Reklama

Sirotčí důchod - co vše budu potřebovat?

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu

Migulka
Nováček 7 příspěvků 31.08.18 13:39
Sirotčí důchod - co vše budu potřebovat?

Ahojte holky, mám na vás dotaz. Zemřel mi tatínek a pobírala jsem sirotčí důchod po skončení střední školy jsem o sirotčí důchod přišla, ale teď budu nastupovat na Vysokou školu. Mohu si zažádat znovu a pokud ano, budu muset na OSSZ opět vyplnit formuláře a přinést všechny dokumenty nebo bude stačit když přinesu potvrzení o studiu?

Předem všem děkuji za radu, nevyznám se v tom, v té době mi to zařizovala mamina jelikož jsem nebyla plnoletá.

Reklama

Reakce:

Uživatel je onlinerokris
Kelišová 5983 příspěvků 31.08.18 14:21
@Migulka píše:
Ahojte holky, mám na vás dotaz. Zemřel mi tatínek a pobírala jsem sirotčí důchod po skončení střední školy jsem o sirotčí důchod přišla, ale teď budu nastupovat na Vysokou školu. Mohu si zažádat znovu a pokud ano, budu muset na OSSZ opět vyplnit formuláře a přinést všechny dokumenty nebo bude stačit když přinesu potvrzení o studiu?Předem všem děkuji za radu, nevyznám se v tom, v té době mi to zařizovala mamina jelikož jsem nebyla plnoletá.

Myslím, že vyplňovat znova nemusíš. Jen doporučuji vzít povrzení o studiu a zanést ho na soc.osobně.

Aletheia
Kelišová 6284 příspěvků 31.08.18 14:22

Musíš celou žádost podat znova kdyz si ho nějakou dobu neměla. Nestačí jen to potvrzení o studiu.

A budou to přepočítávat podle nových pravidel, takže se částka může lišit oproti tomu cos měla předtím.

Uživatel je onlinetininas
Zasloužilá kecalka 806 příspěvků 31.08.18 14:23
@Migulka píše:
Ahojte holky, mám na vás dotaz. Zemřel mi tatínek a pobírala jsem sirotčí důchod po skončení střední školy jsem o sirotčí důchod přišla, ale teď budu nastupovat na Vysokou školu. Mohu si zažádat znovu a pokud ano, budu muset na OSSZ opět vyplnit formuláře a přinést všechny dokumenty nebo bude stačit když přinesu potvrzení o studiu?Předem všem děkuji za radu, nevyznám se v tom, v té době mi to zařizovala mamina jelikož jsem nebyla plnoletá.

Ahoj,

zajdi si na OSSZ, kam spádově patříš a poptej se.

Chápu. Teoreticky už jednou vše potřebné doklady mamka dokládala, takže je tam někde mít musí, ale …

a/ Žádala Tvá mamka, ale ty jsi pro úředníky jiná osoba, takže budou chtít „založit“ novou složku - z toho vyplývá - vše od znovu.

b/ Jsi pro ně „specifický případ“. Brala jsi důchod, nebrala jsi důchod, zase ho chceš - to je pro některé úřednice už velká komplikace.

Počítala bych, že budou chtít všechny dokumenty znovu.

Moc Ti přeju, abych se mýlila.

Reklama

Váš příspěvek
Reklama

Reklama

Poslední články

Adopce na dálku a návštěva Bangladéše mě mnohé naučila, říká Věra Pilbauerová

Věra Pilbauerová změnila život bangladéšské dívce Líze, která by bez její... číst dále >

Máte doma nebezpečné hračky?

Nebezpečné hračky jsou zrádné především tím, že nejsou poznat na první pohled... číst dále >

Články z Expres.cz

Příběh auta Tomáše Řepky: Byl to dar pro Vlaďku, který ho asi dostane do kriminálu!

Ve čtvrtek v devět ráno začal u obvodního soudu pro Prahu 6 soud s Tomášem... číst dále >

Marcela Holanová (68): Jsem moc sexy na to, abych hlídala vnoučata

Marcela Holanová (68) je známá zpěvačka, jejíž jméno média dlouho skloňovala... číst dále >

Články z Ona Dnes

Sedm hříchů, které škodí pleti. Pozor na mačkání pupínků i dietu

Péče o pleť je pro většinu z nás každodenní součástí života. Často se však... číst dále >

KVÍZ: Vyznáte se ve zdravém stravování?

Češi stále tloustnou, a to i přesto, že je v obchodech dostatek zdravých... číst dále >