SIPO - platba jednorázovým příkazem k úhradě

39
5.3.20 22:00

SIPO - platba jednorázovým příkazem k úhradě

Dobrý den,

již mnoho let platím nájem, elektřinu, plyn a další platby pomocí platebního dokladu SIPO - HOTOVOST. Vždy jsem šla se SIPEM na poštu a zaplatila v hotovosti.

Nyní jsem po úrazu a nemůžu se hnout z domu a nechci pořád někoho otravovat.

Vím, že se dá SIPO zaplatit jednorázovým příkazem k úhradě. To bych s tím musela do banky? Nebo je možné zadat jednorázový příkaz i přes internetové bankovnictví? A musím nějak informovat poštu, že to nyní neuhradím v hotovosti ale příkazem?

Můžete mi prosím někdo, kdo s tím má zkušenosti, poradit?

Děkuji moc

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Napsat příspěvek

Reakce:

2770
5.3.20 22:05

Vzadu byl návod na příkaz.. v pristim sipu za to zaplatis par korun poplatek

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
457
5.3.20 22:19

Klidně se může i převodem - můžete si vybrat, jestli to zaplatíte na poště nebo v hotovosti, nikde se nic hlásit nemusí, volba je na vás. Vzadu na složence je uvedeno č. účtu, kam lze platbu zaslat a na přední straně složenky je vpravo nahoře uveden variabilní symbol a specifický symbol (=vaše spojovací číslo). Platí se za to poplatek 10Kč, který přijde naúčtovaný automaticky v příštím SIPU (jmenuje se to Úhrada poště za platbu prostř. JPÚ - abyste věděli, o co jde). A stejně jako při platbě v hotovosti je nutné stihnout poslat platbu do konce měsíce, protože pak variabilní symbol přestává platit a platba by se neodeslala.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
5
6.3.20 06:46

@zzpet Takže vzhledem k tomu kolik člověk zaplatí za složenku, je platba přes účet výhodnější.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
39
6.3.20 10:10

Děkuji všem, platbu jsem právě odeslala, tak snad to bude OK

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
39
10.3.20 10:42
@zzpet píše:
Klidně se může i převodem - můžete si vybrat, jestli to zaplatíte na poště nebo v hotovosti, nikde se nic hlásit nemusí, volba je na vás. Vzadu na složence je uvedeno č. účtu, kam lze platbu zaslat a na přední straně složenky je vpravo nahoře uveden variabilní symbol a specifický symbol (=vaše spojovací číslo). Platí se za to poplatek 10Kč, který přijde naúčtovaný automaticky v příštím SIPU (jmenuje se to Úhrada poště za platbu prostř. JPÚ - abyste věděli, o co jde). A stejně jako při platbě v hotovosti je nutné stihnout poslat platbu do konce měsíce, protože pak variabilní symbol přestává platit a platba by se neodeslala.

Můžu se ještě zeptat, zda náhodou nevíte, za jak dlouho bude mít příjemce platbu uhrazenou v případě, že se to platí přes JPÚ.

Když jsem to platila v hotovosti na poště, tak většinou to měl např. ČEZ podle ČEZ on-line již druhý den na účtě.

Přes JPÚ jsem na zaplatila v pátek 6.3. a dnes 10.3. koukám na ČEZ on-line a ještě to tam není vedené jako uhrazené.

Děkuji všem za zkušenosti a odpovědi.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Reklama