Sirotčí důchod při služebním poměru PČR

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu
MusicianFIt
Nováček 8 příspěvků 31.08.19 14:52
Sirotčí důchod při služebním poměru PČR

Zdravím všechny.
Měl bych dotaz.
Zjistil jsem, že do teďka jsem pobíral sirotčí důchod, který si nicméně matka nechala posílat na svůj účet a nyní tedy, že bych si ho mohl nechat posílat na svůj :D. Ta částka mě zaujala- cca 7000 kč :). Dočasně ho zastavili, protože musím odevzdat potvrzení o studiu.
V říjnu nastupuji na VŠ ale ještě rok budu dodělávat poslední ročník sš ( konzervatoř je na 6 let). VŠ budu studovat na denním.
Na začátku června jsem začal pracovat u PČR. Na českou správu sociálního zabezpečení jsem to zatím nenahlásil, ale brzy nahlásím a zároveň jim předám potvrzení o studiu na VŠ.

Chtěl bych se zeptat, zda někdo nevíte, jestli ta služba u PČR je problém. Jestli by to znamenalo permanentní zastavení toho důchodu. Ptám se abych pak nebyl zklamaný :D.
Díky moc :).

Stránka:  1 2 3 Další »
Reakce:
vokishka
Neúnavná pisatelka 15598 příspěvků 31.08.19 16:24

Jak někdo může stíhat zaměstnání u policie a zároveň denní studium?

MusicianFIt
Nováček 8 příspěvků 31.08.19 16:28
@vokishka píše:
Jak někdo může stíhat zaměstnání u policie a zároveň denní studium?

V pohodě- na vš mám vyučování jenom zpravidla odpoledne.
V práci jsem většinou jenom dopoledne a kolem oběda můžu domů :D Ale ne vždycky to tak je.

Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 31.08.19 16:41

@MusicianFIt Nerozumím, jak můžeš studovat VŠ a SŠ zároveň. Ty už jednu SŠ mas hotovou? Jinak by tě k PČR nevzali, bez maturity. A nechápu ani tvé služby do oběda :think:

MusicianFIt
Nováček 8 příspěvků 31.08.19 16:46
@Anonymní píše:
@MusicianFIt Nerozumím, jak můžeš studovat VŠ a SŠ zároveň. Ty už jednu SŠ mas hotovou? Jinak by tě k PČR nevzali, bez maturity. A nechápu ani tvé služby do oběda :think:

Tak jo- vysvětlím.

Dokončuji individuálně konzervatoř, maturitu mám již rok za sebou. Po dokončení 6. ročníku získám absolutorium.
U PČR pracuji v útvaru Hudba hradní stráže a Policie ČR jako saxofonista :D.
Pokud nemáme zkoušku orchestru nebo nemáme zájezd, stačí, kde se jen zapíšu že tam jsem, třeba chvilku pocvičím na nástroje, půjdu do služební posilovny, na oběd a můžu jít domů :D.

Jeremi
Zasloužilá kecalka 608 příspěvků 31.08.19 16:57

Pokud studuješ v řádném denním prezenčním studiu, tak výkon výdělečné činnosti není překážkou a o sirotčí důchod nepřijdeš.

Máma Ti nikdy neřekla, kolik ten důchod je? Jsi přece potvrzení ze školy musel dodávat na ČSSZ už dřív. A od plnoletosti chtějí komunikovat přímo s tím dítětem, ne s matkou. :nevim:

MusicianFIt
Nováček 8 příspěvků 31.08.19 17:20

@Jeremi
Situace se má tak, že já jsem skutečně dosud o ničem nevěděl- občas řekla, že ode mě potřebuje potvrzení o studiu na sociálku, a něco s vdovským příspěvkem. Ale nezmínila se, že nějaké peníze jsou i pro mě :D. Nikdo se mnou v ničem nekomunikoval.

bonika69
Kecalka 120 příspěvků 31.08.19 17:27

Taky to tak syn má. Studuje VŠ a zároveň pracuje a sirotčí mu chodí. Ale jen do 26 let. Každý rok musíš donést potvrzení na sociálku a zrovna jim tam dej své číslo účtu a potvrzení banky, že ten účet je opravdu tvůj. Na jejich stránkách je na to tiskopis. Tohle je už pár let s tím účtem, to si moc nepamatuju.
Můžu se ještě zeptat na tu konzervu? Dcera by chtěla jít. Dá se už v páťáku zároveň studovat VŠ? Stíhají to děcka, nebo je lepší počkat až po absolutoriu? A co studium, je to těžké nebo v pohodě? Díky za jakékoli info, moc o konzervatoři nevíme a neumím si to vůbec představit.

