Skandinávie - tipy na dovolenou

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu
belgičanka
Nováček 5 příspěvků 13.08.18 13:56
Skandinávie - tipy na dovolenou

S přáteli se chystáme na poznávací dovolenou na sever. V plánu máme navštívit Norsko a Švédsko, zajet až za polární kruh ale i okouknout Vasu ve Stockholmu. Pokud jste někdo byli, budeme rádi za tipy na zajímavá místa, kde stojí za to udělat zastávku. Moc děkuji

Reakce:
dalimil
Ukecaná baba ;) 2031 příspěvků 13.08.18 14:30
@belgičanka píše:
S přáteli se chystáme na poznávací dovolenou na sever. V plánu máme navštívit Norsko a Švédsko, zajet až za polární kruh ale i okouknout Vasu ve Stockholmu. Pokud jste někdo byli, budeme rádi za tipy na zajímavá místa, kde stojí za to udělat zastávku. Moc děkuji

Mě se nejvíc v Norsku libilo v NP Jotunheimen a NP Rondane, krásné náročné tůry, spaní pod širákem uprostřed hor absolutně bez lidí, se soby za zády :-). Naopak Oslo nic moc, ale mě ty města moc neberou…
https://cs.wikipedia.org/…_Jotunheimen
 https://cs.wikipedia.org/…park_Rondane

chs.jasmin
Echt Kelišová 7886 příspěvků 13.08.18 15:11
@belgičanka píše:
S přáteli se chystáme na poznávací dovolenou na sever. V plánu máme navštívit Norsko a Švédsko, zajet až za polární kruh ale i okouknout Vasu ve Stockholmu. Pokud jste někdo byli, budeme rádi za tipy na zajímavá místa, kde stojí za to udělat zastávku. Moc děkuji

Ahoj,

my jsme s manželem měli zaplacený přímo poznávací zájezd po Norsku a tak jsme nemuseli nic hledat. Ale osobně se nám líbilo projít si i Oslo, lidé jsou velmi milí a příjemní, podívali jsme se na hlavní třídu, k hradu, k muzeu, na parlament, nakoupili suvenýry, pak jsme si dali svačinu v přístavu, lodkou jeli do muzea (Big Doy).
Navštívili jsme i Lillehammer a olympijskou vesničku - kde jsme byli i ubytovaní (nejkrásnější ubytování co jsme snad kdy měli), jeli jsme i do skály vytesaného kluziště - to bylo také hodně zajímavé. Pak klasika Bergen :mrgreen: Pak jsme jeli přes Trolí stezku do oblak - to byl adrenalin a nahoře jsme potkali čechy, odtud jsme jeli i navštívit nejvyšší bod jižního Norska (uf název už nevím), kde byl růžový sníh, nádherné ledovcové jezera (tak krásně azurové) a potkali jsme losy a měli jsme zastávku ve skanzenu - typické dřevěné městečko, kde ti lidé i žili. :srdce:

Cestou zpět jsme jeli i přes Dánsko a udělali jsme si fotku u Malé mořské víly :-)

astoret
Ukecaná baba ;) 1060 příspěvků 14.08.18 08:32

Já plánuji za rok - dva Lofoty, ale spíš za dýl, je to dálka a pojedeme i s dcerkou, ale je to můj sen

Váš příspěvek
Reklama

Poslední články

Nová kuchyň potěší celou rodinu

Rčení „láska prochází žaludkem“ platí i pro spokojený rodinný život. K tomu,... číst dále >

Velká fotosoutěž: Fisher-Price je u konce. Kdo se může těšit na výhru?

Milé maminky, od 24. 9. 2018 do 9. 12. 2018 jste mohly přidávat fotografie... číst dále >

Články z Expres.cz

Uma se fotí uprostřed pařížských masakrů: Jaký to má smysl? ptají se lidé

Horší období si nemohla vybrat! Hollywoodská diva Uma Thurman se fotí... číst dále >

Taxikář si myslí, že vezl vrahy pumpařky Jany. Vytáhli na něj pistoli!

Nemilosrdná poprava usměvavé pumpařky Jany děsí nejen celé Mělnicko, policie... číst dále >

Články z Ona Dnes

Příběh Miloše: Exmanželka žárlí na mou přítelkyni, chce se vrátit

Ženil jsem se z lásky a věřil, že na celý život. A pár let to tak i vypadalo.... číst dále >

Anorexii jsem schovávala za vysílení z baletu, říká tanečnice

Megan Brewerovou (22) podezřívali z anorexie mnoho let, ale vždy tvrdila, že... číst dále >