Škola Charbulova? Všichni to synovi rozmlouvají

Anonymní
15.1.21 18:36

Škola Charbulova? Všichni to synovi rozmlouvají

Pěkný večer, mám jeden dotaz. Syn si chce podávat přihlášku do Brna na školu Charbulova. My bydlíme zhruba tři hodiny od Brna takže vůbec nevíme jak ta škola vypadá, jaká je atd. Syn chce jít do velkého města na intr tak si vybral Brno a tuhle školu. Ale všichni z rodiny mu tu školu rozmlouvají že na netu přečetli nějaké špatné recenze. Tak mne zajíma zda je to pravda nebo proč je špatná, kvůli čemu, co se tam děje, stalo? Nebo jake mate zkusenosti vy co jste tam chodily. Děkuji

• Citovat
  • Nahlásit
Napsat příspěvek

Reakce:

Velikost písma:
Anonymní
15.1.21 18:42

Školu neznám, ale..

Jsme ze středních Čech a syn si vybral školu v Břeclavi. Tři hodiny vlakem s přestupem. Ale je to škola, na kterou prostě chce a to už od té doby, kdy pobral trochu rozumu. Čeká nás to sice až příští rok, ale už teď se s tím smiřují, aby to pak nebyl takový šok.

Snažím se na to dívat tak, že se osamostatní a dostane šanci dospět a zodpovídat pořádně sám za sebe.

• Citovat
  • Nahlásit
53
15.1.21 18:48

Vždycky záleží na třídě co se sejde, ať je to kdekoliv, celkově Charbulka si myslím že nebude nějak špatná ale někteří brňáci jsou docela svi*ě. Ale vždycky to je o lidech. V Brně určitě, když bude chtít tak zažije dost pestrý studentský život, to je možná i jedna z věcí/představ která ho tam táhne. Z mých zkušeností, všichni co bydlí v okolí dané školy, říkají jak ta škola je hrozná (jakákoliv) ať jdeš o 20km dál. Popojdeš o 20km a tam slyšíš to samý na tamní školu. Takže asi tak.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
56
15.1.21 18:54

Opravdu? Tři hodiny daleko do školy která je prokazatelně nejhorší v Brně. Chodí tam děti které se nedostanou vůbec nikam, většinou školu nedokončí, drogy (ty tvrdé) a jiný srandy jsou tam na denním pořádku! A to myslím zcela vážně. Brno je plné dobrých škol, i těch průměrných kam se dostane pokud na ZŠ nevynikal. Ale tohle je poslední možnost dětí z pasťáku co směřují do pekel.
Pokud by byl kluk fakt v háji tak řeknu lepší než nic, ale dojíždět nebo se stěhovat kvůli této „škole“ 8o Už 15 let je ta škola v háji a odpad Brněnských škol.
Najděte jiný učňák v Brně, je jich hodně a kterýkoliv bude lepší než Charbulka…

Nemá kluk nějakýho kámoše co tam půjde? Nebo tam jde záměrně za tím životním stylem a tím aby se nemusel učit?

Všechny obory co jsou na Charbulce jsou i na jiných školách. Není tam nic speciálního.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
468
15.1.21 19:03
@EvaEpic píše:
Opravdu? Tři hodiny daleko do školy která je prokazatelně nejhorší v Brně. Chodí tam děti které se nedostanou vůbec nikam, většinou školu nedokončí, drogy (ty tvrdé) a jiný srandy jsou tam na denním pořádku! A to myslím zcela vážně. Brno je plné dobrých škol, i těch průměrných kam se dostane pokud na ZŠ nevynikal. Ale tohle je poslední možnost dětí z pasťáku co směřují do pekel.
Pokud by byl kluk fakt v háji tak řeknu lepší než nic, ale dojíždět nebo se stěhovat kvůli této „škole“ 8o Už 15 let je ta škola v háji a odpad Brněnských škol.
Najděte jiný učňák v Brně, je jich hodně a kterýkoliv bude lepší než Charbulka…

Nemá kluk nějakýho kámoše co tam půjde? Nebo tam jde záměrně za tím životním stylem a tím aby se nemusel učit?

Všechny obory co jsou na Charbulce jsou i na jiných školách. Není tam nic speciálního.

