Skaut-vaše zkušenosti

1101
21.6.21 14:17

Skaut-vaše zkušenosti

Maminky jaké máte zkušenosti se Skautem. Přemýšlím že bych syna zkusila zapsat.Od září bude prvňáček, takže nechci nějaký úplně náročný kroužek. On je na nás hodně fixováný a pořád mi připadá dost dětský, což je sice občas roztomilé, ale už by to chtělo aby se aspoň trošku odpoutal a osamostatnil, objevil novou partu i starších dětí a více se socializoval.Tady v místě Skaut máme a prý by měli i volné místo. O žádný jiný kroužek zájem moc neprojevuje, například kolektivní sport mi pro něj nepřipadá vůbec vhodný, pořád je takový nevyhraněný. Tradice a vize skauta se mi celkově hodně zamlouvá a i jsem slyšela že děti tam jsou takové že se umí líp chovat, že jim hodně vštěpí dobré základy, i se mi líbí že se chodí hodně ven, do přírody, na výlety. Ráda si poslechnu vaše zkušenosti, děkuji

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Napsat příspěvek

Reakce:

Velikost písma:
6031
21.6.21 14:27

@Teruška85 už je to hodně let,, co jsem tam chodila. Každopádně mám na tu dobu moc hezke vzpomínky, hodně jsem se tam naučila. Už mam u nas „rezervovane“ mista pro me děti.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
54119
21.6.21 14:35

Skaut ne. Ale moje děti chodí do Brontosaura. To je podobné. A jsou spokojení. Jezdí na výlety. Každý týden mají klubovku. Mívají i tábor.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
2963
21.6.21 14:36

Proč ne? Ale ono je to hodně o lidech, kteří konkrétní oddíl vedou, bohužel to rozhodně není tak, že ve Skautu jsou jen samí lepšolidé. Ale syna bych asi na nějaký kroužek dala, tím spíš, že nevyhraněný. Dala bych ho na nějaký sportovní kroužek do školy, v každé škole nějaký je, aby z něj nebyla bábovka. TAm může být se spolužáky, aspoň rychleji získá kamarády.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
54119
21.6.21 14:48

Ne jsem nemyslela, že ne. Ale že ve skautovi nemám.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Anonymní
21.6.21 14:50

Já do skauta chodila celkem dlouho - asi 8-9 roků, myslím, že mi to rozhodne prospělo - člověk se aspoň trochu více socializoval, chodilo se docela dost do přírody, naučila jsem se tam různé věci, které se mi hodí i teď a zároveň mi to dalo opravdu hodně dobrých vzpomínek na dětství ;)

rozhodně ale nesouhlasím s tím, že by tam byli jenom sami dobří lidé a dětem by tam bylo vstipeno jenom to dobré a nějaká morálka atd…třeba bráchu ze skauta vyloženě vyštvali, i já si prošla nějakou šikanou (ale to bylo nejspíše kvůli naši rodině - byli jsme celkem známí v okolí a měli jsme i peníze, takže to bylo vidět na té naši výbavě atd a děti/vedoucí si toho všimali) - takze šikana tam byla, bracha to nevydržel, jak se nějak udržela, ale pak jsem později odešla taky, protože už mě to nebavilo a našla jsem si jiné zájmy.

Jako když odmyslim tu šikanu, tak to ale bylo hodně super a rozhodně můžu jen doporučit :palec:

• Citovat
  • Nahlásit
1371
21.6.21 15:00

Jedno z nejhezsich obdobi v detstvi :) strasne rada na ty roky vzpominam a rikam si ze v urcitym smeru mi dal skaut vic vychovy/moralky/celkove chovani k ostatnim i prirode nez nam dali nasi. Jestli je misto tak bych nevahala a dala :)

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
2406
21.6.21 15:06

Mám ve skautu oba kluky; teď už jsou rádce a podrádce. Příští rok nejstarší bude rover. Za mě - pokud máte rádi přírodu, nejste moc cimprlich, co se jídla, hygieny a civilizace obecně týče, tak je to to nejlepší, kam kluka dát. Mám ráda i tu ideologickou stránku věci - prostě skaut je správný kluk.

