Skokové přibírání

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu
Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 11.06.19 13:21
Skokové přibírání

Milé maminky, nemáte některá zkušenost s rychlým přibíráním? Nejsem těhotná, na prahu čtyřicítky. Vždy jsem byla velice hubená BMI 16 - 17, i po dítěti jsem vůbec nic nepřibrala, spíš ještě hubla. Jedla jsem, co jsem chtěla. Najednou jsem za 10 týdnů přibrala 7 kg. Nikdy v životě se mi tohle nestalo, nevím čím to je. A váha mi jde pořád nahoru. Nejím víc, dostala jsem před čtvrt rokem jen 3000 mg kortikoidů, ale po těch obvykle nepřibírám. Zkušenost za 15 let a desítky tisíc mg kortikoidů nitrožilně. Štítnou žlázu mám v pořádku. Doktor říkal že mám být ráda, že už nejsem vyhublá, ale tohle se mi nelíbí. Hlavně ta rychlost.

Reakce:
Mysticlipstick
Kecalka 407 příspěvků 11.06.19 13:36

Odpověděla sis sama, jsi na prahu 40. Moje máma přesně po tý 40 začala hrozně nabírat, z ničeho nic, vše se prostě ukládalo a ten metabolismus už nebyl tak rychlý jako v předchozích letech. Nevím jak se stravuješ, ale zřejmě si odteď budeš muset váhu hlídat a nejíst vše co budeš chtít. Pokud by ti to i tak nedalo spát, tak bych zkusila doktora znova nebo jiného, ale mě to ve tvém věku zas až tak nenormální nepřijde.

Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 11.06.19 13:36

Jo, to znám. Taky jsem byla vždycky hubená - ne teda tak moc, BMI kolem 18, ale mohla jsem dělat, co jsem chtěla a prostě jsem nepřibrala. Pak najednou bum a za půl roku 10 kilo nahoře. Sportovala jsem, snažila se jíst zdravě a nic. Pojala jsem podezření, že je to antikoncepcí. Sice už jsem jí tou dobou brala 8 let, ale prostě jsem měla pocit, že už mi nesedí. Samozřejmě pan doktor se mi vysmál, že je to hloupost. A rovněž podotkl, že mám být ráda, že nejsem tak vychrtlá a už se mu pěkně vejdu do tabulek :mrgreen: Oni řeší nějaké pitomé tabulky, ale člověk prostě není v klidu, když se něco NAJEDNOU začne dít jinak. Ty bereš nějaké prášky - HA či jiné hormony? Mně třeba váhu zvyšují kromě zmíněné HA (ano, po vysazení jsem měla během 2 měsíců všechna kila dole) i lokálně podávané kortikoidy (inhalátory apod.), pokud je beru dlouhodobě. To mi doktoři také nevěří. V zimě, kdy vysedávám u telky a cpu se kde čím (ale kortikoidy neberu) zhubnu 3-4 kila a v létě, kdy pochopitelně víc sportuju a hýbu se a i méně jím, je vždycky naberu zpátky. Každému ty hormony sedí jinak. Mně jdou kila z kortikoidů čiste do břicha. Z HA jsem měla prdel, stehna a prsa :mrgreen:

Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 11.06.19 13:43

Mě děsí ta rychlost. Nic, nic a najednou za 2,5 měsíce 7 kg nahoře. Proč teď a ne před půl rokem? Po kortikoidech přibírám 1 kg/den, ale to jsou otoky a po 14 dnech od ukončení léčby to je pryč. Beru HA, antidepresiva. Stejně jako posledních 10 let. Prostě mi vrtá hlavou proč najednou teď nastala taková změna, když nic jiného se nezměnilo. Bude mi 39 let.

Váš příspěvek
Reklama