Sirotčí důchod - co vše budu potřebovat?

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu
Migulka
Nováček 7 příspěvků 31.08.18 13:39
Sirotčí důchod - co vše budu potřebovat?

Ahojte holky, mám na vás dotaz. Zemřel mi tatínek a pobírala jsem sirotčí důchod po skončení střední školy jsem o sirotčí důchod přišla, ale teď budu nastupovat na Vysokou školu. Mohu si zažádat znovu a pokud ano, budu muset na OSSZ opět vyplnit formuláře a přinést všechny dokumenty nebo bude stačit když přinesu potvrzení o studiu?

Předem všem děkuji za radu, nevyznám se v tom, v té době mi to zařizovala mamina jelikož jsem nebyla plnoletá.

Reakce:
rokris
Kelišová 6456 příspěvků 31.08.18 14:21
@Migulka píše:
Ahojte holky, mám na vás dotaz. Zemřel mi tatínek a pobírala jsem sirotčí důchod po skončení střední školy jsem o sirotčí důchod přišla, ale teď budu nastupovat na Vysokou školu. Mohu si zažádat znovu a pokud ano, budu muset na OSSZ opět vyplnit formuláře a přinést všechny dokumenty nebo bude stačit když přinesu potvrzení o studiu?Předem všem děkuji za radu, nevyznám se v tom, v té době mi to zařizovala mamina jelikož jsem nebyla plnoletá.

Myslím, že vyplňovat znova nemusíš. Jen doporučuji vzít povrzení o studiu a zanést ho na soc.osobně.

Aletheia
Kelišová 6325 příspěvků 31.08.18 14:22

Musíš celou žádost podat znova kdyz si ho nějakou dobu neměla. Nestačí jen to potvrzení o studiu.

A budou to přepočítávat podle nových pravidel, takže se částka může lišit oproti tomu cos měla předtím.

tininas
Ukecaná baba ;) 1360 příspěvků 31.08.18 14:23
@Migulka píše:
Ahojte holky, mám na vás dotaz. Zemřel mi tatínek a pobírala jsem sirotčí důchod po skončení střední školy jsem o sirotčí důchod přišla, ale teď budu nastupovat na Vysokou školu. Mohu si zažádat znovu a pokud ano, budu muset na OSSZ opět vyplnit formuláře a přinést všechny dokumenty nebo bude stačit když přinesu potvrzení o studiu?Předem všem děkuji za radu, nevyznám se v tom, v té době mi to zařizovala mamina jelikož jsem nebyla plnoletá.

Ahoj,

zajdi si na OSSZ, kam spádově patříš a poptej se.

Chápu. Teoreticky už jednou vše potřebné doklady mamka dokládala, takže je tam někde mít musí, ale …

a/ Žádala Tvá mamka, ale ty jsi pro úředníky jiná osoba, takže budou chtít „založit“ novou složku - z toho vyplývá - vše od znovu.

b/ Jsi pro ně „specifický případ“. Brala jsi důchod, nebrala jsi důchod, zase ho chceš - to je pro některé úřednice už velká komplikace.

Počítala bych, že budou chtít všechny dokumenty znovu.

Moc Ti přeju, abych se mýlila.

Váš příspěvek
Reklama

Poslední články

Nová kuchyň potěší celou rodinu

Rčení „láska prochází žaludkem“ platí i pro spokojený rodinný život. K tomu,... číst dále >

Velká fotosoutěž: Fisher-Price je u konce. Kdo se může těšit na výhru?

Milé maminky, od 24. 9. 2018 do 9. 12. 2018 jste mohly přidávat fotografie... číst dále >

Články z Expres.cz

Witowská po StarDance podezřele obdivovala bříško kolegyně Písařovicové

Moderátorku České televize Danielu Písařovicovou (39) na poslední večer... číst dále >

Taxikář si myslí, že vezl vrahy pumpařky Jany. Vytáhli na něj pistoli!

Nemilosrdná poprava usměvavé pumpařky Jany děsí nejen celé Mělnicko, policie... číst dále >

Články z Ona Dnes

Příběh Miloše: Exmanželka žárlí na mou přítelkyni, chce se vrátit

Ženil jsem se z lásky a věřil, že na celý život. A pár let to tak i vypadalo.... číst dále >

Deset tipů, jak nastartovat životní změnu a být zdravější

Cítit se dobře fyzicky i psychicky si přejeme určitě všichni. Někdy k tomuto... číst dále >