Šití na stroji - sháním rady a nápady od zkušenějších

Fotoalbum tématu (4) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu
Ráchelia
Zasloužilá kecalka 971 příspěvků 29.10.14 16:10
Šití na stroji - sháním rady a nápady od zkušenějších

Ahoj holky, z dlouhé chvíle na mateřské a taky pro „zrelaxování“, když dítě spí, jsem začala šít. Jsem úplný začátečník, něco málo jsem nastudovala z netu, taky jsem úspěšně vybrala šicí stroj, ušila několik moc hezkých čepiček a šátečků, ale tak nějak mě nenapadá, co dál. Nechci se pouštět do velkých věcí, když jsou v dnešní době tak levné a navíc si ještě tolik nevěřím ;) spíš něco pro děti, pro radost, výzdobu, ale i nějaké drobnosti, co se dají nosit…Budu moc ráda za Vaše tipy, střihy a nápady…
Mám kluka 2leťáka a druhého ještě v břichu, kdyby Vás něco pro ně napadlo ;)
Taky mě zajímá z jakých látek nejčastěji šijete a kde je kupujete.
Popř. předám tipy co jsem ušila, čepice s šátkem (úplet+fleese), zavinovačku z fleesu, dečku a polštářek do kočárku..

Stránka:  1 2 3 Další »
Reakce:
Lucka_ova
Kecalka 465 příspěvků 29.10.14 16:17

Ahoj, já jsem na tom podobně, šicí stroj jsem dostala loni na Vánoce :-) Mám dva kluky, tak většinou šiju pro ně - různé fleecové tepláky, starší syn miluje Mickey Mouse, tak čepici s oušky, zkoušela jsem i softshellové kalhoty, v létě jsem jim ušila z bavlněného úpletu tílka. Ted tu mám připravené a nastříhané maňásky :-) Sem tam si šiju i něco pro sebe - letní sukni, jednoduché šaty a hlavně spoustu věcí do domácnosti - prostírání, závěsy, chňapku apod. Už se těším na Vánoce, to se vyřádím :-)

Ráchelia
Zasloužilá kecalka 971 příspěvků 29.10.14 16:27

@Lucka_ova Chňapka, ta mě nenapadla a mám takové škaredé modré co neladí ke kuchyni :) To je fajn nápad :kytka: A kalhoty se ti povedly? Já se trochu bojím těch velkých věcí, abych zbytečně nezkazila kus látky, která taky není zrovna levná, na něco co se nebude dát nosit… A látky kupuješ teda kde? Já jsem brala jen jednou a to na netu na dumlatek.. Taky mám trochu zmatek v těch látkách, asi je to blbý dotaz, ale to se šije většinou vše z úpletu? :oops: (kromě ubrusů a prostírání, to je mi jasné :) )

Novire
Neúnavná pisatelka 19919 příspěvků 29.10.14 16:31

Pokud umíte anglicky, doporučuju pinterest.com.

hledejte
sewing tutorial for beginners
sewing projects for beginners
 apod.

Taky je tam spousta návodů jak na šití.

pro inspiraci- co mám uoloženo já:
http://www.pinterest.com/…ials-i-like/
http://www.pinterest.com/…ewing-ideas/
 http://www.pinterest.com/…o-tutorials/

Hodně radosti u šití :-)

Bábi Zlopočasná
Generální žvanilka 20738 příspěvků 29.10.14 16:32

Ja neviem ci to nebudes povazovat za „prilis velke“.. ale ja som si obkreslila dupacky a kupovane laclacky, a popresivala som svoje a tatove vyradene mikiny a stare nohavice na laclacky pre decka. Ono na detoch sa nejaky ten krivy sev strati, ked sijes pre dost male tak to musis urobit vacsie - aby sa mohlo hybat, a aby sa do toho vosla plienka… pravda, trosku opruz bez rozopinania medzi nozickami - tak dobra nie som :oops: - ale zase hromada usetrenych prachov, pretoze za hrubsie nohavicky si uz v obchode nechaju zaplatit. Az na to, ze som mala cierne a tmavomodre slecny :oops:

Pripadne pozri strih na kosielku/kabatik s raglanovymi rukavmi - to sa sije ‚samo‘.

