Skladba jídelníčku

Napsat příspěvek
1295
5.4.17 10:29

@radkka snazim se „ozdravit“ takovou tu ceskou klasiku, modeni superpotraviny me az tak neberou, kokos.olej mam rozdelany uz nejakou dobu
Proste hledam smer - normalne -prirozene- zdrave- dostupne - rozumne a ucim se to

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
5699
5.4.17 10:37
@pajaxy píše:
@Aamanda diky za postreh, co misto Luciny, nejakou tu jeji light verzi? emental spis vyjimka, mas pravdu neni vhodny, nemela bych takove syry kupovat, jak udelat vic ligt tu omacku - 12 smetanu, nebo jen z mlika?
Ten ementalbyl do omelety na veceri, :oops: jen kousicek, vic tam bylo tvaruzku a trochu i eidamu, delana nasucho :mrgreen: :oops:

Můžeš si dát prakticky všechno, ale jednou za čas, ne denně :mrgreen:. Jinak když vařím omáčku, kam se dává mlíko nebo smetana, tak ji tam prostě dám a místo tří šufánků si dám jeden. A další den zase uvařím něco zdravějšího. Dle mě je nejdůležitější vyváženost. Ale když sníš v jednom dni ementál, lučinu a ještě smetanovou omáčku, tak už to (dle mého názoru) vyvážené není.
Obědy vařím úplně normální včetně omáček, protože to vyžaduje manžel a pro sebe si udělám trošičku zdravější verzi. A hlídám si samozřejmě velikost porcí.

Pečivo (jím jen celozrnné žitné) si nemažu už vůbec. Ale takový mezipřechod mezi máslem a ničím, jsem udělala díky pomazánkovému máslu, jen na tenoučko. Dlouho jsem si nedovedla představit nemazat. Ale když si dám na celozrnný plátek rozpéct do mikrovlnky dva plátky eidamu, potom přidám 4 plátky šunky a obložím zeleninou, je to mňamka :mrgreen:. A občas (1× za měsíc) si klidně namažu bílý rohlík máslem a nic se nestane :mrgreen:.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
1295
5.4.17 10:45

@Aamanda mas pravdu, netusila jsem ze to tak vadi, luciny byla mala lzicka a ementalu asi ctvrt platku, delalajsem omelety vsem, tak jsem kousek hodila i sobe, fakt asi jen 3 g, zapisuji poctive vsechno
Vyvazene to neni, take to sviti cervene… Poucim se… Diky za rady :kytka:
Jo a co jsem videla ty cervene tuky, tak uz take nemazu

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
20807
5.4.17 12:08
@pajaxy píše:
@radkka proc? nemyslim olej mouka smetana, ale do zakladu od masa trochu smetany, nechat zrdukovat, tim trochu zhoustne..

No, olej, mouka, ňamka fakt…

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
20807
5.4.17 12:10
@pajaxy píše:
@radkka snazim se „ozdravit“ takovou tu ceskou klasiku, modeni superpotraviny me az tak neberou, kokos.olej mam rozdelany uz nejakou dobu
Proste hledam smer - normalne -prirozene- zdrave- dostupne - rozumne a ucim se to

Ale na tom, že se nebudu cpát moukou a smetanou není nic moderního a nedostupného. Můžeš jíst, co chceš, ty to akorát všechno rveš do jednoho dne, žádnou moc ozdravu v tom jídelníčku nevidím :nevim:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
18251
5.4.17 12:19

Misto Luciny si dej tvaroh nebo Cottage, Ricotu.

Pokud chces zhubnout, omacky bych vynechala, zvlast ty smetanove.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
1295
5.4.17 13:39
@radkka píše:
No, olej, mouka, ňamka fakt…
Pisu ze NEmyslim omacky typu olej mouka smetana, ale uvarit nejak jinak, asi jsem to blbe napsala
@radkka píše:
Ale na tom, že se nebudu cpát moukou a smetanou není nic moderního a nedostupného. Můžeš jíst, co chceš, ty to akorát všechno rveš do jednoho dne, žádnou moc ozdravu v tom jídelníčku nevidím :nevim:

Jak to myslis? ted ti nerozumim, neboj tve rady si beru k srdci, nepises to zbytecne

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
1295
5.4.17 13:44
@radkka píše:
Ale na tom, že se nebudu cpát moukou a smetanou není nic moderního a nedostupného. Můžeš jíst, co chceš, ty to akorát všechno rveš do jednoho dne, žádnou moc ozdravu v tom jídelníčku nevidím :nevim:

To me mrzi, myslela, ze je to jaks taks :(
Ale krasne jsem si ted asi hodinku zacvicila Boba Harpra, super pocit, tak se asi uz nebudu morit vazenim, kdyz to delam blbe a zustanu hlavne u cviceni…diky vsem za rady! pekny den! :mavam:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
20807
5.4.17 13:57

@pajaxy Promin, jsem slepá :zed:

Co to je za cvičení? To neznám. :dance:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
1295
5.4.17 14:10

@radkka https://www.youtube.com/watch?…
zkus a uvidíš. Někdy jindy zkus i https://www.youtube.com/watch?…, nebo když není čas tak to zkrácené:https://www.youtube.com/watch?…

Příspěvek upraven 05.04.17 v 14:16

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
20807
5.4.17 14:15

@pajaxy To je přesně něco, co mě doma strašně nebaví a po dvou lekcích na to kašlu, obdivuju všechny, co se doma donutí něco dělat, já musim vypadnout :oops: Máme doma posilovací stroje a já stejně chodila do posilovny :mrgreen:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
1295
5.4.17 14:18

@radkka mě to fakt baví, ten pocit potom a protažené tělo…a funguje to, se stroji to neznám, nemám k tomu ani podmínky :)

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
20807
5.4.17 14:20
@pajaxy píše:
@radkka mě to fakt baví, ten pocit potom a protažené tělo…a funguje to, se stroji to neznám, nemám k tomu ani podmínky :)

To věřím, já sport miluju a nejlíp mi je, když přiběhnu rudá a leje ze mě pot :oops: to je fakt nepopsatelnej pocit :pankac:
Po porodu na to kouknu, díky za nápad :palec:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
1295
5.4.17 14:23

@radkka přeji pohodový porod a hodné miminko! mě :měj se fajn! :mavam:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
20807
5.4.17 14:24