmis se ve vsem patlat zivot utika rychle

tereza12345
Extra třída :D 12827 příspěvků 03.08.19 21:03

Neves hlavu, svagrova v 38 potkala chlapa, dalsi rok si ho vzala a 3 mesice pred 40 se ji narodilo mimco.. Neni vsem dnum Konec

romik0013
Ukecaná baba ;) 1874 příspěvků 03.08.19 21:04

Ja bych si asi koupila nejake zvire :think: najdi si nejakou zabavu, cviceni, jdi s kamardkama na drinky, neres rozchod…jeste s idiotem :zed: treba uz svoje mit nebudes, ale treba budes mit partnera, co bude mit deti..za kazdou cenu bych dite nechtela..

hello.dolly01
Kecalka 190 příspěvků 03.08.19 21:10

Nevzdávej to. :kytka: Kolem sebe vidím dost chlapů 40+, kteří jsou svobodní a chtějí také dítě. Co zkusit nějakou seznamku? A co ti nápadníci?

Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 03.08.19 21:14

@hello.dolly01 Minimálně dva nápadníci jsou „použitelní“, oba by děti chtěli a zatím jsem u nich pozorovala žádnou závažnou charakterovou vadu. Jeden je hoodně nesmělý, takže proto asi bez partnerky, druhý je rok po rozchodu po 15letém vztahu se ženou, která děti nechtěla a utekla mu k milenci. Ale jak jsem psala, já se obávám, že už se snad po předchozích zkušenostech nezamiluji a jen tak si jednoho vybrat kvůli dítěti? Nevím nevím, to bych asi nedokázala..
Zakl.

Janakatabara
Kecalka 298 příspěvků 03.08.19 21:21

Byla jsem na tom podobně. Bylo mi 36 a myslela jsem si, že už jsem odpískaná a než se seznámím, bude nějaký čas trvat a děti nemůžu stihnout…

Je mi 40, mám manžela a dvě děti. Byl to kvapík, ale tak nějak přirozený. Mám rodinu o které jsem vždy snila. Holky jsou brzy za sebou (kvůli mému věku), je to občas mazec.

Naděje umírá poslední. Vždy jsem nesnášela známé, co měli moudré rady, jak se seznámit a dohazovali mi každého samotného jedince. Nakonec to přišlo samo. Přeji Ti podobný scénář :wink:

hello.dolly01
Kecalka 190 příspěvků 03.08.19 21:24

Už se dopředu bojíš, že se nezamiluješ, takhle to brát nesmíš. Neříkám, že to musí být právě tihle dva (i když nikdy nevíš ;) ), ale nesmíš mít v sobě už dopředu takový blok.

Leviatan
Závislačka 3220 příspěvků 03.08.19 21:29
@Anonymní píše:
@hello.dolly01 Minimálně dva nápadníci jsou „použitelní“, oba by děti chtěli a zatím jsem u nich pozorovala žádnou závažnou charakterovou vadu. Jeden je hoodně nesmělý, takže proto asi bez partnerky, druhý je rok po rozchodu po 15letém vztahu se ženou, která děti nechtěla a utekla mu k milenci. Ale jak jsem psala, já se obávám, že už se snad po předchozích zkušenostech nezamiluji a jen tak si jednoho vybrat kvůli dítěti? Nevím nevím, to bych asi nedokázala..
Zakl.

A nechceš to aspoň zkusit? Jako že randit ale vidíš jestli se z z ho něco vyklube. Uvedom si že fakt nemáš čas truchlit a litovat se. Sever se a jdi za tím co chceš. Když nedáš nápadníkům šanci a budeš čekat na zásah Amorova šípů tak se to taky nemusí povest když máš tak blbou mušku na chlapy.

Leviatan
Závislačka 3220 příspěvků 03.08.19 21:30

Znám několik ženských co se začali snažit krátce po seznámení a mají hezké vztahy

Stránka:  1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 20 Další »
Váš příspěvek
Reklama