cecetka
Echt Kelišová 8748 příspěvků 31.08.19 17:27

@MusicianFIt Napred si zjisti, zda splnujes definici nezaopatreneho ditete. Tim, ze jsi ve sluzebnim pomeru, tak uz mozna ne. Nevim. Sluzebni pomer a denni studium se samozrejme nevylucuje. Pokud uz nejsi nezaopatrenym ditetem (uz jsi zamestnany a mas prijem), pak nemas na sirotci duchod narok. Pokud ho dale pobiras, dopoustis se trestneho cinu nezakonneho obohaceni (za to te ze sl. pomeru propusti). Kecy, ze jsi netusil, ze mas priznany sirotci duchod, si nechej pro blbce. Pokud jsi sirotek, pak vis, ze ho priznany mas. Od 18 let uz je to tva odpovednost, ne odpovednost tve matky.

Shrnuto: Jsi skutecne nezaopatrenym ditetem, ktere splnuje podminky pro vyplaceni sirotciho duchodu, kdyz jsi prislusnikem bezpecnostniho sboru ve sluzebnim pomeru?

cecetka
Echt Kelišová 8748 příspěvků 31.08.19 17:32

$ 12 zakona o SSP:
(1) Za soustavnou přípravu dítěte na budoucí povolání se považuje:
a) studium na středních a vysokých školách v České republice, s výjimkou
1. studia za trvání služebního poměru,

Jeremi
Zasloužilá kecalka 608 příspěvků 31.08.19 17:48
@cecetka píše: $ 12 zakona o SSP:

Tak o téhle výjimce jsem teda taky netušila. :-O
@MusicianFIt Došla bych se poradit s příslušnou referentkou na ČSSZ a možná i zvážila, jestli by nebylo výhodnější mít místo služebního poměru pracovněprávní.

Mysticlipstick
Ukecaná baba ;) 1461 příspěvků 31.08.19 17:49
@MusicianFIt píše:
Zdravím všechny.
Měl bych dotaz.
Zjistil jsem, že do teďka jsem pobíral sirotčí důchod, který si nicméně matka nechala posílat na svůj účet a nyní tedy, že bych si ho mohl nechat posílat na svůj :D. Ta částka mě zaujala- cca 7000 kč :). Dočasně ho zastavili, protože musím odevzdat potvrzení o studiu.
V říjnu nastupuji na VŠ ale ještě rok budu dodělávat poslední ročník sš ( konzervatoř je na 6 let). VŠ budu studovat na denním.
Na začátku června jsem začal pracovat u PČR. Na českou správu sociálního zabezpečení jsem to zatím nenahlásil, ale brzy nahlásím a zároveň jim předám potvrzení o studiu na VŠ.Chtěl bych se zeptat, zda někdo nevíte, jestli ta služba u PČR je problém. Jestli by to znamenalo permanentní zastavení toho důchodu. Ptám se abych pak nebyl zklamaný :D.
Díky moc :).

Problem to muze byt tehdy, kdyz ti vznikne ucast na socialnim pojisteni. Vznikne?

Mysticlipstick
Ukecaná baba ;) 1461 příspěvků 31.08.19 17:55
@Jeremi píše:
Pokud studuješ v řádném denním prezenčním studiu, tak výkon výdělečné činnosti není překážkou a o sirotčí důchod nepřijdeš.Máma Ti nikdy neřekla, kolik ten důchod je? Jsi přece potvrzení ze školy musel dodávat na ČSSZ už dřív. A od plnoletosti chtějí komunikovat přímo s tím dítětem, ne s matkou. :nevim:
@cecetka píše: $ 12 zakona o SSP:

Tak tohle jsem take nevedela :) pro mne novinka, diky…

cecetka
Echt Kelišová 8748 příspěvků 31.08.19 17:56

@MusicianFIt A pokud nejsi nezaopatrenym ditetem, tak tva mama nema narok na odpocet dane na tebe.

To vse si zjisti na CSSZ, jak radi @Jeremi

cecetka
Echt Kelišová 8748 příspěvků 31.08.19 17:57
@Mysticlipstick píše:
Problem to muze byt tehdy, kdyz ti vznikne ucast na socialnim pojisteni. Vznikne?

Podle me se mu asi ze sluzebniho prijmu zdravotni a socialni strhava. Staci, kdyz se podiva na vyplatni listek.

Stránka:  1 2 3 Další »
Váš příspěvek
Reklama