Reklama

Sirotčí důchod dovršení 18 let

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu

Eldorádo19
Povídálka 16 příspěvků 25.03.18 16:35
Sirotčí důchod dovršení 18 let

Dobrý den, pobírám sirotčí důchod z Rakouska a já se ptám, jak mám dosáhnout toho, aby chodil na můj účet nikoliv matky. S matkou nežijeme ve společné domácnosti a mám na to nárok. Jenže nevím na který úřad v Rakousku mám jít a popřípadě o jaký dokument se jedná… Jestli jde i stáhnout z netu a pak jen poslat poštou… Prosím o osobní zkušenosti a rady. Moc se mi hodí. Díky

Plus dotaz.. Jelikož toto moje matka neřešila a do mých 18 let nějaký ten rok ani neřešila papíry ohledně sirotčí, tak jsem cca rok a půl nic nedostala. Jak mám vyžádat o vyplacení zpětně?

Reklama

Reakce:

Jeremi
Kecalka 221 příspěvků 25.03.18 17:00

To je hodně specifická situace, se kterou asi málokdo tady bude mít zkušenost. Kdyby to bylo v ČR, tak bych věděla.
Máš nějaký papír (rozhodnutí), kterým byl sirotčí důchod přiznán? Nebo jsi schopná od mámy získat? Na tom bude určitě číslo jednací, pod kterým to vyřizovali, a s velkou pravděpodobností i kontakt na konkrétní úřad nebo dokonce příslušného referenta, který to má na starosti.
Německy umíš? Zkoušela sis k tomu něco vygooglit?
Jestli nemáš vůbec čeho se chytit, tak zkus napsat dotaz na kontaktní mail příslušného rakouského ministerstva (Bundesministerium für Arbeit, Soziales, Gesundheit und Konsumentenschutz), oni Tě už nasměrují dál.

Eldorádo19
Povídálka 16 příspěvků 25.03.18 17:07

@Jeremi
Matka vůbec spolupracovat nechce. Je psychicky labilní a o cokoliv ji žádat je zbytečné. Moje první myšlenka jak by to šlo, je si zajít na Finanzamt a tam požádat o dokument k tomu určený. Je to správný úřad? A nevíte číslo nebo název toho dokumentu? My v minulosti tento dokument poštou dostali, jenže matka to nějak neřešila.. Proto nám už rok nic nechodí. A potřebuji to vyplatit zpětně.

Jeremi
Kecalka 221 příspěvků 25.03.18 17:26

@Eldorádo19
A umíš teda německy nebo ne?
Pomohou Ti informace odtud?
https://www.help.gv.at/….270420.html
Jestli to správně chápu, měla by to mít na starosti PENSIONSVERSIC­HERUNGSANSTALT
pva-lsw@pensionsver­sicherung.at

Eldorádo19
Povídálka 16 příspěvků 25.03.18 18:13

@Jeremi německy přečtu. Mluvit moc ne. Ale děkuji za Link.

Reklama

Váš příspěvek
Reklama

Reklama

Poslední články

Jak probíhala stavba rodinného domu na klíč pro čtyřčlennou rodinu?

Čtyřčlenná rodina pana Nového toužila vyměnit byt v panelovém domě za vlastní... číst dále >

Do plavek s eMimino.cz: Zdravá budoucnost před námi

Všechno jednou končí... Nebo začíná? V posledním díle naší výzvy Do plavek s... číst dále >

Články z Expres.cz

Byla slepá, spalující a šílená, říká o lásce k ženatému Štaidlovi Zelenková

Od mládí byla rebel a bohém se vším všudy. Zpěvačka Jitka Zelenková (68)... číst dále >

Britové mají nový idol. Proč Harry s Meghan nahradili Williama a Kate?

Od svatby prince Harryho a Meghan Markle neřeší Britové nic jiného než tuhle... číst dále >

Články z Ona Dnes

Kvůli extrémní chuti k jídlu váží roční holčička čtyřiadvacet kilo

Chahat Kumarová z Indie váží v pouhých šestnácti měsících neuvěřitelných... číst dále >

Imunoložka: Nežvýkáme proutí, ale spolkneme acylpyrin. Šetříme přírodu

Od ambiciózního projektu, jak léčit rakovinu pomocí vakcín na bázi... číst dále >