Skladování šatů do svatby, rady prosím !:(

• Fotoalbum (0)
  • Sledovat e-mailem
  • Přidat k oblíbeným
  • Zapnout podpisy
  • Hledání v tématu
Anonymní
8.12.21 12:57

Skladování šatů do svatby, rady prosím !:(

Krásný den! Prosím, už jsem v rozpacích..
Jak uložit svatební šaty do svatby? (Září) jsou dlouhé, s dlouhou vlečkou, bohaté.. a nemám na ně místo na věšák.. nikdo z okolí taky nemá možnost je někde schovat.. mohu je nechat v krabici? Nebo tašce?
Neponičí se? Nepokrčí? Nebo když jo, tak jde v čistírně pak narovnat? 🥺 Prosím o tipy a rady, děkuji! Už si nevím rady😞

• Citovat
  • Nahlásit
Napsat příspěvek

Reakce:

Velikost písma:
1430
8.12.21 13:06

Kupovala jsem si šaty v listopadu, svatba byla taky v září. Šaty jsem měla v ochranném vaku ve skříni. Před svatbou jsem si je nechala ještě upravovat u švadleny, kde visely, takže se srovnaly. Jinak jsem je pár dní před svatbou nechala v koupelce, kde byla pára z koupele, takže se nakonec srovnaly úplně.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
19
8.12.21 13:08

@Angry_birds a váš budoucí už je viděl i před svatbou? Já je do skříně prostě nenarvu :( a bojím se, že pak třeba nepomůže ani pára :/

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
79
8.12.21 13:17
@Terousek6699 píše:
@Angry_birds a váš budoucí už je viděl i před svatbou? Já je do skříně prostě nenarvu :( a bojím se, že pak třeba nepomůže ani pára :/

Taky sem je skladovala ve skřín, jsou tam i ted po svatbě :)

Máš na ně obal? Pokud se ti nevejdou do skříně, závěs je v tom obalu třeba na garnýž.. jasně není to ideální, ale pokud je nemáš kam dát :dance:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
19
8.12.21 13:20

@ZvědaváTerr mám garnýž strašně nízko :( zatím ještě nejsou ani zkrácené :( už jsem i přemýšlela že bych si doma do stropu vybrtáa háček, ale nechci aby je viděl můj budoucí 🤣 🙈 ikdyby byli v obalu, víte jak je to, nakoukne a co :D

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
22954
8.12.21 13:21

Pokud je nemůžeš nechat někde viset v obalu, tak je nech v krabici, ale před svatbou včas je vyndej a nech někde odborně vyžehlit a narovnat :mavam:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
3545
8.12.21 13:22

Jestli mas dostatečně silnou zehlicku, můžeš to po vybaleni odněkud potom vertikálně propařit a budou jako nové ;)

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
19
8.12.21 13:23

@unuděná no taky to tak vidím, ale nejsou z tylu, jsou typově takový lesklý tyl, nevím jak to říct, ale tak myslím, že v čistírne s tím mají
Mnoho zkušeností ne? :)

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
19
8.12.21 13:24

@Semtex moje žehlička z lidlu za 250,– asi moc nepomůže, ale asi bych zašla do té čistírny, aby mi je “nadýchali” a urovnali, nic jiného mi asi nezbyde

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
22954

@Terousek6699 Určitě to někde zvládnou :palec:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
1430

@Terousek6699
Ten je viděl samozřejmě až u oltáře, byly ve skříni schované v obale na šaty, normálně poskládané. Potom existují takové ty žehličky, které se jakoby přikládají k oděvu. Jedině se zeptat švadleny, jestli by ti neporadila, pokud jsou šaty nějaké opravdu mega velké.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
19
8.12.21 13:26

@Angry_birds jako takhle, do bedny nebo veliké tašky se vlezou, ale bojím se o ty překlady a skrčení, ale tak nic jiného mi asi nezbývá, než uložit takto a pak šup do čistírny alespoň na tu páru.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
3545
8.12.21 13:29
@Terousek6699 píše:
@Semtex moje žehlička z lidlu za 250,– asi moc nepomůže, ale asi bych zašla do té čistírny, aby mi je “nadýchali” a urovnali, nic jiného mi asi nezbyde

Aha no to by asi moc neslo. Ale steamery mívají i v obchodech s oblečením, ve svatebních Salonech nebo krejcovstvich budou mít stopro taky, tak ještě je alternativa zkusit to tam, pokud bys to nechtěla nosit vyloženě do čistírny, třeba by ti to za nějaký mírný poplatek byli ochotni udělat ;) a nebo co nějaká z příbuzných a kamarádek, nemá někdo z tvého okolí doma na zehleni parní stanici? Ty taky většinou umi to naparovani.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
19
8.12.21 13:32

@Semtex teď přemýšlím a myslím, že maminka má.. ale i tak bych se bála to asi napařit já. :,( Abych někde něco nepo.. :(

Jako jde mi to, proste kdyz budou poskladane tak abych vedela, ze mi je pak nekdo 100% zachrání před svatbou :D

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
27413
8.12.21 13:52

Ja je skladovala rok a půl, museli sme odkládat svatbu kvůli corone. Měla sem je v tom obale na šaty (takový látkový pytel nahoře s raminkem) a visely mi na boku skrine, dovnitř do skříně se mi to nevešly. Ani se nezmuchlaly a kdyby, tak mi v salonu kde sem je kupovala nabízeli, ze je před svatbou nechají vyžehlit.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Mohlo by vás zajímat

Mohlo by vás zajímat