Bábi Zlopočasná
Generální žvanilka 20738 příspěvků 29.10.14 16:37

Pozerala som ze si z Kromeriza, skus sa prejst po meste, po kamennych obchodoch. Ja nedam dopustit na Brnensky KARS, v lete som tu kupila za 90 korun nadhernu hrubsiu lnenu latku, 150 cm na sirku - vzala som rovno 4 metre, co na tom ze je tehlova, uz z nej mam troje nohavicky pre slecny :oops: a teraz v jeseni sice zelenohnedy makky praci kord, s damaskovym ‚vtlacenym‘ vzorom, tiez 90 korun meter… mali to byt saticky, ale nedostala som sa k sitiu, tak z toho akurat patlam podsite nohavicky do tej sloty vonku.

AniNevim
Neúnavná pisatelka 16985 příspěvků 29.10.14 16:42

@Ráchelia Ahoj, take se pridam, jestli mohu. Ja jsem dostala sici stroj predcasne od jeziska, tak jsem „uplne v plenkach“. Mam 3 leteho kluka a miminko tesne pred vylodenim :-)
Zatim jsem si usila prsni vlozky (jestli chces, dohledam navod) a 2 detske kapsare.
Na takove krasne vyrobky jako mas ty, zatim nemam.
Kdybys mela navod na ty cepicky z fotky, byla bych moc vdecna.
Momentalne se odhodlavam potahnout popraskanou prebalovaci podlozku laminovanou bavlnou.

luckacka
Kecalka 162 příspěvků 29.10.14 16:43

Ahoj, ja se chystam na takovou hraci deku, flees koupim v ikei, maji tam deky tusim 130×160 za 99,– a kousek bavlny zas tak drahy neni, par zbytku stuzek mam doma…https://w­ww.malvik.cz/BIO-zivotni-styl/hracky/Snooze-baby-Velka-hraci-deka-z-BIO-bavlny-Cheerful-Playing

Treba se bude hodit pro inspiraci :)

Ráchelia
Zasloužilá kecalka 971 příspěvků 29.10.14 16:46

Děkuji za nápady, škoda jen, že jsem nedávno vše nepotřebné ze šatníku vyřadila…Tudíž není co přešívat :)
Látky jsem radši brala na netu, přišlo mi to levnější a je to ve větším klidu, malý spí několik hodin… Jsme z menšího města, ne přímo z Kroměříže, takže takový ýběr není..A když s ním jdu do obchodu je to horor ;)…ALe musím se někdy vydat i tak nakoupit látky osobně…

@Bábi Zlopočasná Jen jsem nepochopila, kde můžu vidět ten střih na košilku/kabátek a nevím ani, co jsou to raglanové rukávy…

Bábi Zlopočasná
Generální žvanilka 20738 příspěvků 29.10.14 16:49

Alebo nohavice do gumy su genialne lahke. Poloz teplaky na latku, obkresli - oblucik v rozkroku je ta dolezita vec. Potom na boku, tam kde ma adidas pruhy, pridaj tak 1 cm, hore na pase pridaj asi 2 cm - na prelozenie a vytvorenie tunelu na gumu. A mas strih.

Ja som este zistila, ze sice mozes nechat ked prisivas tunel tak 2 cm nezasite, aby si mala kade tu gumu natiahnut, ale krajsie vyzera, ked vysijes dlhu gombikovu dierku na tu stranu, co sa prehne (aby ju nebolo vidiet) a tunel presijes cely koldokola.

