Situace ječícího dítěte?

3
4.6.13 21:26

Situaci ječícího dítěte ?

Ahoj všem co to čtou,
mám kluka 2,5 roku, snažím se o vysvětlování atd. (dle knihy resp. a být resp. což pomahá) stejně však občas nejde nic podle předlohy, takže vyletím a občas na nej prostě křiknu. Prostě provokuje psa, 5× vysvětlím co se může stát, že ho kousne atd. a stejne jen co se otočím dělá to znovu. Takže pak na nej houknu a on se při ém výstu postaví proti me a ječí, prostě otevře pusu a ječí, ne slova ale ječící zvuk!!! Děsný, trhá mi to bubínky. Občas to dělá i jen tak, hraje si…zaječí…plaveme chytne se okraje…zaječí..a jiné a jiné…
Takže můj dotaz zní, máte zkušenost a jak to řešíte???
díky za cokoliv, mé i bubínky všech sousedů to ocení!!!

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Napsat příspěvek

Reakce:

Velikost písma:
20386
4.6.13 21:37

Nas maly to dela taky… ja si ho v tu chvili prestanu vsimat, on po chvili prijde, ze chce obejmout a prestane… ;) ale kazde dite je jine, to je jasne…

normalne reknu, ze s jecicim ditetem nebudu mluvit, odejdu z mistnosti a on za chvilku zacne plakat, prijde za mnou, ze uz je hodny a uz jecet nebude, obejmu a on se utisi… Nic jineho zatim bohuzel nezabralo. :nevim:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
50730
4.6.13 21:39

Zkušenost mám, mám dokonce duet :mrgreen: Duet teda ječí jen tak pro vlastní zábavu, mají z toho děsou čurinu :lol: Sama malá ječí, když není po jejím. Beru to tak, že to neumí jinak říct :nevim:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
17568
4.6.13 21:48

Rozlišuju ječení jen tak a ječení jako výraz zloby. V prvním případě řeknu tichým hlasem, že se mi to nelíbí, ať přestane, a když nepřestane, tak se k ní otočím zády. V druhém případě chápu, že s negativními emocemi se malé dítě teprve učí pracovat, a ječení akceptuji. Naštěstí nemám žádného extrémního uječence, takže mi to takhle funguje :-)

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
6926
4.6.13 21:49

S ječícím se nebavím - odcházím, nebo si otevřu knížku a listuju, prostě ignoruju. Když přestane, teprve komunikuju.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
1011
4.6.13 23:34

Ignoruji-moje mláďata to mají jako srandu, ale moje ušní bubínky nee…Takže ignoruji..Jinak syn, když na mě volá tak volá „Má“,ale tak upištěným hlasem, že je to šílený-je to jak vrána a píšťalka…brr…Ale on je líný mi říct mámo, mami…

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Mohlo by vás zajímat

Mohlo by vás zajímat