Šití nosícího šátku

223
19.7.21 11:15

Šití nosícího šátku

Ahojte, je tu nějaká maminka švadlenka, která si sama ušila nosící šátek a mohla by mi poradit? Nenechaly jste si náhodou vzor, nebo info jak dlouhou látku atd? Děkuju ❤️

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Napsat příspěvek

Reakce:

Velikost písma:
51992
19.7.21 11:21
@Asiina píše:
Ahojte, je tu nějaká maminka švadlenka, která si sama ušila nosící šátek a mohla by mi poradit? Nenechaly jste si náhodou vzor, nebo info jak dlouhou látku atd? Děkuju ❤️

Co na tom chceš šít? 8o

Šátky sem měla, šila sem jen ring sling. No šila. Rozstřihla šátek na dva kusy a přišila kruhy :mrgreen:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
20168
19.7.21 11:22
@Asiina píše:

Já nešila ale délka nosícího šátku se dělá podle postavy. já nosím 6ku a široký je 70 cm. Materiál podle toho, co konkrétně chceš. V nosících skupinkách poradí. Jinak jsem koupila za pár korun už zanošený bazarový a super.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
51992
19.7.21 11:24

@Asiina
Nejdůležitější je stejně látka. Z čeho to chceš šít?

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
223
19.7.21 11:29

@Baba ty kruhy právě nechci, ale ty šátky bývají zkosené, ať se lépe vážou. Ale naživo jsem viděla snad jenom jeden šátek, takže moc nevím 😃
Chci ze 100% bavlny, nechci ten pružný typ

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
223
19.7.21 11:32

Teď koukám na stránku s šátkama, když si vezmu látku, aby z toho byl šátek 4,2 m na délku a 0,7 m na šířku, tak by měl být asi dobrý, nosím velikost 38?

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
9192
19.7.21 11:34

@Asiina nechápu, když jsi ani žádný neviděla na živo, tak podle čeho víš, jakej chceš? :think:

A ta látka musí mít nějakou pevnost a hustotu. Jinak ti ten šátek hnedka se bude trhat a brutálně zařezávat do ramen a určitě ber větší šátek než přesně na velikost.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
31840
19.7.21 11:40

@Asiina chystáš se šátek na nošení dítěte šít z metráže? To nebude fungovat. Nosící šátky mají jinou vazbu, než bavlněný plátno na ubrus. To nenapodobíš :nevim: A neušetříš už vůbec, musí být vysoká gramáž, to není jen tak, že si koupíš 5 metrů v galanterii. Zanošený kvalitní šátky se prodávají v bazaru za pár stovek :dance:

Příspěvek upraven 19.07.21 v 14:29

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
51992
19.7.21 11:42
@Asiina píše:
@Baba ty kruhy právě nechci, ale ty šátky bývají zkosené, ať se lépe vážou. Ale naživo jsem viděla snad jenom jeden šátek, takže moc nevím 😃
Chci ze 100% bavlny, nechci ten pružný typ

Radši šátek kup. Ne každá látka je vhodná, a když si žádný šátek neměla, nepoznáš to.

Klidně bazarový.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
20168
19.7.21 11:42
@Asiina píše:
Chci ze 100% bavlny, nechci ten pružný typ

No, nechci ti do toho kecat. ale najdi si místní nosící skupinku na FB a tam ti poradí. Zapůjčí, ukážou vázání.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
223
19.7.21 11:51

@Cenarius no buď jsou pružné, nebo nepružné a vím, že chci ten nepružný 😃
@Fiducia mě o tu cenu ani tak nejde, ale ráda šiju, tak pokud bude možnost, chci si ho ušít 😊
Díky za rady 😊

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
31840
19.7.21 11:56

@Asiina nedoporučuju. Ve vší úctě, nic o tom nevíš. Bude to tebe řezat v ramenou, pro dítě je to vysloveně nebezpečný. Šátek pruží metráže ne. A tak dále, těch důvodů je mnoho. Ušij tepláky bez ťapek, ušij si vodící bundu, ale šátek kup.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
4271
19.7.21 11:59

@Asiina nejde o pružnost a nepruznost jako takovou. Mluvíš o pružných satcich na novose, to chápu, ze nechceš, ale i normální šátek musí mít určitou pružnost a hlavně vlastnosti. Když to usijes z běžné metráže, tak to nebude pohodlné, nebude to plnit svou funkci a od noseni te to akorát odradí :)

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
20168
19.7.21 12:07
@Asiina píše:
@Cenarius no buď jsou pružné, nebo nepružné a vím, že chci ten nepružný 😃
@Fiducia mě o tu cenu ani tak nejde, ale ráda šiju, tak pokud bude možnost, chci si ho ušít 😊
Díky za rady 😊

No, ušila bych cokoli jiného. Mantinel, hnízdečko, kojící polštář atd., ale do šátku bych se nepouštěla. obzvlášť když o něm nic nevíš. Kdybys měla zkušenosti s nošením a dokázala si vybrat dobrou látku, pak asi ano. ono to je hlavně o té látce. Obšít pruh dokáže snad každá.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
10083
19.7.21 12:11

Šátek má určité vlastnosti, je speciálně tkaný pro ten účel. Není to jakákoliv metráž, kterou někde koupíš.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Mohlo by vás zajímat

Mohlo by vás zajímat