Škola od 25. května, dát jen jedno dítě?

Anonymní
16.4.20 08:35

Škola od 25. května,dát jen jedno dítě?

Ahojky, zajímalo by mě pokud se schválí, že půjde první stupeň do školy v květnu, ale v omezeném režimu, zda by nebylo divné, že by šla pouze jedna dcera. Ta starší chodí do páté třídy, škola(možná spíš kamarádky) ji moc chybí. Navíc mě problém s společnou výukou. Absolutně se nechce učit nebo dělat úkoly, musím ji do toho strašně nutit a přijde mi, že je vždycky z toho v depresi. Má hodně složitou povahu a teď v pubertě, ale to moc rozebírat teď nechci. Skoro pořád mi říká, že ji to neumím vysvětlit, že ji stve, že neumím anglicky(já se učila němčinu) spíš mi to vyčítá. Dělá kolikrát chytrou, myslí si, že to má správně a nakonec zjistí, že to opravdu bylo špatně. Nevěří mi v tom :( Je velice nepozorna. A já přemýšlím, zda by bylo vhodné, že by šla do školy pouze starší dcera ( přeje si to) Moje mladší dcera je ve druhé třídě. Sice se jí taky nechce dělat úkoly, ale nedělá takový problémy a říkala, že ji škola vubec nechybí. Nejvíc, normálně chodila i do druziny, protože já mám práci do půl třetí. Jinak jsem ještě cetla, že je to pro děti, které mají nějaké problémy v rodiče nebo nemají přístup k technologií nebo prostě, že škola nebude pro všechny, nevíte? My žijeme v domě manželovými rodiči, ale ne ve společné domácnosti, tak snad ani to by nebyla překážka, nevím. Manžel je OSVČ a od rána do večera v praci. Takže žádnou pomoc nečekám. Jenže, já bych se taky měla vrátit do práce, abych o ní nepřišla :nevim: Nevím prostě co dělat a začínám být v depresi i ja :?

• Citovat
  • Nahlásit
Napsat příspěvek

Reakce:

Velikost písma:
4164
16.4.20 08:39

Ministr vcera rikal prvne, ze to je pro ty, co to doma nezvladaji nebo nemaji techniku. Pak dodal, ze i pro ty, co rodice potrebuji do prace. Podle me budou jeste hodne resit kdo muze jit a kdo ne. Uz kvuli tomu, ze pry nemaji ucit tridni ucitelky, ale asistentky :mrgreen:. Pokud mladsi neposles tak se te asi budou ptát proc posilas starsi. Ja to pochopila tak, ze doufají, ze vetsina nebo aspon polovina zustane doma.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
4024
16.4.20 08:40

Tak nikdo ještě přesně neví, jak to bude, ale na tvém místě bych dala obě děti, když se chceš vracet do práce. Umístění jednoho nic neřeší, ne?

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
4329
16.4.20 08:45

Podle včerejšího brífinku nepůjde o klasickou školu - děti budou ve školních klubech - budou to skupiny po max. 15 dětech a dopolední náplní by bylo to, co se požaduje i od spolužáků, kteří jsou doma na domácí výuce. Nebude to o klasickém učení. proto se počítá s tím, že část těch klubů ( hlídací místo) povedou AP či ŠA. Slovy pana ministra, pokud to zvládaly doma maminy v kuchyni, tak to zvládne kdokoliv. nebude to o učení, ale spíše o hlídání - tak jsem to pochopila já.
Navíc bude požadováno podepsání čestného prohlášení o tom, že ani dítě a ani nikdo ze společné domácnosti nespadají do rizikové skupiny - rizikové dle určení MZ, zatím jsem nikde bližší informace nenašla ( ale z logiky věci půjde o diagnozy autoimunitní, onkoléčby, některá chronická onemocnění a samozřejmě v souvislosti s věkem spolužijících členů domácnosti).

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
467
16.4.20 08:46

@Amelie30 ano umístění jednoho nic neřeší co se týká práce, ale našeho problému učení a jejich potřeb školy, ale pravda je, že dát jen jedno dítě do školy je hloupé

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
14020
16.4.20 08:47

Ano, bude to hlídání. Učitelky pojedou dal online

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
467
16.4.20 08:48

@nonina jojo to jsem také četla, tchánovi bydlí s námi v rodinném domě, ale ne ve společné domácnosti :nevim:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
467
16.4.20 08:50

@jizvíková takže i kdyby šly holky do školy, tak budou mít stejnou výuku ještě doma jako do teď?

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
4164
16.4.20 08:53
@lussinka píše:
@jizvíková takže i kdyby šly holky do školy, tak budou mít stejnou výuku ještě doma jako do teď?

To, co by mely udelat doma, tak udelaji ve skole a doma pak uz nic. Pokud je mas bystre tak to pro ne bude opruz, samy v lavici a cekat porad na slabsi spoluzaky. Ztrata casu kdyz prictu to, jake riziko vznika… u nas budou chtit odlozit deti do skol hlavne lidi z prvni linie.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
884
16.4.20 09:04

No, mě to divné přijde, ale asi hlavně proto, že by v našem případě mohlo jít do školy jen jedno z našich dětí (3.třída), kterému zrovna škola nechybí, je introvertní povahy a td. a td., nevím, jak bych dcerce vysvětlila, že ona do školy půjde a ostatní 3 sourozenci zůstanou doma. Ve vašem případě je nasnadě, aby šly děti obě, když jsou obě na prvním srupni a ty pracující, ale třeba v mém případě je nelogické, aby šlo jen jedno, když stejně musím být doma mimo jiné se „školkovým“ dítětem…

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
467
16.4.20 09:07

@Kaileee Já je tam nechci odložit, ale nemůžu být doma půl roku :nevim: hlídání pro ně nemám ani když není karanténa, takže léto mělo být pokryto tábory a mou dovolenou. A sami vydrží občas, ale ne každý den do odpoledne :zed: možná starší dcera jo, ale mladší ne, je introvert a pořád by chtěla být se mnou

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
25881
16.4.20 09:15

Mne by melo jit taky jen jedno dite. Ale ma delat prijimacky, uvazuju, ze ho necham do prijimacek doma. Co kdyz ja ochorim nebo budu v karantene a ona na ty zkousky nebude moct jit? Nejsme ted asi mesic spolu, kvuli memu rizikovemu povolani… Nechci resit nahradni termin… ale jeste se musime domluvit…

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
271
16.4.20 09:19

Pátá třída je jinak ale pořád první stupeň.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
467
16.4.20 09:23

@Mirenka ano měly by jít oběd dcery, ale nevím co znamená, že to není pro vsechny :nevim:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
16717
16.4.20 09:24

Také spadáme do kategorie, že by mělo jít jen mladší dítě – nepůjde ale ani omylem, zůstane doma, stejně jako jeho starší sestra. S domácí výukou problém nemáme, hlídání máme také pořešeno.

Ve Tvém případě bych dala do školy obě děti, pokud domácí učení (s kterýmkoli z nich) nezvládáte – určitě ne jen jednu za sester.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Mohlo by vás zajímat

Mohlo by vás zajímat