Příspěvek upraven 21.06.21 v 15:09

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
36851
21.6.21 15:07

Skaut je pro odolnejsi deti. Nesmi vam vadit nepohodli, spina a namaha. Ted se treba nekteri rodice vzbourili, kdyz byl naplanovan sobotni vylet 16 km pro sestilete deti. V mnoha oddilech se treba spi v rijnu pod celtou v lese. Na letnim tabore pracuji sekerou a mejou se 1/t. Deti to davaji v pohode, jsou stastne, jen nekteri rodice to nemohou skousnout. Ve skautu ke taky hierarchie, rad, vopruz pro me je kroj, milion nasivek, zehlit se to neda.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
14546
21.6.21 15:07

Chodila jsem do skauta a bylo to skvělý, dobrá parta, spoustu výletů, táborů..i když některé byly na mě dost drsné (pochody s krosnama), ale moc ráda na to vzpomínám. Taky bych ráda dceru přihlásila, ale u nás je to beznadějně pořád plné :roll:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
14546
21.6.21 15:08

@Pudloslava :lol: joo ty kroje a sátečky, uzlíky :lol: na to jsem zapoměla :potlesk:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
2406
21.6.21 15:11
@Pudloslava píše:
Skaut je pro odolnejsi deti. Nesmi vam vadit nepohodli, spina a namaha. Ted se treba nekteri rodice vzbourili, kdyz byl naplanovan sobotni vylet 16 km pro sestilete deti. V mnoha oddilech se treba spi v rijnu pod celtou v lese. Na letnim tabore pracuji sekerou a mejou se 1/t. Deti to davaji v pohode, jsou stastne, jen nekteri rodice to nemohou skousnout. Ve skautu ke taky hierarchie, rad, vopruz pro me je kroj, milion nasivek, zehlit se to neda.

Naučit kluky skládat to tak, že žehlit netřeba :) Navíc si nedělám iluze, jak ta košile vypadá třetí týden tábora…:)

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
1371
21.6.21 15:17
@Pudloslava píše:
Skaut je pro odolnejsi deti. Nesmi vam vadit nepohodli, spina a namaha. Ted se treba nekteri rodice vzbourili, kdyz byl naplanovan sobotni vylet 16 km pro sestilete deti. V mnoha oddilech se treba spi v rijnu pod celtou v lese. Na letnim tabore pracuji sekerou a mejou se 1/t. Deti to davaji v pohode, jsou stastne, jen nekteri rodice to nemohou skousnout. Ve skautu ke taky hierarchie, rad, vopruz pro me je kroj, milion nasivek, zehlit se to neda.

prave to je taky super, ze se ty decka utuzi a nejsou z nich chipacci a fnukny s odpustenim. Kdyz si vzpomenu na presne stanovani v zime, tabor a koupani se v rybnice a pod. A mam pocit, ze ty decka ze skautu jsou proste i sikovnejsi a zrucnejsi i prave diky tomu, ze je pousti k vecem u kterych by kdejaka dnesni matka omdlivala :D

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
8693
21.6.21 16:20

Máme děti v Pionýrovi, ale bude to podle mě dost podobné. V tom oddíle je vedoucí dcera našich přátel, takže jsem kluky dala „k ní“, protože jinak tady s žádnými jinými oddíly a jejich vedení nemám zkušenost. Naše děti jsou tedy velmi sociální a nemají problém se seznamovat, ale chodí tam i pár velmi nesmělých dětí a líbí se jim tam. Kluci si tam hned našli kamarády, minulý víkend jsme s jejich oddílem byli na vodě (mají každý rok i jednu dvě akce s rodiči, což je fajn, protože jsem měla možnost je víc poznat) a v létě s nimi pojedou kluci na tábor.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Anonymní
21.6.21 16:22

Za mě skaut jednoznačně ano. Chodila jsem od 8 do 15 let jako dítě, později jako praktikant a nyní jako vedoucí u předškoláků.
Moje děti chodí od 5 let (je jim 9 a 7).
Jen u nás je dlouhá čekacka. Já dostala děti hned, protože jsem ve vedení. Sama mám v oddílu jen děti, co mají starší sourozence v jiných oddílech. Hodně dětí by chtělo, ale není místo.
@Pudloslava akce a výlety jsou hodně o lidech. U nás ty náročnější akce jsou pro děti od 12 let.

• Citovat
  • Nahlásit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Mohlo by vás zajímat

Mohlo by vás zajímat