Práce ve školství - kdy oznámit těhotenství

45
30.6.20 14:35

Škola oznámení těhotenství

Kdy jste to nahlasili v praci ve skolstvi?
Ja jsem dneska mela necekany rozhovor s vedenim, kdy se planuje dalsi skolni rok a jaky me cekaji ukoly. Puvodne jsem chtela oznamit tehotenstvi az tak v 12.tt Prislo ale blby, ze se planuje dalsi rok, abych to nezminila. Takze jsme to rekla, i kdyz jsem teprve v 6+4tt.

Myslite, ze to je moc brzo? Zatim to nevi ani rodina…

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Napsat příspěvek

Reakce:

238
30.6.20 14:47

@yna194 řekla jsem to nadřízenému v 9tt, ze stejných důvodů jako ty - plánovalo se rozdělení projektů a práce a bylo mi hloupé odkývat na čem všem budu dělat a pak za měsíc přijít s tím, že vlastně nic, že za pár měsíců jdu na mateřskou

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Anonymní
30.6.20 14:51

Já sice nepracuji ve školství, ale jako mzdová účetní a taky jsem to minulý týden na poradě řekla, protože jsem plánovali spoustu věcí na další rok a přišlo mi to fér. Byla jsem 6+3tt, ale poprosila jsem je, aby si to aspoň do screeningu nechali pro sebe. Aspoň máme čas promyslet další postup…docela totiž přemýšlím nad prací z domu…uvidíme, co vymyslíme.
no ale pokud si to už řekla, tak nemá cenu řešit, jestli je to brzy nebo ne…

anonym - nechci spojovat profil s profesí

• Nahlásit
  • Citovat
49525
30.6.20 15:09

Mela jsem nedavno dve tehotne kolegyne. Vedeni to vedelo driv, aby mohlo zacit hledat nahradu (obe v jeden rok otehotnely). My ostatni jsme to zjistili, az to bylo videt (kolem 4-5 mes.).

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
3179
30.6.20 15:17

Oznámila jsem to hned.. V práci už to stejně tušili, měla jsem strevni potíže jak blázen :lol:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Anonymní
30.6.20 15:18
@yna194 píše:
Ja jsem dneska mela necekany rozhovor s vedenim, kdy se planuje dalsi skolni rok a jaky me cekaji ukoly. Puvodne jsem chtela oznamit tehotenstvi az tak v 12.tt Prislo ale blby, ze se planuje dalsi rok, abych to nezminila. Takze jsme to rekla, i kdyz jsem teprve v 6+4tt.Myslite, ze to je moc brzo? Zatim to nevi ani rodina…
řekla jsem to až po velkém screeningu. Do té doby nebylo stejně nic jisté. Ale pokud jsi to už řekla, tak nic neres. Stejně možná ani v září nenastoupis a půjdeš raději na PN.
  • Nahlásit
  • Citovat
45
30.6.20 15:22

Ja vlastne ani nevim, do kdy budu chodit do skoly. Jestli to zvladnu do prosince? :D Jako s tema detma se clovek porad rozciluje..ale to asi zhodnoti gynekolog, od kdy zustat doma?
U nas to je jeste jiny, jsme v Nemecku a tady je materska hrozne kratka. Takze nejlepsi je pak mit rovnou druhy dite, jestli to teda pujde :)

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Anonymní
30.6.20 15:32

Já jsem loni nastupovala do školy za těhotnou kolegyni. Ta to oznámila prakticky hned (červen), aby se s tím počítalo v úvazcích. Co vím, vědělo to vedení + já, ostatním kolegům to řekla sama. A bylo dobře, že to oznámila včas, začátkem října šla totiž na rizikové.

• Nahlásit
  • Citovat
2421
30.6.20 15:40

Já to z prvního tekla někdy v 9tt kvůli plánování dalšího roku. Pokud to teď klapne, tak až po screeningu na konci července, do te doby ani nepůjdu do kanclu. Odpoledne se mi vyvali pupek jak v 6 měsíci a já nějak nemám potřebu to sdílet s kolegy, když je to neovlivní. Čas na plánování bude až v srpnu, takže me nic netlaci

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
59574
30.6.20 17:41
@yna194 píše:
Ja jsem dneska mela necekany rozhovor s vedenim, kdy se planuje dalsi skolni rok a jaky me cekaji ukoly. Puvodne jsem chtela oznamit tehotenstvi az tak v 12.tt Prislo ale blby, ze se planuje dalsi rok, abych to nezminila. Takze jsme to rekla, i kdyz jsem teprve v 6+4tt.Myslite, ze to je moc brzo? Zatim to nevi ani rodina…

Ano, je to moc brzo.. U mě v práci to věděl jen šéf a to jen proto, že jsem předcházela na vyšší funkci.. Tak aby si to případně rozmyslel.. Ale vzal to v klidu..

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Anonymní
30.6.20 17:49
@yna194 píše:
Ja vlastne ani nevim, do kdy budu chodit do skoly. Jestli to zvladnu do prosince? :D Jako s tema detma se clovek porad rozciluje..ale to asi zhodnoti gynekolog, od kdy zustat doma?
U nas to je jeste jiny, jsme v Nemecku a tady je materska hrozne kratka. Takze nejlepsi je pak mit rovnou druhy dite, jestli to teda pujde :)

Tak půjdeš na rizikové… Ale to pak prostě uvidíš. No jinak rodičovskou máte možná krátkou, ale zas máte jiné výhody… To si člověk nevybere.

• Nahlásit
  • Citovat
834
30.6.20 19:38

Rekla jsem to jako ty (duben/květen) o týden později jsem potratila, a na konci rok mi neprodlouzili smlouvu, že jsem neperspektivni, přestože do té doby všechno super a počítali se mnou.

Já bych to rekla po 12 tt, i kdyby hromy bily, ale jestli jsi to už řekla, tak je to jedno, ne?

Jinak když jsem pak otěhotněla podruhé (jiná škola, tedy), tak jsem doucila školní rok, i na SVP jsem v cca šestém měsíci jela, porod v půlce srpna, taktak to vyšlo. Bylo to v pohodě, v práci mi bylo rozhodně líp než doma. Jenom se mi několikrát stalo, že jsem musela jít v hodině akutně čůrat :lol:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
429
30.6.20 20:13

Řediteli jsem to řekla hned po první kontrole na gyn. (Cca 9. týden). Přišlo mi to fér, aby měl dostatek času sehnat za mě záskok na aktuální školní rok a aby věděl, že příští školní rok mu neodučím prvňáky. Přišlo mi to fér, řediteli jsem i na rovinu řekla, že odučím 1. třídu a poté bych ráda otěhotněla, takže s tím počítal. Navíc jsem věděla, že to nikde nevykecá, dokud to ostatním neřeknj sama.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
429
30.6.20 20:16
@yna194 píše:
U nas to je jeste jiny, jsme v Nemecku a tady je materska hrozne kratka. Takze nejlepsi je pak mit rovnou druhy dite, jestli to teda pujde :)

Chodila jsem do práce až dokud to šlo + ještě 2 dny navíc. Já se teda nějak ultra nerozčilovala :nevim:. Na gyndě mi cpala teda neschopenku od začátku, ale nějak jsem neměla potřebu ji využívat. Unavovalo mě jenom dojíždění.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
45
30.6.20 20:50

@Platanka Tak ted jsi me vystrasila :( Taky se bojim od zacatku, aby to vsechno dobre dopadlo..

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Reklama