Posledni moznost deti z pastaku co smeruji do pekel? A ze tam chodi decka co je nikam jinam nevezmou?
A jaky tvrdy drogy na dennim poradku mate na mysli?

Myslim, ze to zbytecne prehanite.

Ja tam chodila, odmaturovala jsem a rozhodne nejsem z tech co by nemeli na vyber. Ani nejsem z pastaku a ani jsem nezaznamenala tvrde drogy na dennim poradku 😀

Blbci a grazlici se najdou v kazde skole/tride.

Urcite jsou v Brne lepsi skoly, ale popisujete to jak nejakej horor v Bronxu a docela prehanite 😀

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
53
15.1.21 19:04

@EvaEpic Drogy jedou všude o tom si nikdo nedělejte iluze ať je to Gympl, Technický školy nebo policejní…

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
53
15.1.21 19:07
@Autař píše:
@EvaEpic Drogy jedou všude o tom si nikdo nedělejte iluze ať je to Gympl, Technický školy nebo policejní…

Samozřejmě je to vždycky na jedinci jak se k tomu postaví. Hodně lidí začne kouřit jen aby zapadly ale i když člověk kouřit nebude tak se mu rozhodně smát nebudou a nebude odstrkovanej ale ze začátku se ho budou snažit trochu tlačit.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
15466
15.1.21 19:24

Jsme z brna, na charbulku bych dítě nedala, ani omylem. drogy, záškoláctví, party, šikana…ano. ale znám z tama i číšníky, kuchaře, kadeřnice atp. kteří se tam vymlátili z puberty a ted makají spokojeně v oboru. Záleží jaký potká lidi, na třídě, na něm.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
15.1.21 19:24

A na jaký obor chce jít? Na těch maturitních je to samozřejmě na lepší úrovni než na učebních. Z rodiny tam chodilo několik lidí. Konkrétně sestra měla dost mimobrněských spolužáků, někteří dojížděli, někteří byli na intru. Flákači jsou samozřejmě všude, ale žádné drogové doupě ani napůl pasťák to není.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Anonymní
15.1.21 20:05

@kočkaVločka chce jít na obor číšník. Zakladatelka

• Citovat
  • Nahlásit
774
15.1.21 20:16
@Anonymní píše:

Ale to by našel určitě i něco blíž ne? Chápu, že chce do „velkýho“ města, ale…
Za mýho mládí byla Charbulka vyhlášená. Nejlepší a největší učňák. Ale teď je vyhlášená v tom negativním slova smyslu, dítě bych tam nedala.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Anonymní
15.1.21 21:16
@janikema90 píše:
Posledni moznost deti z pastaku co smeruji do pekel? A ze tam chodi decka co je nikam jinam nevezmou?
A jaky tvrdy drogy na dennim poradku mate na mysli?

Myslim, ze to zbytecne prehanite.

Ja tam chodila, odmaturovala jsem a rozhodne nejsem z tech co by nemeli na vyber. Ani nejsem z pastaku a ani jsem nezaznamenala tvrde drogy na dennim poradku 😀

Blbci a grazlici se najdou v kazde skole/tride.

Urcite jsou v Brne lepsi skoly, ale popisujete to jak nejakej horor v Bronxu a docela prehanite 😀

Hele, já bydlím v bronxu a nepřijde mi to zatím jako horor. :lol: :kytka:

• Citovat
  • Nahlásit
468
15.1.21 23:15
@Anonymní píše:
Hele, já bydlím v bronxu a nepřijde mi to zatím jako horor. :lol: :kytka:

Pardon 😂

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Anonymní
16.1.21 02:04
@Anonymní píše:

Nevím z jaké strany jste ale dobrá škola na tohle je v Poličce.

• Citovat
  • Nahlásit
895
16.1.21 04:29

Já taky jsem chodila a maturovala na Charbulce, jinam jsem se nehlásila, hlásila se kamarádka a já nebyla rozhodnutá co bych chtěla dělat, tak jsem se přihlásila. Už je to pár let, ale vím, že se někteří spolužáci na nějaké obory hlásili a nevzali je, urcitě nebrali všechny, ale za nás ještě nebyl nedostatek studentů.
Ono všude se najde, já znám studenta gymnázia, který propadl drogám a školu nedodělal. Bude to spíš v lidech, syn se chce asi více osamostatnit.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Mohlo by vás zajímat

Mohlo by vás zajímat