Skáče z postýlky, jak na něj?

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu
Janýsekk
Povídálka 34 příspěvků 11.04.11 09:49
Skáče z postýlky, jak na něj

Ahoj holky,
v pátek mi vyskočil syn z postýlky, rána to byla děsná, ale bohužel jsem neviděla, jak dopadl, neb jsem myslela, že už chrupe. Jeli jsem raději na pohotovost do Motola, vše je snad o.k. Když jsem ho pak pozorovala doma, jak to udělal, tak on se normálně, lumpík :dance: přitáhne ručičkama a hází salto. Tedy spadnout jsem ho už nenechala, ale mám úplně strach ho nechat v postýlce chvíli bez dozoru. Máte někdo nějakou zkušenost, co s tím? Přeci mu nepořídím klecové lůžko jak v blázinci :lol:, kde tedy pravděpodobně skončím nakonec asi já :kytka: .
Jana

Stránka:  1 2 Další »
Reakce:
Clementine
Nadpozemská drbna 27303 příspěvků 11.04.11 09:54

První rada je dát rošt do nejnižší polohy, ale nevím, co máte za postel a jak staré dítě.

kacabus
Kelišová 6885 příspěvků 11.04.11 09:54

A jak ji má vysoko? chtělo by to možná ten rošt dát co opravdu nejníž, popř. pořídit hlubší postýlku. Syn ji má v roce pod bradu a to se z ní určitě nedostane, i když děti jsou koumáci… :nevim:

Murka
Ukecaná baba ;) 1932 příspěvků 11.04.11 09:54

Než riskovat další pád, vyndala bych ty dvě boční tyčky, pokud to tedy vaše postýlka umožňuje. Lepší je aby si bezpečně vylezl než aby házel salta vrchem :D Předpokládám, že je ještě malý, takže vysvětlování a zakazování nepomůže. Kamarádka to řešila tím, že přestavěla ložnici tak, aby postýlka byla v rohu místnosti, o tu druhou delší stranu opřela jejich dvoulůžko a tudíž pokud by lezlo dítko ven, skončilo by na měkkém v jejich posteli. Jinak tedy nevím co jiného poradit :nevim:

Janýsekk
Povídálka 34 příspěvků 11.04.11 09:55

Rošt máme úplně dole, postýlku klasickou dřevěnou Ikea.

LeaZbrna
Závislačka 3576 příspěvků 11.04.11 10:07

Nedavat ho do postylky? :mrgreen:

etosha
Ukecaná baba ;) 1760 příspěvků 11.04.11 10:08

Tak u nás se to stalo také, takže manžel navrtal do postýlky další díry a dal rošt cca 5 cm nad zem. To už pak dcera nevylezla.
Nevím jak nízko se dá dát rošt u postýlky z Ikea, ale pokud je tam ještě nějaká rezerva, doporučuju vyvrtat nvé díry kousínek nad zem.

Nelisa
Neúnavná pisatelka 15320 příspěvků 11.04.11 10:56

Nepíšeš, kolik mu je, ale my přechodné období řešili přesunem do normální postele s nízkou zábranou (máme např. tuto http://www.ikea.com/…ts/S89829082 ) a pod postel jsme dali další peřinu, aby dítě spadlo do měkkého.

KačuliKačka
Neúnavná pisatelka 17163 příspěvků 11.04.11 11:06

Ahojky,

malý se tohle naučil dělat cca v 1,5 roce, kdy lezl takhle do i z postýlky ven (měli jsme klasickou starou dřevěnou postýlku). Nepomohlo ani snížit rošt, takže jsme před postýlku dali starou matraci, kdyby mu to náhodou nevyšlo přistát na nožkách, at si neublíží. :palec:
V malém 1+1 to tehdy nešlo řešit jinak a učit ho k nám do postele jsem nechtěla. Novou postel dlouho nechtěl, až ve 4,5 letech jsme mu pořídili válendičku 140×70cm ;-) Ale mnoho maminek už cca od 2 let odbourává postýlky a děti dávají do klasické velké postele ;-)