Jo, a v jednej galanterke mi poradila predavacka vychytavku na tu gumu - vyrabaju taku s gombikovymi dierkami. No a do nej staci kupit gombik na postelne pradlo, ten co sa dava na obliecky s dierkami z oboch stran. No a potom uz len podla potreby prekladas gombik.

Uživatel je onlinematkabagristy
Vesmírná mluvilka 33580 příspěvků 29.10.14 16:51

Já jsem hodně šila v minulém století- proto, že se v obchodech nic koupit nedalo. Našla jsem si střih v časopise, upravila podle sebe a jela jsem. V současnosti používám stroj na opravy a občas musím něco ušít třeba do školky.

Bábi Zlopočasná
Generální žvanilka 20738 příspěvků 29.10.14 16:53

Raglanovy rukav je taky, na ktorom nemusis sit ziadne oblucky… napriklad tento damsky svetrik - takze rozmery neber v uvahu ;)

http://www.pleteni.eu/…15-strih.gif

Obkresli triko co pouzivas, pridaj na svoch pol az jeden cm aby si dosiahla volu a lahke obliekanie… a mas. Ja som takto posila kabatiky z ikea deky do piesku :oops:

Bábi Zlopočasná
Generální žvanilka 20738 příspěvků 29.10.14 16:54
@blecha72 píše:
Já jsem hodně šila v minulém století- proto, že se v obchodech nic koupit nedalo. Našla jsem si střih v časopise, upravila podle sebe a jela jsem. V současnosti používám stroj na opravy a občas musím něco ušít třeba do školky.

Ja ked som v lete dovybavovala skrinu stvorrocnej slecne, tak som sa po skontrolovani obsahu penazenky rada otocila na sijaci stroj. A to nehovorim teraz o zime :oops:

Uživatel je onlinematkabagristy
Vesmírná mluvilka 33580 příspěvků 29.10.14 16:58
@Bábi Zlopočasná píše:
Ja ked som v lete dovybavovala skrinu stvorrocnej slecne, tak som sa po skontrolovani obsahu penazenky rada otocila na sijaci stroj. A to nehovorim teraz o zime :oops:

Na zimu jsem dítě vybavila asi za 3 stovky z druhé ruky- značkové funkční oblečení. Odhaduji, že nejméně tolik by mě vyšel jen materiál (vždyť zip třeba stojí stovku).

Ráchelia
Zasloužilá kecalka 971 příspěvků 29.10.14 17:00

Děkuji moc za tipy, určitě využiji.
Ještě se mi oplatila jedna věc - když jsem sháněla ty látky, objevila jsem v Tescu slevu na deky, fleesové. Veliký rozměr a za 49Kč!!(asi 170cm x 130cm). Přitom normálně to není cena ani za půl metru fleesu. Na ten začátek úplně super, bohužel měli poslední za tu cenu, tak jsem vzala ještě jinou asi 139Kč, to už není taková bomba. Ale mám je už obě rozšité a ani by tolik nebolelo, kdybych něco zkazila.
Takže pokud chodíte do Tesca, mrkněte. (já to mám bohužel z ruky a dostanu se tam vyjímečně. Ale snad je ještě někdy stihnu :) )

Stránka:  1 2 3 Další »
Váš příspěvek
Reklama

Poslední články

Blíží se zápisy do prvních tříd. Na co se připravit?

Po celý duben budou probíhat na státních i soukromých základních školách... číst dále >

5 netradičních jarních tipů co podniknout v Praze

Rozhodli jste se na počátku jara navštívit hlavní město? Stověžatá Praha... číst dále >

Články z Expres.cz

Hrad ve skále, který chátrá. Jaký je příběh Krejčířovy vily a proč se ji lidé bojí koupit?

Kdysi to v honosné a vysokou zdí opevněné vile tyčící se nad městečkem... číst dále >

Seznamte se, tohle jsou opilci a smolaři na Českých lvech.

Největší společenské událost je za námi a už jsou známi vítězové, kteří... číst dále >