Sirotčí důchod při PP a kombinovaném studiu

Anonymní
4.5.21 00:34

Sirotčí důchod při PP a kombinovaném studiu

Dobrý den, potřebuji pomoc…Je mi 23 let a beru sirotčí důchod poněvadž studuji na VOŠ ve 3. ročníku. Od září chci nastoupit do pracovního poměru, ale zároveň chci jít na kombinované studium dodělat si bakaláře. Tudíž mi nárok na sirotčí zaniká. Můj dotaz zní, zda si můžu ponechat sirotčí když si podám někam přihlášku na prezenční studium, jen abych měla potvrzení o studiu. Já osobně sirotčí nepotřebuji, ale moje mamka by tím ztratila nárok na vdovský..Takže bych měla PP, kombinované studium a potvrzení o prezenčním studiu..

• Citovat
  • Nahlásit
Napsat příspěvek

Reakce:

Velikost písma:
6859
4.5.21 00:44

A na to prezenční studium budeš chodit? Nebo jak chceš plnit povinnosti, které z denního studia vyplývají?

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
106
4.5.21 01:24

Potvrzení o prezenčním studiu budeš mít maximálně na semestr/půlrok. Potom tě ze školy vyhodí když tam chodit nebudeš. Takže tím vyřešíš jenom 5 měsíců a pak už bez důchodu :nevim:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
7981
4.5.21 05:20
@Anonymní píše:
Dobrý den, potřebuji pomoc…Je mi 23 let a beru sirotčí důchod poněvadž studuji na VOŠ ve 3. ročníku. Od září chci nastoupit do pracovního poměru, ale zároveň chci jít na kombinované studium dodělat si bakaláře. Tudíž mi nárok na sirotčí zaniká. Můj dotaz zní, zda si můžu ponechat sirotčí když si podám někam přihlášku na prezenční studium, jen abych měla potvrzení o studiu. Já osobně sirotčí nepotřebuji, ale moje mamka by tím ztratila nárok na vdovský..Takže bych měla PP, kombinované studium a potvrzení o prezenčním studiu..

Ty jsi hlava, ale vyřeší se tím jen půl rok. Pak tě vyrazí a jsi tam kde předtím.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
63691
4.5.21 06:06

Ne, nemůžeš. To by pak mohl udělat každý.. Musíš studovat, ne, že se jen prihlasis

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
94
4.5.21 06:10

Také sem řešila - už hodně let zpět 😀 nakonec sme to vyřešili s nastávajících zaměstnavatelem, že sem do konce školy pracovala na DPP, na klasické HPP sem najela po škole. Byla s ním ale výborná domluva a hned pochopil co potřebuju :wink:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
3415
4.5.21 06:20

Ať žijou vychcánci.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
34266
4.5.21 06:56

Nenávidím tyto vychcanky. Pořád se tu nadává na matky rádoby samozivitelky, ale jak se ochcavaji sirotčí důchody, je mnohem větší kalibr.
Tito lidi klidně studují každý rok na jiné škole jen proto, aby důchod dostali.
Někde se i u denních studentů počítají kredity jednou za rok, teď při pandemii všude a mají to tak i studenti denního, co mají IVP. Takže k vůli důchodu, který se každý rok valorizuje, to podstoupí hodně lidí.

Z mého podhledu se stát o siroty stará až nepřiměřeně moc a v podstatě nejsou žádné mantinely, jak jim v podvádění zabránit.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
12365
4.5.21 07:45

Maminka musela počítat s tím, že ztratí nárok na vdovský důchod. To není tvoje starost.
Pokud budeš u maminky i nadále bydlet, budeš ji přispívat.
Pokud ne, maminka je připravena to zvládnout sama, ne?

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
321
4.5.21 08:12

Co to je za nesmysl? Vdovsky duchod snad pobira protoze je vdova. Ten nalezi ji, bez ohledu na to zda ty studujes nebo ne. Ofkdy je vdovsky duchod vazan na sirotci? Moje babicky pobiraji obe vdovske duchody bez ohledu na jine davky.
Tobe samozrejme narok na sirotci zanikne jakmile nastouois na HPP, ale matce vdovsky stale zustava. Leda, ze by manzel znovu ozil, jinak nerozumim tomu proc by ji ho mely sebrat.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
134
4.5.21 08:15

Není to stejně tak, že jakmile budeš samostatně výdělečně činná (v pracovním poměru na hlavní pracovní poměr), tj. zaměstnaná, tak si můžeš studovat klidně deset škol prezenčně najednou, tak na sirotčí důchod nárok zanikne tak jako tak?

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
28612
4.5.21 08:20
@nikive píše:
Co to je za nesmysl? Vdovsky duchod snad pobira protoze je vdova. Ten nalezi ji, bez ohledu na to zda ty studujes nebo ne. Ofkdy je vdovsky duchod vazan na sirotci? Moje babicky pobiraji obe vdovske duchody bez ohledu na jine davky.
Tobe samozrejme narok na sirotci zanikne jakmile nastouois na HPP, ale matce vdovsky stale zustava. Leda, ze by manzel znovu ozil, jinak nerozumim tomu proc by ji ho mely sebrat.

Duchodci to mají jinak. Její matka bude brát vdovský jen tehdy, když bude dítě studovat.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
12365
4.5.21 08:26

@nikive pouze do nezaopatrenosti dětí :roll:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
21122
4.5.21 08:28
@nikive píše:

Ty píšeš nesmysly. Vdovský důchod zůstává trvale jen důchodcům. Jinak rok a konec nebo musíš mít studující děti. Takže zakladatelka píše pravdu.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
479
4.5.21 08:28

Jen si dej pozor, aby jsi si souběžným studiem, které nemáš v plánu řádně ukončit zbytečně nezavařila pro případné prodloužení studia vysněného oboru. Veškeré tvé studium je zapsáno v matrice studentů a aby jsi si pak případné prodloužení studia nemusela platit…
@Pears206 Vidíš a tak samo se „obchcávají“ i alimenty, jen sirotčí důchod nejpozději v 26 končí, takže ta regulace tam nějaká je ;)

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Mohlo by vás zajímat

Mohlo by vás zajímat