Sklokeramická varná deska

1164
3.6.13 05:37

Sklokeramická varná deska-poraďte

Dobrý den…Máme plynovou desku na vaření, ale chtela bych alektrickou..máte nekdo zkusenost se zapojenim jestli tomu proste staci zasuvka a je to :-))) Děkuji

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Napsat příspěvek

Reakce:

Velikost písma:
77406
3.6.13 06:37

@Barun Ne, nestačí… najdou se tedy možná výjimky, ale jinak potřebu na připojení desky elektrikáře, krabici a samostatný jistič a to 3 fázový, pro 4 plotýnky.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
7576
3.6.13 07:21

Mam zkusenost se sporakem se sklokeramikou, ten byl do zasuvky a pak se sklokeramikou zabudovanou v desce linky a oboji musi mit vlastni jistic. Taky mam elektriku po letech vareni na plynu a uz bych plyn nikdy nechtela, i kdyz je moznost ho mit.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
446
3.6.13 07:29

My máme sklokeramickou plynovou :-)

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
700
3.6.13 08:08

My před lety taky váhali, jestli sklokeramickou desku nebo plyn. A koupili jsme si indukční a ta je naprosto skvělá!
Když jsme zjistili, že voda začne vřít rychleji na desce než v rychlovarné konvici, šla konvice do koše :dance: Žádné připalování desky = žádné drhnutí :potlesk: A teď když vaří i dvouapůlletá dcerka, nemám takový strach, že se popálí.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
29984
3.6.13 08:25
@j.a.n.i1 píše:
@Barun Ne, nestačí… najdou se tedy možná výjimky, ale jinak potřebu na připojení desky elektrikáře, krabici a samostatný jistič a to 3 fázový, pro 4 plotýnky.

přesně tak, my když jsme se nastěhovali do staršího činžáku, byla jsem úplně hysterická z toho, že si mám po 30 letech, kdy znám jen elektriku, zvykat na plyn (když se bojím ohně a bláblá). Ale představovalo to takových problémů (hlavně s tím jističem, pak mluvili o nějakém „motoráku“, to nevím doteď co je :) ), že jsem nakonec rezignovala a pořídili jsme sklokeramickou plynovou desku s piezzoeelektrickým zapalováním (integrované, prostě se knoflík stlačí, otočí a čeká se, než to jiskřička sama zapálí) a jsem moc spokojená…on má ten plyn opravdu na vaření i četné výhody, dneska to vidím sama :) Trouba je elektrická, ale tam problém nebyl.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
1429
3.6.13 08:42

Máme sklokeramiku a už nikdy.. Než začne vařit voda tak se můžu jít prospat, pokud má člověk jen malinko mastné ruce (i umyté) tak si desku nezapne/nevypne, protože to má to dotykové ovládání. Za mě už nikdy, ale je to asi věc názoru :)

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
tatranka1
3.6.13 08:52
@mmorgana píše:
My před lety taky váhali, jestli sklokeramickou desku nebo plyn. A koupili jsme si indukční a ta je naprosto skvělá!
Když jsme zjistili, že voda začne vřít rychleji na desce než v rychlovarné konvici, šla konvice do koše :dance: Žádné připalování desky = žádné drhnutí :potlesk: A teď když vaří i dvouapůlletá dcerka, nemám takový strach, že se popálí.

též máme indukční a super. studená voda ve velikém hrnci ohřatá na bod varu do 2 minut

• Citovat
  • Nahlásit
  • Upravit
1174
3.6.13 08:55

Též máme indukční. Odstavili jsme i rychlovarnou konvici, protože na indukci je to prostě rychlejší.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
10679
3.6.13 08:58

My jsme se stěhovali do novostavby, když jsme koupili nebyla ještě kolaudace, ale spodek éměř hotový, mám tady zatím jednoplotýnkovou indukci do zásuvky, ale už jsme tu měli elktrikáře, nikdo nechápe jak to původní majitel měl namyšlený se spotřebičema v kuchyni, bude se natahovat kabel na indukční desku na troubu a na chodbu k pračce, co se týká lednice zatím nevím k tomu se dostaneme při příští návštěvě, jediný co se dá použít je přívod el. k myčce, ale musí se od toho dostříhat vše ostatní

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
12272
3.6.13 09:10

Máme indukci a taky už nepoužíváme rychlovarnou konvici. Je to rychlejší na tom vařiči. Jen je to dost poruchové. Co jsem tak sondovala, tak prý ani na značce nezáleží. Co jsme tu teď měli opraváře na myčku, tak mi tvrdil, že to ničí hrnce. Že prý kvalitní hrnec na indukci vyjde na 4 tisíce. No to potěš koště. No uvidím, jak to bude dál, ale všeobecně čím novější výrobek, tím větší šmejd. Potvrzují mi to i takhle opraváři, že to tak je. :?

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
10679
3.6.13 09:16
@kolozubka píše:
Máme indukci a taky už nepoužíváme rychlovarnou konvici. Je to rychlejší na tom vařiči. Jen je to dost poruchové. Co jsem tak sondovala, tak prý ani na značce nezáleží. Co jsme tu teď měli opraváře na myčku, tak mi tvrdil, že to ničí hrnce. Že prý kvalitní hrnec na indukci vyjde na 4 tisíce. No to potěš koště. No uvidím, jak to bude dál, ale všeobecně čím novější výrobek, tím větší šmejd. Potvrzují mi to i takhle opraváři, že to tak je. :?

Jako, že ta indukce ničí hrnce nebo co ničí hrnce?

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
10679
3.6.13 09:18

A indukční deska není žádná novinka teda :think:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
1174
3.6.13 09:49
@kolozubka píše:
Máme indukci a taky už nepoužíváme rychlovarnou konvici. Je to rychlejší na tom vařiči. Jen je to dost poruchové. Co jsem tak sondovala, tak prý ani na značce nezáleží. Co jsme tu teď měli opraváře na myčku, tak mi tvrdil, že to ničí hrnce. Že prý kvalitní hrnec na indukci vyjde na 4 tisíce. No to potěš koště. No uvidím, jak to bude dál, ale všeobecně čím novější výrobek, tím větší šmejd. Potvrzují mi to i takhle opraváři, že to tak je. :?

Jám má sadu hrnců Steinbach asi za 1200 a běhají na indukci už půl roku úplně bez problémů. Pokud na hrnci drží magnet, tak půjde na indukci.
Tak nějak si ani neumím vysvětlit, jak by indukce měla ničit hrnce. To je jako kdyby jsi na hrnec plácla magnet a řekla, že to ten hrnec zničí.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
700
3.6.13 10:53

Taky nechápu to s tím ničením hrnců. Každopádně je dobré si uvědomit, že na indukční desce nebude fungovat skleněné, keramické a hliněné nádobí. Smalťáky, nerezové hrnce fungují bez problémů (žádné nové jsme nekupovali, stejně jsme měli už předtím nerezové hrnce). Řekla bych, že pozor si člověk musí dát jen u výběru pánvičky - většina z nich je jen hliníková.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Mohlo by vás zajímat

Mohlo by vás zajímat