Šitá děloha po prvním porodu, teď druhé těhotenství 32tt

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu
Anet 123
Povídálka 45 příspěvků 12.06.19 00:30
Šitá děloha po prvním porodu, teď druhé těhotenství 32tt

Ahoj holky, prosím o Vaši zkušenost, doufám, že se mezi vámi najde nějaká, co má ( měla ) podobný problém a strach. Čekám druhé miminko, po 5 a půl letech. Po prvním porodu mě museli uspat a sešít dělohu, dcera mě potrhala. Teď jsem v 32tt s druhou holčičkou, a začínám mít velký strach, nevím jak to popsat, ale mám pocit že se tam něco děje a já se o sebe hodně bojím, skrze svou první dceru. Tak teď k tématu : bolí mě jakoby nad pupkem ale uvnitř, bolest je asi jako bych se řízla žiletkou a pak to ponořila do vody, ( štípání ) mám strach aby mi nepraskali jizvy v děloze. U tohoto těhotenství mám uplně jiné bříško, u první jsem měla velké a do bok7, tohle mám uplně do špičky a dolů, takže mě malinká tlačí pěkně na pupek, kde se mi do toho napíná jizva po slepáku ( laparoskopicky ) ale to uz je xxx let a u prvni s jizvou problem nebyl, takze to uz tak neřeším.. Prosím, je tu nějaká mamina, co měla stejnej problém? :( doktorovi jsem se to snažila říct, ptala jsem se, jestli by to mohlo prasknout, na to mi řekl, že za normálních okolností by to rupnout nemělo 8o a když jsem mu řekla že mě v tom břichu práve občas zabolí jako kdybych se řízla žiletkou, tak mi řekl že to ale nemusi nic znamenat :nevim: ach jo. Mám strach. A iž tuplem z porodu, první byl hroznej a do toho tento strach, dobře, když ustojím a vše vydrží vcelku do porodu, tak co potom ty jizvy při porodu? Při tlačení apod? V děloze bych měla mít 48 stehů, jestli si dobře pamatuji. Nevím co mám dělat, bojim se jak poznám, kdyby mi.to teď v tom břichu praskalo? :roll: :think: prosím, přidejte zkušenost. Děkuji :andel:

Přečtěte si článek: Jak probíhá 32. týden těhotenství?

Reakce:
Uživatel je onlineJanli
Echt Kelišová 8925 příspěvků 12.06.19 00:50

Já jsem po akutním císaři a ruptuře dělohy u prvního dítěte. Mám ji vyšívanou jak hanáckej kroj a druhý dítě jsem porodila přirozeně. Rodila jsem normálně, protože to bylo předčasně. Kdybych rodila v termínu, tak rodím císařem. Nejlíp uděláš, když si domluvíš schůzku v porodnici, kde jsi rodila, necháš si tam zkontrolovat jizvu, probereš s nimi jak poznat blížící se průšvih a eventuální možnosti porodu. Když budou mít v ruce tvůj záznam z porodu, bude to jednodušší. Bolesti jsem měla celý těhotenství, spíš bych je připisovala přesouváním orgánů a svalů, ale je lepší to nechat zhodnotit ultrazvukem. Aspoň se hodíš trochu do klidu.

Anet 123
Povídálka 45 příspěvků 12.06.19 00:59

@Janli děkuji za odpověď, no já jsem právě myslela, že mě můj gynekolog pošle do Trutnova kde jsem rodila aby mě zkontrolovali. Ale vubec nic. Taky jsem se ho ptala na císaře. Řekl mi že jsem celkově zdravá ( až na štítnou žlázu ) tak že budu rodit přirozeně. Nevím no, docela mě jeho jednání překvapilo, čekala jsem, že mě někam pošle, nebo jizvu nechá zkontrolovat. Když tak premýšlím, radši bych šla do císaře, a to.jsem vždycky byla proti tomu, ( tedy, pokud nebyl nutný )

Aduš8
Závislačka 4950 příspěvků 12.06.19 06:34

Tak každá žena, která porodí císařem má dělohu sešitou a většina z nich další dítě v pohodě donosí. Navíc jsi po prvním porodu už dost dlouho. Doktor ti určitě dělá UTZ?, nebo? Já jsme rok a půl po císaři, v 8.měsíci a občas mě v místě jizvy taky zabolí takovou ostrou bolestí, minule mě ohnula až do předklonu. Vše je ale v pořádku.

Anet 123
Povídálka 45 příspěvků 12.06.19 07:52

@Aduš8 jojo UTZ dělá, ale takovou rychlovku, kamaradka měla to samý, taky ji tam štípalo a pálilo, tak to řekla doktorovi a ten ji poslal do nemocnice na vyšetření, aby ji jizvu zkontrolovali. Zjistili ze se jí hodně napíná a musela na předčasný porod císařským řezem v 37tt. Tak jsem to taky řekla svýmu doktorovi, ale ten mě nikam neposlal. Jen řekl, že za normalnich okolností by to rupnout nemělo. Já císaře neměla, já se celá u porodu potrhala, pak mě ihned uspali. No nejspíš se budu muset modlit a čekat do porodu, a pak to ještě rychle říct před porodem v nemocnici. Děkuji za tvou zkušenost

Aduš8
Závislačka 4950 příspěvků 12.06.19 07:58

@Anet 123 já chápu tvoje obavy, ale pokud si to sám kontroluje, tak bych byla v klidu. Ne všichni doktoři UTZ dělají a ona to rychlovka je, můj taky kontroluje jen čípek, koukne na jizvu a změří, jak malá roste. Je to otázka minutky. Nemyslím si, že by si troufnul něco zanedbat. Mám v tomhle těhotenství taky úplně jiné stavy, břicho mě bolí, občas tvrdne. Pořád se obávám, že malá půjde ven dřív, i když mám plánovaného císaře na 38tt. A ten tah, co popisuješ v prvním příspěvku je hrozný. Už zvažuji, že si budu břicho podvazovat šátkem.

Anet 123
Povídálka 45 příspěvků 12.06.19 08:10

@Aduš8 no on mi nikdy jizvu nekoukal. Myslela jsem, že když mu to řeknu tak mi. řekne ať se položím a že se koukne. Ale vubec nekoukal. Vždy jsem mu věřila, ale teš se opravdu bojím. Jojo, tak to chápu, no na jednu stranu závidím císaře, já budu rodit normálně, zase…no to je další trauma, po tom prvním se už fakt bojím. No viď, já vypadám jak s trojčatama, a to jsem teprve 32tt, taky mám pocit že pujdu drív, a do toho ty vedra, fuj.. No hrůza..ať už to mám všechno za sebou :srdce: :roll:

Váš příspěvek
Reklama