zuzanasinova
Kelišová 5697 příspěvků 11.04.11 11:26
KačuliKačka píše:
Ahojky,malý se tohle naučil dělat cca v 1,5 roce, kdy lezl takhle do i z postýlky ven (měli jsme klasickou starou dřevěnou postýlku). Nepomohlo ani snížit rošt, takže jsme před postýlku dali starou matraci, kdyby mu to náhodou nevyšlo přistát na nožkách, at si neublíží. :palec:
V malém 1+1 to tehdy nešlo řešit jinak a učit ho k nám do postele jsem nechtěla. Novou postel dlouho nechtěl, až ve 4,5 letech jsme mu pořídili válendičku 140×70cm ;-) Ale mnoho maminek už cca od 2 let odbourává postýlky a děti dávají do klasické velké postele ;-)

tak tohle přesně začal dělat Kuba. Přešli jsme do větší postele. Nemohla jsem strachy ani spát, poté, co jsem jednou byla svědkem jeho výskoku z postýlky.

Zizalka
Ukecaná baba ;) 2480 příspěvků 11.04.11 12:30

Ahoj!

Tak mladej taky takhle jednou spadnul (vyskočil) po hlavě z postýlky.
Ještě ten den manžel vyrval dvě šprušle z postýlky, aby se naučil sám vylézat a neskákal po hlavě.

Vyrvat je musel proto, že máme obyč postýlku Sniglar z Ikey, která nemá vyndávací šprušle.
Trošku s nima kroutil, aby povolily… Jedna se v tom, myslím, trošku zalomila, ale hlavní bylo, že se dostane ven bezpečnější cestou. :wink:

BohunkaP
Neúnavná pisatelka 15027 příspěvků 11.04.11 12:59

Jediná rada - zrušit dětskou postýlku nebo nějak umožnit, aby z ní dítě mohlo samo bezpečně vylézat.

Prckovi nevysvětlíš, že to dělat nemá - i kdyby to zdánlivě pochopil, už vždycky tam bude riziko, už nikdy postýlka nebude bezpečné útočiště. Jak to jednou udělal, může to kdykoli udělat znovu, i když mu bude tisíckrát vysvětlováno, že nesmí. Pokud nechceš riskovat, kdy zase poletí, nezbývá nic než výměna postýlky za velkou postel nebo vyndání šprušlí tak, aby mohl kdykoli volně vylézt.

Clementine
Nadpozemská drbna 27303 příspěvků 11.04.11 13:17

A co spací pytel? Prcek ho má a sice se v něm postaví, i krůček udělá, ale moc pohyblivej v tom není. Postýlku má s dolním roštem cca nad prsa a zatím z ní skákat nechce.

kubap
Zasloužilá kecalka 990 příspěvků 11.04.11 13:45

Taky mám doma podobného kaskadéra, našlápl si na mantinel a byl venku, bohužel jsem viděla až když se řítil hlavou k zemi, byli jsme na pohotovosti, na rtg. lebky. Vyndala jsem šprucle a naučila ho lézt tamtudy, od té doby pohoda. Sice má případně celý pokoj k dispozici, protože spí sám v děcáku a občas se stalo, že v chůvičce nebylo slyšet nic a on tam potichoučku řádil :zed: , ale bylo to méně riskantní než ty pády. Ale myslím si, že v Ikeácké postýlce to nejde, tam jde sundat jen celá bočnice. Takže bych zkusila zapojit šikovného tatínka a nějak to dotvořit. Opravdu u nás mám od té doby klid. Jo a Ondrovi v té době bylo 10měsíců.

Marpe
Neúnavná pisatelka 15017 příspěvků 11.04.11 14:08

Taky mám doma skokana :lol: sice zatím ne tu mladší, ale starší mi vyskočila z postýlky asi v roce a něco :roll:
My už ale měli rošt v nejnižší poloze a stejně to nestačilo, tak manžel musel navrtat ještě jednu dírku vespod.
Pak už nestačilo ani to, prostě se naučila udržet se rukama a vyhoupnout jednu nohu :lol: (rošt jsme měli tak 5cm od země).
Kvůli tomu musela chvilku spát i v cestovní postýlce - z té neměla šanci na útěk :lol:

Teď už se zase hrozím mladší dcerky :lol: protože je to ještě větší číslo, než ta starší. Až se to stane, tak už asi koupíme normální postel se zábranou + postupně obě holky přestěhujeme do dětského pokoje.

Stránka:  1 2 Další »
Váš příspěvek
Reklama