Skladování jídla, je to ok?

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu
kacenka205
Povídálka 20 příspěvků 16.06.19 13:17
Skladování jídla, je to ok?

Ahoj, našla jsem si teď spolubydleni s jedním parem. Dohodli jsme se, že si budeme vařit dohromady. Někdy vařím já, někdy oni. Ale jsem z nich trochu v depresi. Já jsem taková uzkostna, na jídlo zvlášť. Ve čtvrtek jsme dělali kvetkovou polévku, po jidle jsem jela pryč, oni jedli později. Přijela jsem v 10 večer a polevka v 33 stupních stále na kamnech. Oni to chtěli druhý den ještě jist.
V květnu mě napadá, kdy dělali steaky. Slečna vzala zmrazené kureci maso, hodila ho na stůl na celé dopoledne, pak ho namarinovala, dala do lednice a smazila 4. Den… To jsem samozřejmě odmítla.
Je řešením si vařit sama nebo to jen moc hrotim?

Reakce:
Lenka_Hal
Echt Kelišová 9498 příspěvků 16.06.19 13:25

Ja uzkostna pres jidlo nejsem, ale v tech vedrech bych byla opatrna. V teto situaci by melo asi stacit polevku znovu poradne prevarit. Ale to kureci bych taky uz nejedla. :think:

Elzaaa
Kecalka 292 příspěvků 16.06.19 13:26

Ja bych si varila sama. Jsem na vse kolem jidla hodne opatrna. Na cistotu, skladovani a tak. To co popisujes je fuj. Varila bych si sama.

Kriss Tina
Extra třída :D 11026 příspěvků 16.06.19 13:30

Vař si sama, když ti jejich způsob vadí. Nějak nechápu proč si musí spolubydlící vařit dohromady, pak akorát vznikají takové dohady. Ségra taky byla ve spolubydleni s dalšíma 2 lidma a měli vše rozdělené a byl klid.

debra.morgan
Echt Kelišová 9495 příspěvků 16.06.19 13:35

Tak si var sama, polivka by mi asi nevadila, taky casto zbytky od obeda uklizime do lednice vecer, protoze brzo po obede odchazime a jsou jeste teple :nevim:… zmrzle maso vetsinou necham venku pres noc, pak namarinuju a pak jime, klidne 2 nebo 3 dny, uchovavame v oleji v lednici v uzavrene nadobe.

Jana525
Kelišová 5669 příspěvků 16.06.19 13:40

Varila bych si sama. Ja jsem na jidlo taky silene uzkostna, mam proste svoje standarty a nestydim se za to. At si kazdy ji co chce.

Uživatel je onlinewarita
Extra třída :D 11337 příspěvků 16.06.19 13:41

Tuhle problematiku znam z dob studenstkych. Mela jsem za ty roky ruzne spolubydly, ze zacatku byla snaha z me strany nektere veci resit komunitne. Napriklad cistici prostredky, olej na smazeni a toaletak jsme kupovaly na spolecne uzivani. Jenze, kdyz si slecna smazi rizky tak, ze celou flasku oleje vyprazdni do kastrolu, v tom osmazi rizky a pak je cely ten olej na vyliti… tak i kdyby pak sla a koupila flasku novu, tak v prumeru je ta spotreba nekde jinde, nez kdyz me vystaci flaska oleje na cele mesice. A to stejne s toaletakem… slecne chodily dost casto ruzne navstevy a prespavaly u ni. Nekdy mela u sebe az 5-6 osob no a ta spotreba toaletaku proletela stropem.

Mozna to zni malicherne a skrtacky, ze jsem sledovala spotrebu tolaetaku, ale ja jako studentka mela extremny maly rozpocet a jestli kupuju toaletak jednou za mesic nebo dva krat uz u mne hralo citelny rozdil.

Reseni bylo jenom jedine: rozdelit naklady, nepujcovat nic (nebo ne bez dovoleni) a osobne bych teda nejedla jidlo od nikoho, kdo ma takoveto hygienicke navyky.

Markéta80
Hvězda diskuse 45233 příspěvků 16.06.19 13:48

@kacenka205 tak pro Tebe je to i finančně nevýhodné ne? Vař si sama a máš klid, nespoléhala bych co milostivě uvaří oni, pak když to stejně jíst nechceš ;)

P4ja
Extra třída :D 10103 příspěvků 16.06.19 14:02

@kacenka205 S jídlem jsem raději spoléhala sama na sebe. Ano, občas jsme si uvařili společně a nebo uvařil jeden pro všechny atd., ale ve většině případů jsem si vařila sama.

katintheBOx63
Zasloužilá kecalka 576 příspěvků 16.06.19 14:19

@kacenka205 Osobně mám za sebou cca 15 let spolubydlení s cizími lidmi (SŠ, VŠ vždy na bytu kde se za tu dobu vystřídalo tak cca 40 lidí) a tedy nikdy jsme společné vaření neprovozovali. Popravdě si tohle ani neumím představit jak by to mohlo dlouhodobě fungovat. Už jen z důvodů jaké uvádíš sama - ruzný přistup k spracování a uskladnění jídla, nemluvě o tom že každému chutná jídlo trochu jinak. Nechápu jak někdo takhle může fungovat. Pokud jste kamarádi tak ok, lze si občas udělat společný oběd nebo večeři ale dlouhodobě mi to přijde hodně divné :roll:

blumen
Hvězda diskuse 51805 příspěvků 16.06.19 14:40

Polivka by mi nevadila, v byte je min. Maso bych nejedla. Ale varila bych si sama, jsem vybirava a mam vlastni chute :)

lucynka25
Echt Kelišová 9865 příspěvků 17.06.19 05:28

Take jsme bydleli s kamarady a vzdycky jsme si ja s pritelem a oni varili kazdy sam za sebe, spolehat se na to, jestli nekdo uvari a co, to mi prijde jako blbost.
Lednici jsme meli rozdělenou na patra a obcas si nekdo neco pujcil, ale predem se zeptal, aby to druhemu nechybelo.
Kdyz jsme spolu chteli sem tam posedet, tak se varilo po ddohode společně, ale to bylo vyjimecne. Ja. hodne pecu, tak jsem obcas napekla i pro ne.

Váš příspěvek
Reklama